• Головна
  • Введення : як визначити, чи багатим буде наступний рік?
08:30, 4 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Введення : як визначити, чи багатим буде наступний рік?

Православний календар

4 грудня відзначається свято Введення у храм Пресвятої Богородиці. У минулі часи цей день називали “воротами зими” і говорили: “Введення прийшло – зиму привело».

Історія свята

Згідно з переказами, саме 4 грудня в Єрусалимський храм вперше увійшла трирічна Марія. Її батьки багато років молилися, щоб у них народилася дитина й дали обітницю про те, що якщо вона все-таки з'явиться на світ, то присвятять її служінню Богу. Коли Марії виповнилося три роки, її батьки Іоаким й свята Анна, виконуючи обітницю посвятити свою дитину Богові, привели її в Єрусалимський храм, при якому вона жила, за різними даними, до 12 або 15 років - до свого заручення з Йосипом. У храмі вона вивчала святе письмо й молилася.

Народні прикмети на свято Введення:

- Скільки на Введення води, стільки на Юрія трави.

- Як горобець нап'ється на Введення в бичачім сліду води, то напасеться худоба до Юрія (6 травня) трави.

-Неодмінно зранку віряни відвідують церкву. А за прикметою, хто на Введення першим зайде в будинок — той і визначить долю, що буде панувати в оселі. Як зайде молодий хлопець, то буде достаток. Якщо завітає старий чилайливий — то чекай лиха. А якщо стара жінка прийде, то і зовсім все буде скрута.

-Введення в календарному циклі замикає осінній сезон свят і відкриває зимовий. Наші предки пов’язували це свято з побутовими і повсякденними печалями і радощами. У цю пору зима вступала в свої права. Її прихід святкували, влаштовуючи зимові ігри на свіжому повітрі. Каталися на санях, грали в сніжки, ліпили снігових баб.

У цей день забороняється прати, копати, займатися роботою, пов’язаною з тертям і биттям, прибирати в будинку.

Як і в інші церковні свята не можна лихословити, лаятися, обговорювати інших, а також краще не давати в борг. Можна ходити по гостях або запрошувати близьких людей до себе в дім.

За матеріалами відкритих джерел

Читайте також: Театр імені Гоголя може стати Національним

#Введення #свято #церква
Оголошення
live comments feed...