• Головна
  • «Україна під моєю шкірою”, - полтавська художниця вражає незвичним мистецьким проектом (ФОТО)
10:00, 11 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

«Україна під моєю шкірою”, - полтавська художниця вражає незвичним мистецьким проектом (ФОТО)

«Україна під моєю шкірою”, - полтавська художниця вражає незвичним мистецьким проектом (ФОТО)

Мистецтво - невід’ємна частина національної культури, джерело духовного розвитку і задоволення естетичних потреб суспільства. Творчі досягнення художників свідчать про потужний потенціал народу, сприяють створенню позитивного іміджу нашої держави у світі. День художника відзначається в Україні щорічно у другу неділю жовтня та цьогоріч припадає на 11 жовтня.

Ми поспілкувалися з художницею Ірою Кремер – полтавкою, яка останні 8 років проживає в Ізраїлі, та дізналися цікаві факти про її творчий шлях та новий мистецький проект “Україна під моєю шкірою”.

Іра Кремер має філологічну освіту, яку здобула у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка, навчаючись на факультеті іноземної мови та зарубіжної літератури, проте малюванням захоплювалася з самого дитинства. У 2018 році вона прийняла участь у художній ярмарці в Італії - у місті Віченсе. Серед робіт всесвітньо відомих художників були виставлені три картини Іри. Рік тому, у Тель Авіві, вона приймала участь у фінальній виставці випусників школи мистецтв «Basis», де навчалася три роки. На виставці були представлені графіка, картини та керамічні вироби мисткині, що, розповідали про відносини художниці з її сестрою та досліджували тему жіночності.

Іра Кремер

Іра Кремер

Іра Кремер

Від захоплення до професії

Скільки себе пам’ятаю, то завжди захоплювалася малюванням. Мені дуже подобалось спостерігати за тим, як тато малює тваринок для мене в альбомі. Пам’ятаю, що малювала все своє дитинство, і уже потім, коли навчалася в університеті. Мені завжди хотілося малювати, але я не наважувалась навіть мріяти про те, щоб стати справжньою художницею.

Думки про те, щоб офіційно стати на шлях мистецтва з’явились коли я переїхала в Ізраїль на постійне місце проживання. Не маючи на той момент робочої візи, не могла працювати. Сумувала за Полтавою, у мене не було друзів і я не знала чим зайнятися у Тель Авіві. Вдома я знайшла книгу з поясненням як малювати портрети та перемалювала декілька. Чоловік був вражений результатом від моїх здібностей – не очікував, що я вмію так гарно малювати. Він наголосив, що мені варто знайти художню студію і хорошого вчителя живопису. Спочатку я скептично віднеслася до цієї пропозиції, але з часом наважилась, і два роки навчалась у студії литовського майстра Ісраеля Порта. У нього я навчалась фігуративному живопису. Ми малювали вуглем і пастеллю. Та згодом мені це стало не цікаво, адже фігуративний живопис не давав відповіді на моє питання «навіщо ж потрібне мистецтво».

Тоді я зважилась почати навчання у справжній школі мистецтв – “Basis for art and culture”. Мені надзвичайно пощастило - її якраз добудували та відкрили на гроші заможного мецената, жінка якого захоплюється мистецтвом. Це фантастична школа – 7 поверхів раю на 30 учнів та приблизно таку ж кількість вчителів. Навчання було безкоштовним і ми отримували стипендію. Я просто не могла повірити у своє щастя, адже нас навчали найкращі художники, фотографи та скульптори Ізраїлю. Крім того, кожних три місяці влаштовували різні культурні заходи, які приносили багато натхнення. У цій школі я навчалася три роки та випустилась у жовтні 2019. Після другого року навчання брала академічну відпустку, бо відчула інформаційне перенасичення і мені був потрібен час, щоб переосмислити набуті знання. Під час академічноі відпустки активно займалась мистецтвом і окрім живопису, відкрила для себе любов до фотографії. Цікаво, що після мого закінчення, школу закривають. Інвестори втратили інтерес до цього проекту. Тож мені надзвичайно пощастило - таке враження, ніби її відкрили спеціально для мене. Після навчання в школі мистецтв моє бачення світу, людей та ситуацій змінилося. Тепер я дивлюсь на речі ніби під іншим кутом. У всьому можна знайти щось цікаве та красиве.

«Україна під моєю шкірою”, - полтавська художниця вражає незвичним мистецьким проектом (ФОТО), фото-2
«Україна під моєю шкірою”, - полтавська художниця вражає незвичним мистецьким проектом (ФОТО), фото-3
«Україна під моєю шкірою”, - полтавська художниця вражає незвичним мистецьким проектом (ФОТО), фото-4

Черпаю надхнення з українського народного мистецтва

Мене цікавить магічний реалізм – як у літературі, з тих часів, коли я вивчала зарубіжну літературу у Полтаві та захоплювалася письменниками цього жанру, так і у живописі. Мені подобається помічати цікаві моменти у буденному житті, природі, побуті, навколишньому світі, в інших людях та в собі. Я наче вириваю ці моменти з контексту, із загальної картини, та накладаю одне на одне. Мені цікаво поєднувати речі, які в житті та в природі не поєднуються. Саме це я і роблю у малюнках, фотографії та відео-перформансах. Це створює атмосферу магічного реалізму у моїх роботах – речі, які нам добре знайомі подаються у незвичайному контексті.

Тимчасове перебування у рідному місті надихнуло мене на нові проекти.

Нещодавно я вкотре відвідала Полтавський Краєзнавчий музей, і зацікавилась орнаментами місцевої вишивки, килимарства. Я відчула потужний зв'язок зі своїм корінням, мене ніби магнітом тягнуло до цих речей. Орнаментами я цікавлюся давно, та раптом мені відкрилась таємниця витоків моєї обсесії. Я почала фотографувати вишивку на рушниках, сорочках, простирадлах, а потім за допомогою аплікації Photoshop у телефоні, нашаровувати ці зображення на фотографії частин мого тіла. Створюючи таким чином ефект вишивки на людській шкірі.

Таким чином, Україна знаходиться під моєю шкірою, в крові, і як далеко б я не їхала – вона завжди в мені, бо я – це Україна. Так і народився мій мистецький проект – “Україна під моєю шкірою”.

З початку вересня я працюю над серією картин в основу яких покладені місцеві орнаменти. Мені цікаво вивчати походження цих візерунків, їх значення. А потім накладати на них зображення моментів, які хвилюють мене.

Наразі готові п’ять картин. Я планую працювати над цією серією до кінця жовтня.

«Україна під моєю шкірою”, - полтавська художниця вражає незвичним мистецьким проектом (ФОТО), фото-5
«Україна під моєю шкірою”, - полтавська художниця вражає незвичним мистецьким проектом (ФОТО), фото-6
«Україна під моєю шкірою”, - полтавська художниця вражає незвичним мистецьким проектом (ФОТО), фото-7
«Україна під моєю шкірою”, - полтавська художниця вражає незвичним мистецьким проектом (ФОТО), фото-8
«Україна під моєю шкірою”, - полтавська художниця вражає незвичним мистецьким проектом (ФОТО), фото-9
«Україна під моєю шкірою”, - полтавська художниця вражає незвичним мистецьким проектом (ФОТО), фото-10
«Україна під моєю шкірою”, - полтавська художниця вражає незвичним мистецьким проектом (ФОТО), фото-11

Раніше ми писали, що займатися мистецтвом ніколи не пізно: полтавець відкрив у себе художній талант на восьмому десятку життя

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #художниця #проект #Україна #картини
Оголошення
live comments feed...