• Головна
  • У Полтаві відкрили виставки до Дня Збройних сил України
16:00, 4 грудня 2020 р.
Надійне джерело

У Полтаві відкрили виставки до Дня Збройних сил України

У Полтаві відкрили виставки до Дня Збройних сил України

4 грудня у Полтавському краєзнавчому музеї і́мені Василя Кричевського відкрили дві виставки до Дня Збройних сил України.

Першу виставку презентували об 11:00.Її організовує власне музей та Полтавський офіс Українського інституту національної пам’яті.  

Для неї підготували 15 фото воїнів-українців із різних часових епох. Також до кожної фотографії був підпис про життя воїнів у відповідному проміжку історії, про їхній одяг, привілеї і становище у суспільстві.  Окрім цього, вказали їхню історичну назву - як армії в цілому, так і окремого солдата. 

"Нас століттями переконували, що українці - миролюбний народ, який не мав свого війська. Щонайменше, як могли нас називати російсько-імперські пропагандисти - це зневажливо "мазепинці", "петлюрівці", бандіти", "банди ізмєнніков" тощо, - повідомив Олег Пустовгар, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області, - Сучасні захисники України мають усвідомлювати, що вони спираються на потужний істричний грунт військового захисту, сформованого протягом кількох століть. Тому і мета цієї виставки - продемонструвати важливість трансформації нашої армії із "совкової" у справжню українську". 

На виставку завітали студенти Полтавського військового коледжу. 

"Виставка дуже цікава і інформативна. Вона дає нам змогу розібратися навіть у тому, що наша форма містить елементи, історичного одягу українських воїнів. Навіть той же шеврон, що зараз на мені, - ділиться в.о. заступника начальника військового коледжу сержантського складу з морально-психологічного забезпечення Роман Цибульов, - У підростаючого покоління зараз велика інформаційна прогалина - мало хто знає свою справжню історію. І проведення таких заходів дуже корисне, навіть в режимі онлайн".

Виставка від Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті продовжиться до кінця року.

О 12:00 презентували ще одну фото-виставку від Анни Чапали, офіцера 831 бригади тактичної авіації служби зв'язків з громадськістю повітряного командування "Центр" Повітряних Збройних Сил України.

"Кожна фотографія - це частина пережитого, мої емоції, - розповідає Ання Чапала, - Ця виставка - до Дня Збройних сил України. Військова тема стала мені близькою ще у 2014 році, коли у нас почалася війна. Оминути її, переключитися я вже не можу".

Як фотограф, пані Анна зауважила, що фотографувати людей нескладно. Треба тільки підловити момент.

Читайте також: Із Полтави до зони ООС вирушив загін поліцейських

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#музей #виставка #ЗСУ #полтава
Оголошення
live comments feed...