• Головна
  • «Від 200 до 400 випадків гепатитів виявляють щороку на Полтавщині» - інфекціоніст Наталія Свириденко
13:30, 24 листопада 2020 р.

«Від 200 до 400 випадків гепатитів виявляють щороку на Полтавщині» - інфекціоніст Наталія Свириденко

«Від 200 до 400 випадків гепатитів виявляють щороку на Полтавщині» - інфекціоніст Наталія Свириденко

Із нагоди Європейського тижня тестування про доступність лікування вірусних гепатитів у Полтавській області розповідає директор КП «Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня»Наталія Свириденко.

Наталіє Петрівно, які ознаки захворювання на вірусний гепатит В та С?

– Клінічними проявами гострого гепатиту є пожовтіння склер та шкіри, потемніння сечі, підвищення температури, тяжкість у правому підребер’ї, відсутність апетиту. Якщо ж гострий вірусний гепатит перейшов у хронічну форму, симптомів може не бути взагалі. Залишаться хіба що відчуття втоми, слабкості та важкості у правому підребер’ї.

Тому вкрай важливо діагностувати вірусний гепатит якомога раніше. Невчасне його виявлення може нанести здоров’ю непоправної шкоди та призвести до тяжких наслідків чи навіть смертельних ускладнень.

Тестування на ВІЛ та вірусні гепатити В та С входить до гарантованого переліку послуг на первинній ланці. Тобто пройти швидке обстеження на вірусний гепатит В та С можна у свого сімейного лікаря.

Поясніть маршрут пацієнта, у якого виявили вірусний гепатит.

– Якщо людина відчуває порушення у роботі печінки, потрібно звернутися до сімейного лікаря, пройти тестування. Далі лікар призначить подальше обстеження з консультацією вузьких фахівців. Це й ультразвукове дослідження, і спеціальні аналізи.

Наскільки доступне мешканцям області лікування гепатитів?

– Донедавна лікування хронічних вірусних гепатитів В та С у нашому суспільстві було значною проблемою. Але зараз противірусні препарати для лікування вірусних гепатитів В і С закуплені за державною програмою у достатній кількості. Забезпечена ними й наша область. Можу запевнити, що лікування мешканцям Полтавщини доступне. Але є інша проблема: багато людей живуть, не підозрюючи про те, що вони – інфіковані. І вірус безсимптомно, непомітно розвивається в організмі багато років поспіль. Тож Європейський тиждень тестування, що проводиться в цьому році з 20 по 27 листопада, має на меті виявити якомога більше таких пацієнтів. Тим паче, що є можливість їм допомогти. Безкоштовно!

Скільки мешканців області живуть із вірусним гепатитом?

– У нашому регіоні зареєстровано більше 4 тисяч випадків хронічних гепатитів В та С. Більшість із них – це хронічний гепатит С. І щороку виявляється від 200 до 400 нових випадків.

Такі пацієнти підлягають диспансерному обліку та подальшому лікуванню. Вони проходять протокольне обстеження.

Вірусний гепатит В, як і ВІЛ, лікується пожиттєво. Лікування дозволить зупинити згубний вплив вірусу, покращити самопочуття, жити повноцінно.

Вірусний гепатит С – виліковний. Його можна позбутися за 3 або 6 місяців, приймаючи пігулки щоденно. Згідно з генотипом людини індивідуально для кожного пацієнта обираються тактика лікування та необхідні препарати. Лікування якісне й ефективне. І головне – безкоштовне для людини. Тобто щоб позбутися цієї хвороби, потрібно позбутися страху і зробити тест на вірусні гепатити.

Не зволікайте, знайдіть 15 хвилин, щоб перевіритися на ВІЛ та вірусні гепатити. Не дамо вірусам шанс!

Публікаця створена за сприяння КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради».

Читайте також: Розповідь полтавки, яка так і не дізналася, чи хворіла на коронавірус

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#гепатити #Наатрія Свириденко #лікування
Оголошення
live comments feed...