• Головна
  • У Полтаві відбудеться презентація збірки « Ломикамінь» за участі Тараса Компаніченка
19:30, 3 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

У Полтаві відбудеться презентація збірки « Ломикамінь» за участі Тараса Компаніченка

У Полтаві відбудеться презентація збірки « Ломикамінь» за участі Тараса Компаніченка

4-го жовтня у Полтавському Свято – Успенському кафедральному соборі відбудеться презентація збірника спогадів, статей та документів про боротьбу українців за свою свободу «Ломикамінь» за участі відомого співака, кобзаря, Тараса Компаніченка. Початок о 12 годині. Вхід вільний. Про це повідомляють на сайті Полтавської єпархії ПЦУ.

Довідково: Тара́с Ві́кторович Компаніче́нко (*1969, Київ) — активіст українського культурного опору. Кобзар, бандурист і лірник, лідер гурту «Хорея Козацька». Заслужений артист України, Народний артист України. Учасник багатьох показових виступів на бандурі ще в часи радянської окупації. У 1990-х вдається до систематичної реконструкції традиційного кобзарсько-лірницького репертуару в супроводі кобзи Остапа Вересая, старосвітської бандури та колісної ліри.

Значну частину репертуару становлять епічні твори: думи, старовинні канти Почаївської лаври, так звані запорозькі пісні, козацькі псалми, лицарські пісні, невольничі плачі, богомільні пісні, побожні псальми та канти, духовна та світська лірика. Створені у пізньому середньовіччі пам'ятки музики та літератури частково дійшли до наших днів в усній традиції (часом збереглись в рукописному чи друкованому збірниках) та дідівських піснях.

Тарас Компаніченко, 9 липня 2009 р., с. Шаповалівка на відзначенні 350 річчя Конотопської битви

Окрім сліпецького, старцівського чи дідівського репертуару виконує (як керівник ансамблю Хорея Козацька) пам'ятки старовинної музики та літератури Руси-України XV—XVIII ст. Твори на слова поетів XVI—XVIII ст. Д.Наливайка, Д.Братковського, І.Величковського, Т.Прокоповича, Стефана Яворського, Г.Сковороди.

Бере участь у популярних фестивалях: «Країна мрій», «Трипільське коло». 2002 року взяв участь у громадському паломництві до місць масових поховань української інтелігенції — урочища Сандармох та Соловецьких островів.

Читайте також: Освітян Полтави привітали з професійним святом

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#концерт #презентація #Полтава
Оголошення
live comments feed...