12:00, 20 липня 2021 р.
Надійне джерело
Куди поїхати біля Полтави: готові маршрути і море вражень
Уже більше року ми живемо в реальності, де обмежені соціальні контакти, не проводять гучних вечірок, а культурні заходи можна організовувати лише із застереженнями. Проте ці самі обмеження підштовхують нас до дослідження нових місцин, про існування яких ми, можливо, і не здогадувалися.
Разом із Київстар ми зібрали для вас цікаві маршрути з Полтави. Мобільний інтернет 4G від Київстар допоможе вам залишатися на зв’язку та мати доступ до Інтернету навіть у найвіддаленіших локаціях ваших подорожей, бо ця компанія створила найбільшу мережу 4G, що охоплює понад 14 тис. населених пунктів і 87,7% населення України. Підключити 4G можна безоплатно в будь-якому магазині Київстар або ж самостійно на сайті компанії.
Маршрут № 1
Стежками Гоголя
Локації: Великі Сорочинці, Гоголеве, Миргород
Тривалість: 2 дні
Полтавська область в Україні тісно пов’язана із творчістю Миколи Гоголя, тож пропонуємо до вашої уваги маршрут «Стежками Гоголя». Це чудова нагода більше дізнатися про життя та творчість славетного письменника, побувати в місцях, де він народився і жив, а також дослідити область.
Великі Сорочинці
Перша локація цього маршруту – село Великі Сорочинці. Воно розташоване за 25 км від міста Миргород у долині річки Псел і хоча складається з двох великих вулиць, однак є одним із найколоритніших українських сіл на Полтавщині. Тут у будинку лікаря Трохимовського народився майбутній відомий письменник. На жаль, цей будинок зруйнували у часи війни, але згодом його відбували, аби облаштувати садибу-музей Гоголя. Музей і територія навколо нього невеликі, проте тут зберігається близько 4 тис. експонатів, які дозволяють дізнатися більше про життя Гоголя і ті часи. Є цікаві особисті речі: підхресна хустинка, записна книжечка, портфель, шляпа-циліндр і валіза, з якою подорожував письменник. Особливо цінними є меблі середини XVIII століття з червоного дерева та посмертна маска М. Гоголя.
Побувавши в музеї, завітайте в етнічний ресторан «Хутір Гоголя». Тут готують місцеві традиційні страви. Вам запропонують борщ, сало до хліба та величезні порції вареників. Для охочих переночувати облаштували спальні місця. Навіть якщо ні їсти, ні залишатися на ніч ви не плануєте, сюди варто завітати хоча б для того, щоб оглянути автентичний інтер'єр.
Щороку останньої суботи та неділі серпня у селі відбувається Сорочинський ярмарок, який з 1999 року за Указом Президента України отримав статус загальнонаціонального заходу.
Село Гоголеве
У селі Гоголеве (колишня назва – Василівка) пройшли дитячі та юнацькі роки Миколи Гоголя. Зараз у селі працює Національний музей-заповідник М. В. Гоголя, що є перлиною туристично-рекреаційного кластера «Гоголівські місця на Полтавщині». Приїхавши сюди, ви можете оглянути особисті речі письменника та його робочий кабінет, у якому він працював над другим томом роману «Мертві душі», який називав «епічною поемою в прозі». Гоголівський будинок був зруйнований, його відбудовували декілька разів, але автентичні речі тієї доби створюють атмосферу XIX століття.
Вартість вхідних квитків: для дітей – 20 грн., для дорослих – 40 грн.
Миргород
Потім рекомендуємо завітати у містечко Миргород, аби зробити селфі на фоні пам'ятника письменнику та побачити найвідомішу в світі калюжу. «Прекрасна калюжа!» – саме так висловився Гоголь про неї у «Повісті про те, як посварився Іван Іванович з Іваном Никифоровичем». Калюжа (а точніше – ставочок) сьогодні входить до списку must see Полтавської області. Тут живуть лебеді, є місце для прогулянок, поруч розташований Свято-Успенський собор. Не замерзає ця калюжа навіть взимку.
svoboda-news.com
Село Хомутець
Будучи в Миргороді, завітайте до сусіднього села Хомутець. Тут був родовий маєток козацького роду Муравйових-Апостолів. У ньому колись таємно збиралися декабристи. Сьогодні можна побачити руїни маєтку і дуб-трійцю, який Муравйов-Апостол висадив на честь своїх синів.
wikimedia.org
Як доїхати?
З автостанції № 1 у Полтаві щодня відправляються автобуси до села Великі Сорочинці. Вартість квитка – від 86 гривень. Можна спробувати знайти попутників через сервіс BlaBlaCar чи замовити таксі. Гоголеве та Миргород з'єднує автобусний маршрут, вартість квитків – близько 59 гривень. Із Миргорода можна без проблем дістатися до Полтави та назад. Автобуси корсують майже щогодини та відправляються із Миргородської автостанції (вул. Воскресенська, 9). Вартість квитка – від 85 гривень.
