• Головна
  • Вікторія Лоза: працюємо командою, щоб наблизити медицину до потреб полтавців.Директорка департаменту охорони здоров`я та соціального розвитку Полтавської міської ради прозвітувалася про зроблене у медичній сфері за останній рік.
Партнерський матеріал
16:30, 19 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

Вікторія Лоза: працюємо командою, щоб наблизити медицину до потреб полтавців.Директорка департаменту охорони здоров`я та соціального розвитку Полтавської міської ради прозвітувалася про зроблене у медичній сфері за останній рік.

Партнерський матеріал
Вікторія Лоза: працюємо командою, щоб наблизити медицину до потреб полтавців.Директорка департаменту охорони здоров`я та соціального розвитку Полта...

- Я хочу прозвітувати перед вами. Всі зміни, які відбулися й відбуваються зараз, були б неможливими без заздалегідь розробленого плану. Згодом він став основою детальної, вперше в історії полтавської медицини розробленої Стратегії розвитку охорони здоров’я на 2021-2023 рр. Зараз вона запроваджена в дію. Завдяки ній ми чітко розуміємо, як створювати єдиний медичний простір, скільки закладати фінансування, як покроково реалізувати всі заплановані проекти.

А якими були наші перші кроки?

Насамперед, ми повністю зупинили оплату благодійних внесків у закладах охорони здоров’я. Це було те, чого давно хотіли полтавці.

Також ми вперше сформували список потреб медичних закладів. Причому, цей список складали самі лікарі, а не чиновники, як раніше.

Після цього почалося забезпечення цих потреб. На закупівлю сучасного медичного обладнання виділено рекордну суму – 132 млн. гривень, рівно на 100 мільйонів більше, ніж минулоріч. Суми на придбання ліків для міських лікарень, які пацієнти мають право отримувати безкоштовно, ми збільшили в 10 разів.

А нещодавно нашій команді вдалося підвищити зарплати всім полтавським медикам - у середньому на 30%. Вважаю це одним з найбільших здобутків. Підвищення відбулося вперше на місцевому рівні й не є разовою акцією – такі зарплати лікарям, медсестрам, санітаркам виплачуватимуть постійно. Вони цього варті!

Все перелічене мною допомагає надавати якісну допомогу полтавцям за всіма напрямками. Зупинюся на них окремо.

Ми вперше ухвалили міську програму допомоги хворим з інсультом і з міського бюджету виділили на неї 525 тис. грн. За ці гроші придбали дороговартісний тромболітичний препарат. Його отримали вже 8 пацієнтів, які потребували саме тромболізисної терапії, і це, без перебільшення, врятувало людей від інвалідності. Необхідну кількість препарату розрахували таким чином, що його вистачить до кінця 2020 року. Працюємо над організацією надання допомоги з реабілітації постінсультних пацієнтів.

Ми ще навесні взялися до вирішення цвеликої проблеми - забезпечення лікарні №5 киснем для апаратів ШВЛ. Там було всього три балони, і апарати просто не могли врятувати інфікованих коронавірусом. Зокрема, завдяки спонсорській допомозі Полтавського заводу медичного скла (Олександр Кудацький) було придбано і встановлено 2 кріоциліндри, місткість кожного – по 38 балонів кисню. Треба сказати, що для відділення на 24 пацієнти, що потребують кисневої підтримки, потрібно два таких кріоциліндри на добу. Наразі таких маємо вже 4 шт. На сьогодні 80% ліжок, визначених під госпіталізацію, забезпечені киснем, і цю цифру плануємо збільшити.

Нам довелося вирішувати проблему з відсутністю безкоштовного інсуліну для хворих на цукровий діабет. Через фінансові труднощі КП «Полтавафарм» тимчасово припинило його постачання. І дуже скоро до міських лікарень почали госпіталізувати інсулінозалежних пацієнтів у тяжкому стані, які з різних причин не могли навіть тимчасово купувати собі інсулін самостійно. Тоді ми оперативно запросили до співпраці інші аптечні мережі міста, щоб монополізація цієї послуги не ставила під загрозу життя людей. І нині безкоштовний інсулін постачає також аптечна мережа «Ліки Полтавщини», а отже, перебоїв з його наявністю немає.

