• Головна
  • На Полтавщині 318 хворих на COVID-19 лікуються у стаціонарах, на апаратах швл – 18 осіб
14:30, 12 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

На Полтавщині 318 хворих на COVID-19 лікуються у стаціонарах, на апаратах швл – 18 осіб

На Полтавщині 318 хворих на COVID-19 лікуються у стаціонарах, на апаратах швл – 18 осіб

Сьогодні під час апаратної наради в голови ОДА говорили, серед іншого про стан із захворюваністю на коронавірусну інфекцію та боротьбу з цією недугою.

« - Епідситуація на Полтавщині складна . Кількість хворих коронавірусною хворобою є набагато вищою за кількість пацієнтів, які одужали. Наразі активних хворих в області – 2993 особи, 318 лікуються в стаціонарах. Серед пацієнтів із підтвердженим діагнозом на інтенсивній терапії з використанням ШВЛ знаходиться 18 осіб» - повідомив Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак.

Крім того, Віктор Лисак повідомив, що мережа лікарняних закладів, які надають медичну допомогу хворим на COVID-19, розшириться. До 26 відділень І хвилі додадуться ще три – лікарня №3, міська дитяча лікарня у Полтаві та інфекційне відділення в Опішні. Це дасть змогу збільшити кількість ліжок для хворих на 210. Розглядається й можливість розміщення пацієнтів у Карлівці та Кобеляках.

«Надзвичайно важливе питання – забезпечення лікарень киснем. 51% усіх ліжок забезпечені киснем, ще 11% – кисневим концентратом. Передбачається додаткове розгортання ліжок із кисневою підтримкою до 80% від загального ліжкового фонду визначених закладів. Нині функціонує 436 ліжок із централізованою подачею кисню, – розповів Віктор Лисак. – Сьогодні ведемо перемовини з постачальником, щоб збільшити кількість точок для подачі кисню у лікарнях Миргорода, Лубен, Гадяча. І також доречно переходити на кріоциліндри».

Базовий заклад комунальне підприємство «Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня Полтавської обласної ради» на лікування хворих на COVID-19 отримала з обласного бюджету 6,5 мільйона гривень для придбання лікарських засобів та ЗІЗ, а також 3,5 мільйона для придбання медичного обладнання. Також заклад отримав благодійну допомогу у вигляді медикаментів, медичного обладнання на загальну суму близько 40 мільйонів гривень.

«Дякую всім лікарям, які зараз знаходяться на фронті боротьби з коронавірусом. Самі, мабуть, уже неодноразово перехворіли й продовжують допомагати іншим. Оплата праці медиків – для нас принципове питання. В області 64 медичні заклади отримують доплати за відповідною постановою уряду. 60 лікарень уже одержали гроші, 4 заклади після узгодження всіх технічних питань мають отримати кошти для зарплатні медперсоналу найближчим часом», – сказав голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

За вересень 2020 року від Національної служби здоров’я України по пакету №33 (встановлення доплати до зарплати медичним працівникам, які надають медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19) надійшло 45,6 мільйона гривень.

Читайте також: Театр Гоголя переходить на дистанційну роботу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...