• Головна
  • Для боротьби з коронавірусом місцева і державна влади мають об'єднатися
15:30, 27 листопада 2020 р.
Надійне джерело

Для боротьби з коронавірусом місцева і державна влади мають об'єднатися

Для боротьби з коронавірусом місцева і державна влади мають об'єднатися

Аби побороти пандемію, місцева і державна влади мають діяти разом.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час онлайн-обговорення: «COVID-19 та економічна активність: дилема для місцевої влади», повідомили у пресцентрі ініціативи “Децентралізація”.

"Більшість з 1469 громад, створених на усій території України цього року, розпочинають роботу з нуля та ще й у нових для них умовах: з великими повноваженнями, ресурсами, відповідальністю. Ситуація ускладняєтеся і тим, що до того, як Президент підпише закон 3651-д, більшість громад, а також усі районні ради та райдержадміністрації у новостворених районах не можуть розпочати роботу, знаходяться у стані очікування і невизначеності. А саме від рішень і дій місцевої влади багато що залежить у боротьбі країни з пандемією коронавірусу. Тому ми очікуємо, що закон 3651-д набуде чинності вже найближчими днями", – сказав В’ячеслав Негода.

Як вважає В'ячеслав,виконавча влада і органи місцевого самоврядування мали б чітко виконувати рішення Уряду, особливо коли йдеться про життя і здоров’я людей. Проте наразі деякі органи місцевого самоврядування приймають рішення, що суперечать урядовим, чим породжують масу питань і у виборців, і у колег, і, звичайно, в державної влади. Країна не зможе подолати жоден серйозний виклик, бо не буде спільних зусиль. 

"Найбільше питань зараз викликає функціонування районних лікарень. З наступного року їхніми власниками у більшості буде не районна влада, а відповідні територіальні громади. І Мінрегіон спільно з Міністерством охорони здоров’я працюють над тим, щоб цей перехідний період пройшов непомітно для пацієнтів цих лікарень. І тут також багато чого залежить від спільних дій місцевої і державної влади", – сказав В’ячеслав Негода.

Читайте також: Єдиним висунутим кандидатом на голову облради став Олександр Біленький

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #держава #боротьба
Оголошення
live comments feed...