Уперше з міського бюджету виділено кошти – по 25 тис. грн. – для придбання сучасних слухових апаратів для півсотні дітей з порушеннями слуху.

Від самого початку одним з важливих напрямків розвитку сфери охорони здоров’я визначили напрямок створення системи надання хоспісної та паліативної допомоги. Зокрема, на 2021 р. заплановано створення повноцінного паліативного відділення на 30 місць на базі третьої міської лікарні. Також до кінця року почнуть роботу кілька мобільних бригад паліативної допомоги. Працюємо над створенням паліативних палат і в міській дитячій лікарні. Перша така з’явилася в онкогематологічному відділенні.

Намагаємося використовувати всі можливості для розвитку медичної сфери Полтави. Саме завдяки такій позиції ми увійшли в національний проєкт з трансплантології і розпочинаємо в Полтаві трансплантацію нирок. Уже придбали необхідне обладнання, зараз готуємо команду фахівців. Плануємо вже цього року провести перші трансплантації від живих донорів, а вже наступного року – також від неживих. Наразі навчаємо трансплант-координаторів.

У рамках медичної реформи міський пологовий будинок має стати перинатальним центром 2 рівня. Відповідно, там створюється відділення для виходжування передчасно народжених дітей. Мами разом з дітьми зможуть перебувати там протягом місяця, тоді як зараз їх доводиться переводити у міську дитячу лікарню для виходжування. Необхідне обладнання для нового відділення вже закупили, наразі проводимо ремонт.

Один з важливих напрямків, який я декларувала, прийшовши на посаду – створення найсучаснішого в Україні відділення невідкладної допомоги. В такому відділенні має бути вся необхідна апаратура для надання допомоги хворим у невідкладних станах (КТ, МРТ та ін.), оснащена операційна для стабілізації пацієнта, повинні працювати лікарі невідкладних станів. Пацієнт може знаходитися у такому відділені від 1 до 3 діб, отримуючи весь необхідний обсяг допомоги. На першому етапі нам вдалося розробити проект відділення, який уже пройшов всі необхідні експертизи. Зараз проект передали на ДФРР і сподіваємося у 2021 р. отримати на його реалізацію, у тому числі, і державне фінансування, бо вартість створення такого відділення – близько 260 млн грн. і є дуже значною для місцевого бюджету.

Працюємо над тим, щоб сфера охорони здоров’я у Полтаві була максимально відкритою для пацієнтів.

При Департаменті створили дієву Громадську раду, до якої увійшли представники реальних та ефективних громадських організацій, що діють у сфері громадського здоров’я. Також, попри скептицизм і спротив, провели максимально прозорі конкурси на посади директорів міських медичних закладів, в результаті чого кілька лікувальних закладів отримали нових очільників.

Створили «гарячу лінію» міського Департаменту охорони здоров’я, куди полтавці можуть звернутися зі скаргами та будь-якими питаннями стосовно медичної галузі. На цей же мобільний номер можна писати у Viber – спеціально для зручності людей з порушеннями слуху.

Дуже багато змін, які зробили медичну сферу більш зручною і приязною як для пацієнтів, так і для медиків, не потребували значних коштів. Ідеться, зокрема, про появу мобільних номерів у реєстратурах медичних закладів. Тепер додзвонитися туди стало багато простіше.

Сюди ж – створення дитячих куточків у дитячих поліклініках. Зараз ми продовжимо покращувати рівень сервісу у міських медзакладах. Це – те, що не потребує великих капіталовкладень, але здатне позитивно вплинути на вибір пацієнтом саме комунального, а не приватного закладу. Більше пацієнтів – більше коштів від НСЗУ, більше коштів від НСЗУ – більше можливостей для розвитку і вищі зарплати медпрацівників.

Працюємо далі – всією великою командою «Рідне місто»!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медицина #Лоза #проєкти
Оголошення
live comments feed...