• Головна
  • Соціологи змоделювали результат другого туру виборів у Полтаві
Партнерський матеріал
15:20, 8 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

Соціологи змоделювали результат другого туру виборів у Полтаві

Партнерський матеріал
Соціологи змоделювали результат другого туру виборів у Полтаві

За результатами телефонного дослідження, проведеного Київським центром політичних досліджень «KResearch», в другому турі виборів міського голови Полтави Олександр Удовіченко з невеликим відривом переможе свого суперника Олександра Мамая.

Згідно з оприлюдненими даними, Олександр Удовіченко отримає 38% голосів виборців, а Олександр Мамай - 34%. Частина мешканців міста (12%)за такого розвитку подій не прийдуть на вибори, ще 16% – не змогли визначитися з відповіддю.

- Усі соціологічні опитування останнього часу з різними варіаціями сходяться в одному – до другого туру потрапляють Олександр Мамай і Олександр Удовіченко, - зазначив представник компанії Сергій Моруга. – Наше дослідження загалом підтверджує попередні прогнози й дає можливість змоделювати результат уже другого туру.

Боротьба буде напруженою, адже кожному з кандидатів необхідно задіяти всі електоральні ресурси, «перетягти» на свою сторону виборців, які в першому турі симпатизували Матковському, Іващенку, Капліну, Бублику, Шамоті.

Якщо голоси, віддані за Матковського й Капліна, «перетечуть» до обох претендентів у приблизно рівній пропорції, то прихильники Іващенка, Бублика, Шамоти проголосують за Удовіченка. Цьому є свої пояснення. Симпатики Іващенка налаштовані на зміни, на модернізацію Полтави. І в цьому їх уподобання збігаються із позицією Удовіченка, тоді як Мамай за замовчуванням пропонує все залишити так, як було. За Бублика завжди голосує високий відсоток прихильників «чесного кандидата», чесного керівника. І тут знову, порівняно з Мамаєм, Удовіченко опиняється у виграшній позиції. Щодо Шамоти, то вже в першому турі частина виборців збирається голосувати не «за нього», а «проти Мамая», тому у другому вони оберуть кого завгодно, аби це був неколишній мер.

Окреме питання, як розподіляться симпатії полтавців, які й досі не визначилися зі своїми уподобаннями. А їх немало – 16%. За кого віддати свій голос, вони вирішать буквально в останні дні, а багато хто прийме рішення взагалі тільки в кабінці для голосування. Як показує опитування, на них впливатимуть різні чинники – орієнтація на позицію знайомих, переважання агітаційної продукції одного з претендентів тощо. І ось тут свою роль може зіграти величезний антирейтинг Мамая і порівняно низький відсоток антирейтингу в Удовіченка, що й дозволить останньому, перепрошую за гру словами, стати першим.

Соцопитування проводилося 1-5 жовтня методом особистого телефонного інтерв’ю. Було опитано 800 мешканців Полтави віком від 18 років. Вибірка репрезентативна за віком та статтю та територією проживання. Помилка дослідження (похибка) не перевищує: 2,5%.

За матеріалами Київського центру політичних досліджень «KResearch»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #вибори #другий тур #міський голова #переможець #Удовіченко Олександр #Мамай Олександр
Оголошення
live comments feed...