Між Миргородом і Хомутцем також щоденно курсує автобус. Відстань – 15 км. Тривалість поїздки – приблизно пів години. Вартість – від 14 грн. Розклад руху автобуса можна уточнити у довідковій автостанції Миргорода. Найкраще досліджувати Полтавщину та рідні місця Миколи Гоголя автомобілем. Час в дорозі туди та назад становить приблизно 3 години.
Маршрут № 2
Полтава – Кременчук
Локації: Крюківський міст, Придніпровський парк, Скеля «Гранітний репер», Кременчуцький краєзнавчий музей, Парк Миру, Міський сад, свічковий завод «Candy Light»
Тривалість: 2 дні
Крюківський міст
Під час перебування у Кременчуці обов'язково відвідайте Крюківський міст. Це двох'ярусний автомобільно-залізничний розвідний міст через Дніпро. З нього відкриваються красиві краєвиди на річку, міський пляж, острови. Особливо вражають ці пейзажі під час заходу сонця.
prozoro.info
Придніпровський парк із набережною та колесом огляду
Перша локація нашого маршруту – Придніпровський парк. Жителі міста вважають його найзеленішим і одним із найулюбленіших. Загалом тут 3300 дерев. У центрі парку стоїть колесо огляду, з якого ви можете побачити, як виглядає місто з висоти пташиного польоту: вид на річку, парк, місто. Парк розташований на лівому березі Дніпра, тож прогулявшись по ньому, ви одразу вийдете на піщаний пляж. Тут чудова наддніпрянська набережна.
Вартість – від 35 грн.
https://www.telegraf.in.ua
Скеля «Гранітний репер»
Далі вирушайте до скелі «Гранітний репер», що біля річкового вокзалу на березі Дніпра. Це геологічний пам'ятник природи й унікальне місце, адже вік скелі – більш як 3 мільярди років, а її висота становить 6 метрів. Пам'ятка має історичне, наукове та пізнавальне значення. «Репер» – це давній геодезичний знак, який вказує висоту над рівнем моря цієї точки поверхні. Скеля також є цінною водомірною реліквією, на якій зафіксовано рівень води під час дніпровських повеней.
panoramio.com, автор – uranus 235
Парк Миру
Ще один парк, який варто відвідати, коли ви перебуваєте в Кременчуці – це Парк Миру. Його створили у 1983 році на честь 40-річчя визволення Кременчука від німців. Тут можна побачити єдиний в Україні Гонг Миру – індонезійський символ миру. Особливістю парку є музей військової техніки під відкритим небом. Ви зможете побачити 9 експонатів: літак-винищувач, міномет, гранату, реактивну систему залпового вогню та ін.
kremen.today
Міський сад
Міський сад – улюблене місце відпочинку жителів Кременчука. Чому? Бо тут є «Острів кохання» – білосніжна альтанка на чарівному острові, до якого веде арковий міст. Часто в альтанці, що підноситься посеред озера, влаштовують фотосесії. Взимку виходять казкові кадри! Влітку можна милуватися лебедями, качками та рибками, що плавають у озері. Після відпочинку у Міському саду завітайте на вулицю Чкалова, 1б побачити панно зі звичайних кришок, яке потрапило до Книги рекордів України.
Google Maps, автор – Сергій Каптан
Екскурсія на свічковий завод
У Кременчуці є завод, що має назву «Candy Light». Тут вручну виготовляють парафінові свічки, які є безпечними для здоров'я і не виділяють у повітря шкідливих речовин під час горіння. Для тих, хто на власні очі хоче побачити, як свічка народжується, дихає та застигає, проводять екскурсії. Вам продемонструють до 15000 різних свічок і форм для їхнього виготовлення. Екскурсії проводять безкоштовно – для цього лише потрібно, щоб назбиралася необхідна кількість учасників. Дізнатися деталі можна на сайті заводу.
candylight.com.ua
Як доїхати?
Є декілька способів. Перший – можна скористатися поїздом. Обрати потрібно потяг № 0070, який курсує за маршрутом Харків – Одеса. Сідати на станції Полтава-Південна. Вартість квитка в купе – 359 гривень.
Другий спосіб – доїхати автобусом, що відправляється з автовокзалу «Полтава» (вул. Великотирнівська, 7) до автовокзалу в Кременчуці (вул. Театральна, 32б). Тривалість поїздки становить приблизно 2 години, вартість квитків стартує від 100 гривень. Автомобілем можна дістатися з Полтави до Кременчука за півтори години.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Змінюємо правила гри: чому реформи ЄС важливі для України
Новини компаній
09:00
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
11:21, 5 грудня
09:16, 7 грудня
10:32, 3 грудня
10:32, 3 грудня
13
10:14, 12 грудня
22
live comments feed...