• Головна
  • Чи можна пити воду з-під крана? «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» стверджує: так!
15:30, 28 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

Чи можна пити воду з-під крана? «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» стверджує: так!

Чи можна пити воду з-під крана? «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» стверджує: так!

На відміну від більшості міст України, де воду беруть переважно з поверхневих джерел, жителям Полтави пощастило пити артезіанську. Безперебійне водопостачання мешканців та підприємств міста забезпечує КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ». На підприємстві щодня контролюють якість води, і лабораторні проби свідчать: полтавська вода – найкраща в Україні!

Хімбаклабораторія з контролю за якістю питної води на КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» атестована згідно з вимогами ДСанПіНу та складається з двох відділів – хімічного та бактеріологічного. Фахівці лабораторії проводять дослідження за 26-ма показниками: запах, колір, мутність, вміст амонію, нітратів, нітритів, заліза, хлоридів, фторидів тощо. Воду на дослідження набирають щодня – співробітники лабораторії виїжджають у різних напрямках Полтави (згідно з графіком, погодженим на відповідних рівнях) і беруть проби. Лише за один тиждень працівники хімбаклабораторії відбирають близько півтори сотні проб води, проводячи до тисячі аналізів!

Чи можна пити воду з-під крана? «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» стверджує: так!, фото-1

Щотижня проводиться відбір проб води з п’яти водозаборів підприємства. А восени та весною (згідно з нормами ДСанПіНу) фахівці хімбаклабораторії проводять повний бактеріологічний аналіз води кожної зі свердловин. Моніторинг води у свердловинах протягом багатьох років свідчить про те, що склад полтавської води за органолептичними, хімічними, бактеріологічними показниками майже не змінюється та повністю відповідає вимогам ДСанПіНу.

Чи можна пити воду з-під крана? «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» стверджує: так!, фото-2

Зважаючи на те, що водоканалу 120 років і якість водогінних труб на деяких ділянках залишає бажати кращого, для знезараження в хлораторних на водозаборах міста раніше додавали рідкий хлор, зараз – гіпохлорид. Він більш безпечний і має чудові знезаражувальні властивості. І хоч використання хлору та його похідних критикують, але альтернативи йому поки що немає: і це не лише в Україні – так у всьому світі.

Чи можна пити воду з-під крана? «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» стверджує: так!, фото-3

Окрім цього, «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» регулярно вживає профілактичних заходів: планова дезинфекція резервуарів чистої води на водозаборах та промивання, прочищення, знезаражування мереж; очищення колодязів і камер від бруду – усе це відбувається систематично.

Знезаражування мереж водопостачання з наступним відбором проб обов´язково відбувається і після проведення будь-яких ремонтних робіт. Отож, до осель полтавців вода потрапляє лише після відповідної перевірки.

Однак, фахівці КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» наголошують: за комунікації всередині приміщення відповідає господар будинку чи квартири. Тож якщо маєте у себе вдома неякісні водопровідні труби або сантехприлади, – причина незадоволення водою саме в цьому.

Тим часом, щотижня «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» подає до обласного центру близько 500 тис куб м води. За результатами аналізів, проведених фахівцями хімбаклабораторії, вода в розподільчій мережі на всіх об’єктах відповідає ДержСанПіНУ.

Ми дбаємо про те, аби полтавці споживали якісну і безпечну воду!

Публікація створена за матеріалами прес-служби КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вода #якість #Полтававодоканал
Оголошення
live comments feed...