• Головна
  • Більше 20 мільйонів гривень державної субвенції отримають лікарні Полтавщини для боротьби з COVID-19
12:30, 26 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

Більше 20 мільйонів гривень державної субвенції отримають лікарні Полтавщини для боротьби з COVID-19

Коронавірус

Коронавірус

Сьогодні о 10:00 у Полтавській ОДА пройшла апаратна нарада щодо ситуації з коронавірусом на Полтавщині. Нарада проводилася у режимі відео-конференції.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов наголосив:

- 20, 3 мільйонів гривень державної субвенції отримають лікарні Полтавщини з фонду боротьби з COVID-19. Кошти до лікарень надійдуть сьогодні та будуть направлені на встановлення кисню. Розподіл і об’єм фінансування відповідає замовленням лікарень.

- На жаль, поки що фіксуємо значнy кількість хворих, - додає Олег Синєгубов. - Щодня більше ста нових випадків захворювання по Полтаві. Загалом у Полтаві хворіє - 2 072 людини.

Першим питанням розглянули доповідь директора ДОЗ Віктора Лисака про стан боротьби з розповсюдженням COVID-19 у Полтавській області..

За його словами, 5 975 людей хворіє коронавірусом на Полтавщині, основна маса цих людей у Полтаві.

- Ситуація складна, - коментує Віктор Лисак. – Але впродовж 3-х днів не має тенденції, яка б перетинала 200-х випадків. Ми зменшили кількість перевезень у транспорті та кількість спілкування вчителів та учнів. 160 нових випадків захворювання за добу саме у Полтаві. 34, 3 % пацієнтів одужали на Полтавщині. 4 975 чоловік у області ще лікується.

Віктор Лисак наголошує:

- Потрібно ввести щоденний контроль за пацієнтом, не потрібно чекати результат ПЛР-тесту, якщо не має ніяких проявів за три дні. Збільшується також кількість захворілих медичних працівників. На Полтавщині зафіксували 1916 захворювання на пневмонію. Приблизно 130 викликів швидків були до пацієнтів з пневмонією. 481 чоловік з пневмонією лікуються в стаціонарах Полтави. Було здійснено 546 виїздів мобільних бригад. 299 кисневих точок та 106 кисневих концентратів буде здійснено завдяки фінансуванню. 47 % коштів виділили на текучі проблеми, решта – на придбання кисневих циліндрів. Модернизуємо ситему. Здійснюємо моніторинг щодо забезпечення засобів індивідуального захисту. Є питання до 3-ї лікарні у Полтаві, де треба поповнити запаси засобів індивідуального захисту. Також потрібно звернути увагу на Хорольську центральну лікарню. Щодо забезпечення ліків ситуація виправилася, але витрати ще великі.

За словами Віктора Лисака, потрібно перезатвердити ліжковий фонд. Також стабілізувалася ситуація з ПЛР-дослуджень.

- Мінздрав закупив нові тести, які зовсім скоро прибудуть до нас на Полтавщину, - продовжує Віктор Лисак. - 733 ліжка на Полтавщині забезпечені подачею киснем. Це в межах 60 % того, що ми можемо зробити. Треба посилювати заходи безпеки, тоді буде результат. Полтавщина на 79, 84 % забезпечена засобами індивідуального захисту. Три лікарні повністю переобладнані для пацієнтів тільки з коронавірусом.

На нараді також розглянули наступні питання:

  • Про моніторинг реалізації проєктів, які фінансуються в 2020 році за кошти ДФРР.
  • Про хід проведення комплексу осінньо-польових робіт та наслідки кліматичних змін для галузі.
  • Звіт голови Полтавської РДА.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #нарада #ОДА #брифінг #Лисак #коронавірус
Оголошення
live comments feed...