• Головна
 • Полтава у «червоній» карантинній зоні (ОНОВЛЕНО)
18:41, 15 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

Полтава у «червоній» карантинній зоні (ОНОВЛЕНО)

Полтава у «червоній» карантинній зоні (ОНОВЛЕНО)

Зараз триває засідання комісії ТЕБ та НС , під час якої стало відомо, що Полтава разом з кількома іншими регіонами увійшла до «червоної» карантинної зони. Нагадаємо, до таких заходів вдаються тоді, коли у населеному пункті маємо 320 захворювань на 100 тисяч населення протягом 14 днів.

При “червоній зоні” збергіаються обмеження, що діють при «жовтій» та «помаранчевій» зонах, а також запроваджуються найсуворіші обмеження і заборони.

Заборонено:

 • роботу громадського транспорту;
 • відвідувати заклади освіти;
 • роботу ТРЦ, кафе і ресторанів.
 • відвідування закладів торговельного і побутового обслуговування населення.

Також Уряд рекомендує:

Разом із посиленням обмежень, Уряд рекомендував місцевим органам самоврядування та підприємцям змінити графіки початку робочого дня, забезпечити гнучкий режим робочого часу, та, за можливості, ввести дистанційну роботу. Такі заходи мають зменшити кількість людей, які перетинаються у години пік в громадському транспорті.

Наприклад, за рекомендаціями, на період дії карантину робочий день розпочинається:

о 8:00 — в органах виконавчої влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування;

о 10:00 — в центрах надання адміністративних послуг, органах соціального захисту населення, територіальних органах Пенсійного фонду України.

Перенести початок робочого дня на 10-ту чи більш пізню годину також радять суб’єктам господарювання, які працюють у:

 • оптовій та роздрібній торгівлі;
 • ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів;
 • поштовій та кур’єрській діяльності;
 • тимчасовому розміщенні та організації харчування;
 • страховій діяльності;
 • освіті;
 • наданні соціальної допомоги;
 • мистецтві, спорті, розвагах та відпочинку.

Додатково усім школам рекомендовано проведення канікул з 15 по 30 жовтня, з подальшим переходом на дистанційне навчання.

Втім, згідно з нашими джерелами нині тривають обговорення щодо цих обмежень. Якими вони будуть – стане відомо найближчим часом, коли завершиться комісія ТЕБ та НС

ОНОВЛЕНО: Після завершення засідання секретар міської ради Олександр Шамота оприлюднив наступне звернення:

" Національна ТЕБ та НС почула наші аргументи. Попри перехід до червоної зони, в Полтаві не зупинятимуть перевезення, а також продовжать працювати в звичайному режимі торговельні заклади, заклади громадського харчування та вся сфера обслуговування в тому числі і фітнес центри. Полтавці можуть працювати, не боячись про завтрашній день, з чим я вас всіх і вітаю. Це була нелегка боротьба, але дорогу долає той, хто йде.

Але… друзі. Попри це ніхто не відміняє правила безпеки. Почуйте нарешті – зараз здоров’я ваше і ваших близьких у ваших руках. Не нехтуйте правилами безпеки. Не вештайтесь без потреби у місцях скупчення народу і мийте, мийте нарешті руки" - пише Олександр ШАМОТА.

Голова ОДА Олег Синєгубов так окреслив ситуацію щодо майбутніх обмежень:

" Що заборонено з понеділка, 19 жовтня: відвідування закладів освіти (окрім ДНЗ), закладів сфери культури, кінотеатрів, закладів розважальної діяльності, установ соціального захисту. За пропозицією ОДА залишається: регулярне і нерегулярне перевезення, робота кафе, ресторанів, ТРЦ (без розважальних функцій), закладів торговельного та побутового обслуговування населення.
Ситуацію буде переглянуто на наступному засіданні Державної комісії з питань ТЕБ і НС. Якщо динаміка погіршиться, обмеження посиляться. Як цього не допустити? Треба робити три прості речі: одягати маску, дезінфікувати руки та тримати соціальну дистанцію. А учасникам виборчого процесу – почати піклуватися про здоров'я людей, а не свої політичні рейтинги"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вірус #карантин #пандемія червона зона Полтава
Оголошення
live comments feed...