• Головна
  • "Обережно - зима!" - патрульна поліція нагадала про важливість "перевзування" шин
13:30, 16 листопада 2020 р.
Надійне джерело

"Обережно - зима!" - патрульна поліція нагадала про важливість "перевзування" шин

"Обережно - зима!" - патрульна поліція нагадала про важливість "перевзування" шин
"Перевзута" у зимову гуму автівка може зберегти вам життя.
Так вважає перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.
"Більшість водіїв усвідомлюють важливість сезонної заміни шин. Тож, коли надворі холоднішає, вони не мають клопоту на дорозі. Натомість ті, хто ігнорує цю необхідність мають більше шансів втрапити в ДТП. Адже маневри не завжди вдаються так, як хотілось би. Особливо, коли сніг та ожеледь. Такі водії наражають на небезпеку не лише себе, а й інших: водія авто, що рухається попереду на зимовій гумі і має значно коротший гальмівний шлях (дотриматися дистанції стає непросто), або пішохода, який не очікує, що авто не зупиниться вчасно перед пішохідним переходом. Ми це знаємо дуже добре, адже з першими опадами виїжджаємо на десятки ДТП, причина яких здебільшого — літня гума. ", - написав він у Facebook.
На думку поліцейського, є ряд беззаперечних фактів, які свідчать на користь зимової гуми:
  • Зимова гума має набагато краще зчеплення з дорогою у зимових умовах.
  • При температурах нижче +7°С літня гума «дубіє» і втрачає свої властивості, а від того - менша керованість, більший гальмівний шлях.
  • Зимова гума безпечніша.

Україна входить до числа країн, де заміна шин не обов'язкова. Існують вимоги лише щодо їхньої якості. Тож, введення на законодавчому рівні обов’язковості заміни літньої шини на зимову, може суттєво покращити ситуацію на дорогах України в холодний період та зменшити кількість ДТП, вважає Олексій Білошицький.

#дорога #дтп #поліція #зимова гума
Оголошення
live comments feed...