• Головна
  • Чому сьогодні треба носити помаранчевий одяг чи аксесуари
08:30, 25 листопада 2020 р.
Надійне джерело

Чому сьогодні треба носити помаранчевий одяг чи аксесуари

Чому сьогодні треба носити помаранчевий одяг чи аксесуари
З 1999 року за ініціативи ООН 25 листопада відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

У цей день Генеральна Асамблея ООН запропонувала урядам країн-учасників, міжнародним і неурядовим організаціям всіляко привертати увагу громадськості до цієї проблеми.

Чому саме 25 листопада

25 листопада обрали у пам’ять про сестер Мірабаль. Їх у 1960 році забила до смерті палицями таємна поліція, оскільки сестри були політичними аквтивістками. Вбити їх наказав диктатор Домініканської Республіки Рафаель Трухільо.

За зазначенням ООН, жінки і дівчатка піддаються насильству, як у мирний час, так і під час збройних конфліктів. Його не обмежує жодна конкретна політична або економічна система. Воно існує в будь-якій країні, не залежить від матеріального добробуту, раси і культури. Грундується воно на структурах домінування, які глибоко вкорінені в суспільстві. 

Щороку з 25 листопада по 10 грудня, коли відзначають День прав людини, проходить акція "16 днів дій проти гендерного насильства". Тема цього року – "Розфарбуй світ в помаранчевий колір: Покоління рівності виступає проти зґвалтувань". 

Сьогодні ті, хто підтримують акцію, мають надіти одяг або аксесуари помаранчевого кольору аби висловити свою солідарність з рухом в ім'я майбутнього, що вільне від насильства стосовно жінок і дівчат. Разом з тим, у багатьох містах світу пройдуть відповідні заходи, а будівлі будуть підсвічені помаранчевим кольором.

Читайте також:Збережемо здоров'я цієї осені: 10 простих кроків

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#жінки #насильство #оон
Оголошення
live comments feed...