Удовіченко переможе Мамая, якщо його підтримають виборці інших кандидатів

Удовіченко переможе Мамая, якщо його підтримають виборці інших кандидатів, Володимир Паршевлюк

Соціологи дають останні прогнози перед виборами, згідно з якими за крісло мера змагатимуться Олександр Мамай і Олександр Удовіченко, а в міську раду з великою вірогідністю проходять «Слуга народу» «Рідне місто», «ОПЗЖ» та «ЄС».

Саме такі дані, опитавши полтавців, отримав Київський центр політичних досліджень «KResearch».

- Наші соціологічні заміри вказують на перемогу Удовіченка вже в першому турі, але з невеликою перевагою в 0,7%, - зазначив керівник групи соціологічних проектів компанії Георгій Масло. – Тут треба розуміти причини. Говорять, що от, в Удовіченка є професійно розроблена стратегія розвитку міста, а в Мамая – немає. Я б з обережністю твердив такі речі, адже нічого не змінювати, залишити все, як є, добре воно чи погане – це теж стратегія, і вона має немалу кількість своїх прибічників. Тому в Мамая, як і в Удовіченка, також зберігається досить вагома підтримка в першому турі.

Але в другому турі вона Мамаєві не допоможе, якщо полтавці виступлять проти нього єдиним фронтом. Це єдина умова. Чи об’єднаються вони для цього, залежить і від самого Удовіченка, і від решти кандидатів. Адже вже зараз і Іващенко, й Бублик, і Матковський розуміють, що настав час робити ставку на одного з двох, тому що самі вони – і це вже ясно всім – переможцями не стануть. Надто великий відрив від двох лідерів, який не закрити нічим. Тому варто віддавати свої симпатії або Удовіченку, або Мамаю. Вже зараз, у першому турі.

Згадані й незгадані претенденти вестимуть (а є свідчення, що вже й ведуть!) переговори про співпрацю з лідерами перегонів. Їх успіх залежатиме від «козирів», які матимуть на руках кандидати – тобто, від кількості «штиків» у фракціях, котрі пройдуть до міської та районних рад.

Удовіченко переможе Мамая, якщо його підтримають виборці інших кандидатів, фото-1

Тут ми звертаємо свій погляд до рейтингу партій. Хто пройде точно? «Слуга народу» як провладна партія (за неї як таку завжди голосує певний відсоток виборців), «Рідне місто» (як місцева й «господарницька»), «ОПЗЖ», «ЄС» (як опозиційні з різних полюсів). Менші шанси має «Батьківщина» (за старою електоральною пам’яттю), ще менші - Каплін і «Свобода»як представники радикальних сил. Ми можемо припустити, що Іващенко («СН») й Бублик («Свобода») виступлять проти Мамая, а Матковський («Батьківщина») зі своїм сателітом Капліним («ППЛ») – проти Удовіченка й «Рідного міста».

Тож, у другому турі важливе саме слово «проти», а не «за». І це «проти» у випадкуМамая перевищує порівняно невелике «проти» Удовіченка. Тому цілком вірогідно, що саме він згуртує прихильників інших кандидатів і, хай без особливого блиску, але переможе колишнього мера.

Аудиторія опитування: мешканці Полтави від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та територією проживання. Вибіркова сукупність: 1800 респондентів (похибка не більше 2,2%), Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Терміни проведення: 12-15 жовтня 2020 р.

За матеріалами Київського центру політичних досліджень «KResearch»

Удовіченко Олександр рейтинг вибори соціологія Рідне місто міська рада
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі