• Головна
  • На Полтавщині стартував проект: «Публічні бібліотеки - мости до електронного урядування»
16:15, 25 березня 2013 р.

На Полтавщині стартував проект: «Публічні бібліотеки - мости до електронного урядування»

У приміщенні Регіонального інформаційного агентства «Новини Полтавщини» відбулась прес-конференція , де презентовано проект з активізації впровадження електронного урядування на основі новітніх технічних можливостей мережі бібліотек області.

Метою проекту «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування» є створення можливостей доступу до послуг електронного урядування місцевої та державної влади в бібліотеках області та залучення громадян до їхнього використання.

Відкриваючи прес-конференцію, її організатор, Голова Громадської ради при Полтавській ОДА Володимир Голуб зазначив про необхідність створення містків між владою і громадськістю, використовуючи при цьому можливості, що сьогодні відкривають новітні технології, та можливості бібліотек Полтавщини.

Директор Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень» Анжеліка Саідова наголосила на тому, що реалізація проекту крім основної своєї мети - підвищення рівня доступу громадян до електронних послуг, буде мати і ще один важливий позитивний ефект – буде підвищено рівень використання мешканців Полтавської області послуг бібліотек, зокрема у віддалених районах області та депресивних місцевостях.

Директор Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Котляревського Тетяна Зеленська розповіла про співпрацю очолюваної нею організації з партнерською програмою «Бібліоміст».

Експерт Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень», член ГР при Полтавській ОДА Вадим Штефан ознайомив присутніх з основними етапами проекту та ролі громадських організацій у втілення їх в життя. Так, у ході реалізації проекту особливу увагу буде приділено навчанню бібліотекарів області, що працюють у бібліотеках з технічними можливостями надання користувачам доступу до мережі Інтернет. У ході реалізації п’ятимісячного проекту навчання буде проводитися і для інших цільових груп громадськості та мешканців області. Для того, аби записатися на тренінг-практикум для представників громадськості у квітні, необхідно виконати умови конкурсу – подати заповнену анкету (додається).

У сучасному світі публічні бібліотеки є центрами розвитку територіальних громад та задовольняють інформаційні, соціальні і комунікаційні потреби мешканців. Сьогодні в Україні через мережу інтернет центральні, регіональні та місцеві органи влади можуть надавати громадянам послуги електронного урядування, завдяки яким влада стає ближчою до людей, економляться час та кошти громадян, зменшуються черги в державних установах тощо. Вже зараз через інтернет можна перевірити стан розрахунків за електроенергію, правильно визначити пенсійний стаж, знайти роботу через державний центр зайнятості, записатися на прийом до чиновників, переглянути звіти органів влади про використання бюджетних ресурсів, надіслати публічний відгук про роботу чиновників і місцевих депутатів.

Проект «Публічні бібліотеки — мости до електронного урядування» розрахований на п’ять місяців, у ході яких на базі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Котляревського буде проведено практичні тренінги для близько 80 працівників модернізованих бібліотек області та різних груп населення області. У результаті підвищення кваліфікації бібліотекарі зможуть надавати фахові консультації для користувачів електронних послуг у бібліотеках районних центрів, міст та сіл Полтавської області, а громадськість області здобуде нові знання.

Складові проекту:

• спеціалізовані тренінги для працівників бібліотек області, що мають комп’ютерне обладнання та надають користувачам вільний доступ до мережі інтернет ;

• навчання громадськості та мешканців з питань використання електронних послуг і долучення до електронного урядування ;

• налагодження діалогу між владою і громадянами з метою подальшого розвитку електронних та адміністративних послуг.

Примітка: проект Аналітичного центру «Бюро економічних та соціальних досліджень» «Бібліотеки – мости до електронного урядування» у Полтавській області впроваджується на виконання плану заходів з реалізації Ініціативи «Партнерство "Відкритий Уряд"», затвердженого Розпорядженням КМУ від 18 липня 2012 року №514-р. Цей план серед інших заходів передбачає впровадження е-урядування - низки електронних послуг. Завдяки участі громадськості на всіх етапах розробки і залученню бібліотек до процесів навчання громадян використанню електронних послуг, український план увійшов до десятки кращих у світі. Фінансування надано Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX)у рамках програми «Бібліоміст».

КОНКУРСНИЙ ВІДБІР УЧАСНИКІВ ТРЕНІНГУ-ПРАКТИКУМУ КОРИСТУВАННЯ ЕЛЕКТРОННИМИ ПОСЛУГАМИ ДЛЯ МЕШКАНЦІВ МІСТА ПОЛТАВА

Для того, щоб взяти участь у конкурсі на участь у тренінгу-практикумі, який відбудеться у першій декаді квітня, заповніть анкету, та надішліть її на електронну пошту vadim_shtefan@rambler.ru до 01 квітня 2013 року. ( Увага, кількість місць обмежена.)

За довідками звертайтеся до Громадської ради при Полтавській обласній державній адміністрації (м. Полтава,вул. Жовтнева, 46, 1 поверх, кімната 117). Телефон Громадської ради - (05322) 7-17-05). Контактна особа – Вадим Штефан.

Про дату навчань буде повідомлено переможцям конкурсу 2 квітня 2013 року.

Прес-служба Громадської ради при Полтавській ОД

 

Коментарі

Оголошення
live comments feed...