18:00, 3 листопада 2020 р.
Надійне джерело
У Полтаві вперше проведено комплексне гендерне дослідження і розроблено Гендерний паспорт міста
Гендерний паспорт міста Полтави – це аналітичне дослідження, що відображає демографічну ситуацію у місті та ступінь залучення чоловіків і жінок у різні сфери життєдіяльності міста. У паспорті систематизована інформація щодо демографічної ситуації, охорони здоров’я, зайнятості населення, освіти і науки, фізичної культури та спорту, представництва чоловіків і жінок в органах місцевого самоврядування, а також протидії гендерно зумовленому насильству у місті Полтаві.
Гендерний паспорт розроблений на основі даних, отриманих від Головного управління статистики у Полтавській області, Полтавської міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості, виконавчих органів Полтавської міської ради, закладів вищої освіти міста Полтави.
Ключові факти, отримані у результаті гендерного дослідження:
- Станом на 1 січня 2020 р. постійне населення міста Полтави становило 279628 осіб, з них 53,8 % – жінки та 46,2 % – чоловіки. На 1000 жінок припадає 859 чоловіків.
- Середній вік населення міста Полтави зріс з 38 років (01.01.2002 р.) до 42 років (01.01.2020 р.), що підтверджує світовий тренд старіння населення. Середній вік чоловіків зріс до 42 років, а жінок – до 44 років.
- У місті Полтаві жінки у порівнянні з чоловіками раніше вступають у шлюб. Жінки найчастіше виходять заміж у 20-24 роки, а чоловіки найчастіше одружуються у 25-29 років.
- Чисельність народжених хлопчиків превалює. За період 2000-2019 рр. на 100 дівчаток у середньому народилось 110 хлопчиків.
- На 1000 осіб дорослого населення припадає 1269 випадків захворювань. Переважна більшість полтавців має хвороби системи кровообігу, органів травлення, органів дихання.
- Серед лікарів усіх спеціальностей у місті Полтаві переважають представниці жіночої статі (85,7 %).
- У гендерній структурі безробітних міста Полтави переважають жінки, а серед безробітних осіб з інвалідністю – чоловіки.
- У місті Полтаві серед загальної кількості дітей у закладах дошкільної освіти та загальноосвітніх навчальних закладах переважать хлопчики. В той час як у гендерній структурі здобувачів вищої освіти переважать представниці жіночої статі.
- У місті Полтаві наявна значна кількість науково-педагогічних і наукових кадрів. У закладах вищої освіти міста Полтави серед кандидатів наук переважають жінки (68,0 %), в той час як ступені докторів наук переважно мають чоловіки (54,0 %).
- У дитячо-юнацьких спортивних школах міста Полтави переважать хлопці (75,6 %).
- У гендерній структурі органів місцевого самоврядування міста Полтави превалюють жінки (74,0 %). Проте за категоріями посад органів місцевого самоврядування співвідношення жінок і чоловіків відрізняється. У третій категорії посад переважають чоловіки, а у категоріях посад з четвертої по сьому – жінки. У депутатському корпусі Полтавської міської ради сьомого скликання – 20,0 % жіночої статі та 80,0 % чоловічої статі.
- У 2019 р. було зареєстровано 4068 звернень щодо домашнього насильства та насильства за ознакою статі, з них: 3212 від жінок, 776 від чоловіків та 80 від дітей.
Комплексне гендерне дослідження виконано в рамках грантового проєкту «Підвищення впливу жінок у розбудові місцевого економічного розвитку як запорука успішної реалізації гендерної політики міста Полтави».
Ініціаторами гранту є Департамент економіки і інвестицій, Благодійна організація «Світло надії» та авторський колектив: Тетяна Юрченко, Роман Дрозд, Віта Клименко, Світлана Туль, Ольга Шкурупій.
Співфінансування ініціативи здійснює Міністерство міжнародних справ Канади, яке підтримало спільну діяльність Асоціації міст України та проєкту міжнародної технічної допомоги ПРОМІС, який в Україні впроваджує Федерація канадських муніципалітетів.
Розробка гендерної політики міста Полтави на основі гендерного паспорта дасть можливість більш детально зрозуміти рівень гендерної рівності у місті та здійснювати гендерно орієнтоване бюджетування міста, що сприятиме соціально-економічному розвитку громади.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...