• Головна
  • Всесвітній проект, що надає голос жінкам у всьому світі: у Полтаві презентували кінокартину «Жінка» (ФОТО)
15:00, 11 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

Всесвітній проект, що надає голос жінкам у всьому світі: у Полтаві презентували кінокартину «Жінка» (ФОТО)

 Всесвітній проект, що надає голос жінкам у всьому світі: у Полтаві презентували кінокартину «Жінка» (ФОТО)

Вчора у РК «Колос» Полтави о 16:00 презентували кінокартину «Жінка» - всесвітній проект, що надає голос 2000 жінкам у 50 різних країнах. Це французький фільм, який був створений у 2019 році.

Режисер фільму: Янн Артус-Бертран, Анастасія Мікова, сценарист: Янн Артус-Бертран, Анастасія Мікова, продюсер: Янн Артус-Бертран, Каміла Грох, Жан-Ів Робін.

Фільм змальовую дуже особистий портрет тих, хто складає половину людства. Такі різні і водночас однакові у своїх почуттях та проблемах жінки – фільм вражає емоційною глибиною.

Героїні проєкту діляться досвідом материнства, здобуття освіти, шлюбу і фінансової незалежності, говорять про менструацію і сексуальність. У фільмі жінки вперше змогли поділитися своєю історією.

Більшу частину фільму складають історії від першої особи – сотні розповідей найрізноманітніших жінок від очільниць держав до королев краси, від водійок автобусу до фермерок з віддалених районів. Разом вони змальовують повноцінну картину того, що означає бути жінкою у сучасному світі. Крім самих інтервью, деякі історії доповнені кадрами з повсякденного життя героїнь або великими (аж до тисячі) групами жінок.

Жінки ніби самі спрямовують розмову і говорять про те, що вважали дійсно важливим. Вони говорили про роботу, освіту, емансипацію, материнство і разом з тим про дуже особисте – ставлення до тіла або першої менструації. Героїні фільму поділилися спогадами зі свого життя – кумедними, зворушливими, а часом жахливими. Багато розмов були більше схожі на самоаналіз, як на сеансі терапії. Багатьом жінкам потрібно було вперше розповісти про найболючіше, найглибше, чим ніколи і не думали з кимось ділитися. І все ж знайшли в собі сили розповісти. Більш за все вражає неймовірна стійкість та здатність протистояти будь-яким труднощам, якою володіють жінки. Ніби це “закладено у їх ДНК”, як вдало висловилась одна з героїнь фільму.

Кінокартина «Жінка» - це можливість пролити світло на несправедливість, якої зазнають жінки в усьому світі, та ще більша мета фільму – висвітлити внутрішню силу жінок та їхню здатність змінити світ попри всі труднощи на цьому шляху. У нову епоху, коли все більше чути голоси жінок, фільм намагається не тільки закликати до дотримання прав або загострити увагу на існуючих проблемах, але й шукати шлях їх вирішення і спробувати примирити представників обох статей.

В рамках кінопрем'єри також провели зустріч з успішними і реалізованими полтавками, які надихали і заряджали енергією глядацький зал. Вони активні, доглянуті, стильні, впевнені в собі, об'єктивно оцінюють ризики, несуть відповідальність за своїх підлеглих і активно беруть участь в соціальному житті міста. Вони поділилися складнощами, які долали на своєму шляху до успіху та розповіли чи втомлюються від своєї публічності. Також спікерки дали поради як правильно поєднувати усі сфери життя, аби бути щасливими.

Довідково, під час роботи над картиною режисери співпрацювали з різними митцями: фотографом Пітером Ліндбергом (щоб дослідити ставлення жінок до свого тіла) та учасниками танцювального колективу Bandaloop, чий метафоричний танець був покликаний показати силу жінок та їхню здатність підніматись у небо.

Раніше ми писали, про те, що у Полтаві презентували фільм про життя монастирю Дохіар (ФОТО)

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #фільм #прем'єра #Жінка
Оголошення
live comments feed...