• Головна
  • В області створять умови для розвитку підприємницької діяльності на селі
17:19, 27 березня 2013 р.

В області створять умови для розвитку підприємницької діяльності на селі

Як зазначив під час проведення прес-конференції 25 березня 2013 року заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула "Завдання органів влади – створити умови для розвитку підприємницької діяльності на селі" – це один з ключових елементів Програми соціального розвитку сільських населених пунктів на 2013 рік.

Адже не випадково цьогорічною Програмою планується розвиток 95 об’єктів в галузі рослинництва (овочівництво -38, ягідництво -20, садівництво -37) та 200 об’єктів в галузі тваринництва (молочне скотарство -25, свинарство -5, птахівництво -8, вівчарство -5, кролівництво -4, рибництво -31, бджільництво -122), 34 об'єктів зеленого туризму.

Полтавська область є одним з найбільш перспективних рибогосподарських регіонів в Україні.

З 1 липня 2013 року вступає в дію Закон України "Про аквакультуру", який визначає основні підходи до організації рибогосподарської діяльності в Україні. Поряд цим в області розроблено та прийнято сесією обласної ради Програма розвитку рибного господарства Полтавської області на період 2013- 2017 року (у складі Програми розвитку тваринництва).

Програма спрямована на реалізацію державної політики щодо регулювання розвитку рибного господарства, забезпечення рибної галузі фінансовими, матеріально-технічними та іншими ресурсами, зміцнення її виробничого і науково-технічного потенціалу, координацію діяльності місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій з метою розв'язання найважливіших проблем і створення належних економічних умов функціонування рибогосподарського комплексу області.

Значний рибогосподарський потенціал, виражений у 2,5 тис. ставків, з яких вже понад 700 передано в користування, сьогодні потребує реалізації комплексу організаційних заходів, спрямованих на підвищення ефективності використання наявного фонду рибогосподарських водних об’єктів. Сьогодні необхідно вирішити цілу низку проблемних для галузі питань - підвищення рибопродуктивності, вирощування достатньої кількості рибопосадкового матеріалу, наведення елементарного порядку в обліку продукції, забезпечення ветеринарно-санітарного благополуччя тощо.

Бджільництво для Полтавської області є необхідною складовою комплексного розвитку сільськогосподарського виробництва та сільських територій.

В області налічується близько 161,2 тисяч бджолиних сімей, з них 155 тисяч у приватному секторі, є важливим чинником розвитку підприємництва на селі. У 2012 році в області вироблено до 4000 тонн меду. Від бджіл пасічники Полтавщини отримують не тільки мед, віск, квітковий пилок, прополіс, маточне молочко, а й приносять велику користь запиленням сільськогосподарських культур, круп’яних, олійних, багаторічних трав, садів.

Важливими напрямки роботи органів виконавчої влади щодо створення умов розвитку галузі бджільництва є створення належної кормової бази в господарствах усіх форм власності (збільшення площ посівів медоносних культур (люцерни, еспарцету, фацелії), запобігання випадкам отруєння бджіл, стимулювання розширення пасік у сільськогосподарських підприємствах та фізичних осіб.

Область протягом останніх років має стабільні врожаї овочевих та плодових культур, задовольнивши внутрішні потреби власною продукцією. Обсяги вирощування картоплі та овочів в 2013 році залишаться на рівні минулого року, під картоплею буде зайнято 64,0 тис. га, під овочевими культурами 28,0 тис. га. Плануємо виростити біля 500,0 тис. тонн овочевих культур та біля 950,0 тис. тонн картоплі.

Виробництво плодово-ягідної продукції очікується в межах 100,0 тис. тонн на рівні минулого року.

На сьогодні в сільськогосподарських підприємствах завершено обрізку плодових та ягідних культур на запланованих площах 795 га.

При цьому, слід зауважити що в області за останні роки намітилась і зберігається стійка тенденція до розвитку інтенсивного садівництва та овочівництва із застосуванням краплинного зрошення. На сьогоднішній день цим методом зрошується понад 450 га. Прогнозується розширення в наступному році до 500 га.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...