Полтава вийшла проти "червоної" зони: скільки людей і чого вимагають (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Полтава вийшла проти "червоної" зони: скільки людей і чого вимагають, Володимир Паршевлюк

10-го жовтня у Полтаві відбувається раніше анонсований марш проти запровадження жорстких мір карантину. Із звукової колонки грає композиція Майкла Джекссона «Біллі Джін». Під музику біля монументу Слави у Корпусному саду збираються полтавці. Журналісти 0532.ua нарахували близько двохсот учасників акції, деякі із яких принесли із собою плакати.

Полтава вийшла проти "червоної" зони: скільки людей і чого вимагають (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-1 Полтава вийшла проти "червоної" зони: скільки людей і чого вимагають (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-2 Полтава вийшла проти "червоної" зони: скільки людей і чого вимагають (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-3 Полтава вийшла проти "червоної" зони: скільки людей і чого вимагають (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-4 Полтава вийшла проти "червоної" зони: скільки людей і чого вимагають (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-5 Полтава вийшла проти "червоної" зони: скільки людей і чого вимагають (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-6 Полтава вийшла проти "червоної" зони: скільки людей і чого вимагають (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-7 Полтава вийшла проти "червоної" зони: скільки людей і чого вимагають (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-8 Полтава вийшла проти "червоної" зони: скільки людей і чого вимагають (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-9

Нагадаємо, раніше виконуючий обов’язки міського голови Полтави Олександр Шамота повідомив, що вже у понеділок, 12-го жовтня, у місті можуть запровадити обмеження «червоної» зони карантину – закрити фітнес-клуби, зупинити транспорт та припинити роботу навчальних закладів. Тому закликав людей вийти на акцію протесту.

- Сьогодні ми вийшли, щоб із понеділка люди могли працювати. Щоб центральна влада почула регіони. Жорсткий карантин не приніс результати. Імунітету, як ми бачимо, немає. Що ми будемо країну і місто на 1,5-2 роки саджати на карантині? Без можливості людей працювати, далі у них просто не буде ресурсів для виживання. Наші вимоги дайте людям працювати, дайте працювати громадському транспорту та навчальним закладам, - пояснює Олександр Шамота перед початком акції.

Полтава вийшла проти "червоної" зони: скільки людей і чого вимагають (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-10

Серед тих, хто приходить на акцію із плакатом – депутат міської ради, директор одного із полтавських фітнес-клубів, Олександр Рагулін. Пояснює – представники фітнес індустрії готові працювати із дотриманням обмежень, але протестують проти закриття закладів.

- Ми вийшли, щоб підтримати бізнес сфери послуг. Ми і зараз можемо працювати із дотриманням усіх карантинних вимог. Хочу, щоб нас почули і міська влада, і обласна, і далі у Києві! – говорить Олександр Рагулін.

Полтава вийшла проти "червоної" зони: скільки людей і чого вимагають (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-11

Один із чоловіків, що приходять на акцію, тримає над головою плакат – «Ні закриттю ринків». Говорить, що протестує проти жорстких карантинних обмежень.

- Не хочемо, щоб було як весною – ні транспорту, ні ринків. Цими закриттями просто принижують малий та середній бізнес. Ми згодні маски носити, дотримуватися дистанцію, мити руки, проводити дезінфекцію. Але все інше – це жорстко, - пояснює полтавець Сергій.

Полтава вийшла проти "червоної" зони: скільки людей і чого вимагають (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-12

Полтавка Вікторія Пономаренко приходить на акцію разом із своїми дітьми. Стверджує, що боротися із коронавірусом потрібно підвищенням імунітету, а не носінням масок та іншими обмеженнями.

- Я хочу відстояти права своїх дітей і свої права на вільне пересування. Вважаю, що всі заклади та установи повинні працювати. Треба піднімати імунітет людей у країні, а не одягати маски. Ми свободні люди і повинні жити у свободній країні! – говорить жінка.

Полтава вийшла проти "червоної" зони: скільки людей і чого вимагають (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-13 Полтава вийшла проти "червоної" зони: скільки людей і чого вимагають (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-14

Деякі люди щиро зізнаються, що прийшли на акцію лише тому, що їх покликали.

- Тато попросив. Нас покликали, - говорять хлопець і дівчина, які тримають два плакати проти закриття бізнесу.

Проте більшість запевняли, що вийшли на акцію, щоб відстояти право працювати і зароблять гроші, навіть в умовах карантину.

- Якщо нічого не робити, то нічого не буде. Якщо ми будемо працювати, дотримуючись дистанції, певних мір карантинних, то ми зможемо хоч прокормити себе. Я вийшов сьогодні підтримати Олександра Шамоту, який буде звертатися до президента і до Кабміну проти закриття ринків. Якщо ми зараз зупинимо, фактичний геноцид буде продовжуватись, - говорить полтавець Вадим.

Полтава вийшла проти "червоної" зони: скільки людей і чого вимагають (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-15

Нагадаємо, учора увечері міністр Кабміну Олег Немчінов повідомив про новий поділ регіонів країни за зонами карантину. Відповідно до нього Полтава із 12-го жовтня залишиться у «помаранчевій» зоні. Проте полтавці своє ставлення до можливого запровадження "червоної" зони вже висловили цілком однозначно.

Полтава вийшла проти "червоної" зони: скільки людей і чого вимагають (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-16 Полтава вийшла проти "червоної" зони: скільки людей і чого вимагають (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-17 Полтава вийшла проти "червоної" зони: скільки людей і чого вимагають (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-18 Полтава вийшла проти "червоної" зони: скільки людей і чого вимагають (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-19

Раніше ми писали, що з понеділка Полтава може потрапити до «червоної» зони: на які обмеження чекати?

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Полтава репортаж червона зона карантин обмеження протест Корпусий сад Шамота Олександр
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі