• Головна
  • Чутки про відмову від 12-річної шкільної освіти виявилися фейковими
12:30, 12 листопада 2020 р.
Надійне джерело

Чутки про відмову від 12-річної шкільної освіти виявилися фейковими

Сергій Шкарлет, т.в.о. Міністра освіти і науки України

Сергій Шкарлет, т.в.о. Міністра освіти і науки України

Десятирічка не повернеться, а відмова від 12-річної шкільної освіти фейк. Про це повідомив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет під час наради з обговорення актуальних питань діяльності місцевих органів управління у сфері освіти.

«Для мене є абсолютно зрозумілим, чому саме 12-річна система. Це загальноєвропейська тенденція. Наприклад, у Німеччині, в деяких федеральних землях, дитина не зможе вступити до магістратури, якщо в неї попередньо немає 15,5 років навчання: 12 років школи і 3,5 роки бакалаврату. Оскільки я періодично змушений спростовувати різноманітні інформаційні «вкиди» про зміну тривалості загальної середньої освіти, вкотре переконуюсь у необхідності  більш активної комунікації із суспільством щодо цього питання»,  зауважив Сергій Шкарлет. 

На його думку, більшість батьків обурюються через те, що діти закінчуватимуть школу у 18-19 років. Проте це не має нікого засмучувати. 12-річна шкільна освіта має безліч переваг. Тому потрібно вести діалог із батьками, які все ще мають більше запитань, ніж відповідей про 12-річну школу.

Освітянин зазначив, що у деяких країнах ЄС навчання розпочинають із 5 років і закінчують у 17.

«Це варто обдумати, враховуючи стандарти Нової української школи, та обговорити на педрадах, в інститутах підвищення кваліфікації, з батьками. МОН розглядає всі пропозиції «за» і «проти». Наголошую, що дискусія є відкритою, і допоки не будуть напрацьовані оптимальні варіанти, жодних рішень МОН не ухвалюватиме», – сказав Сергій Шкарлет.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

#освіта #навчання #школа #мон
Оголошення
live comments feed...