![](https://s.0532.ua/section/logo/upload/pers/11/logo.png?20240727)
18:00, 26 жовтня 2020 р.
Надійне джерело
На Полтавщині вісім виборців порвали на дільницях свої бюлетені
![На Полтавщині вісім виборців порвали на дільницях свої бюлетені На Полтавщині вісім виборців порвали на дільницях свої бюлетені](/dist-assets/images/cap.jpg)
26-го жовтня у конференц-залі готелю «Алея Гранд» у Полтаві відбувається пресконференція громадянської мережі ОПОРА щодо спостереження за виборчим процесом у Полтавській області.
Координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Полтавській області Костянтин Донченко розповідає про помічені порушення до та під час голосування.
![На Полтавщині вісім виборців порвали на дільницях свої бюл..., фото-1 На Полтавщині вісім виборців порвали на дільницях свої бюлетені, фото-1](/dist-assets/images/cap.jpg)
Так на багатьох дільницях представники ОПОРИ фіксували нестачу стаціонарних скриньок та кабінок. На деяких дільницях також були відсутні кабінки для голосування людей із температурою.
В день виборів у Полтаві зафіксували випадки голосування на підвіконні дільниці, голосування по двоє у одній кабінці. Також представники громадянської мережі зупинили кілька спроб видачі бюлетенів особам, які не надали відповідних документів (тобто – паспорту громадянина України).
Також під час голосування трапилося кілька курйозів. У Полтаві один із виборців вже перед урною помітив, що у нього в руках не п’ять, а чотири бюлетені. (Нагадаємо, мешканці Полтави обирали міського голову та депутатів міської, районної у місті, Полтавської районної та Полтавської обласної рад). Ще один виборець – вже у Миргородському районі – проголосував, але свій бюлетень забув у кабінці. Знайшов бюлетень інший виборець, який пішов голосувати наступним.
Після цього про роботу правоохоронців під час виборчого процесу розповів речник поліції Полтавської області Юрій Сулаєв.
![На Полтавщині вісім виборців порвали на дільницях свої бюл..., фото-2 На Полтавщині вісім виборців порвали на дільницях свої бюлетені, фото-2](/dist-assets/images/cap.jpg)
Він зокрема зазначив, що у період передвиборної агітації поліцейські відкрили за фактами порушень 18 кримінальних проваджень та склали 48 адміністративних протоколів.
У «день тиші» за незаконну агітацію поліцейські склали 4 адмінпротоколи. При цьому Юрій Сулаєв підкреслив, що у законодавстві України не передбачена відповідальність за, так звану, приховану агітацію – наприклад, розміщення бордів із кольорами чи гаслами, які асоціюються із конкретними політичними силами.
У день виборів, 25 жовтня, поліцейські отримали 269 повідомлень про порушення. Поліцейські вже склали на порушників 35 адміністративних протоколів. Ще близько 200 повідомлень перебувають на розгляді. Зокрема – за фактами імовірного підкупу виборців та розсилки у день голосування СМС-повідомлень від однієї із політичних сил. Також Юрій Сулаєв повідомив, що у Полтавській області вісім виборців порвали на дільницях свої бюлетені. Щодо них склали адміністративні протоколи.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, як проголосували мешканці Авіамістечка у Полтаві. Також один із кандидатів на посаду міського голови Полтави оприлюднив дані про попередні результати виборів.
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
18:58, 18 липня
18:58, 18 липня
18:58, 18 липня
18:58, 18 липня
18:58, 18 липня
live comments feed...