• Головна
  • У Полтаві презентували проєкт «Віртуальні мандрівки Полтавщиною»
18:30, 3 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

У Полтаві презентували проєкт «Віртуальні мандрівки Полтавщиною»

У Полтаві презентували проєкт «Віртуальні мандрівки Полтавщиною»

Онлайн-платформу з інтерактивною мапою пам’яток археології та історико-культурної спадщини Полтавської області створили на основі матеріалів обласного Центру охорони та досліджень пам’яток археології.

На втілення проєкту центр отримав грант від державного інвестора культурних індустрій та мистецтва «Український культурний фонд». Розповідає директор КЗ «Центр охорони та дослідження пам’яток археології» Полтавської облради В’ячеслав Шерстюк:

« Все це збиралося багато років. І тут не тільки географічні координати, це надзвичайно велика база інформації. Починаючи від фотографій, пам’яткоохоронних документів, облікової документації, відеозйомки, панорами. Хочу сказати, що цей проєкт не завершиться, ми його планували як динамічний – він буде, сподіваюся таким, бо у ньому закладені перспективи навантаження базою даних у подальшому. Ця карта концентрує в собі археологічний кадастр (бо всі пам’ятки прив’язані до якоїсь території), це допоможе у майбутньому тим людям, які мають справу із землею, орієнтуватися де вона знаходиться так і для туристичного середовища, яке зможе користуватися цією базою даних , для того, що б обрати для себе перспективні місця, які вони схочуть оглянути самостійно».

Маршрути, представлені на сайті, допоможуть популяризувати локації, котрі не дуже знайомі широкому загалу. Але головне - даний ресурс є єдиним в Україні, що репрезентує пам’ятки культурної спадщини на одному консолідованому сайті і має оцифровані пам’ятки с широким функціоналом для користувачіврозповідає розробницяКсенія Малік:

« Це єдиний ресурс, який дає можливість інтерактивного користування. Ми надіємося, що всі туристичні і культурні спільноти під’єднаються до проєкту і будуть наповнювати його. Це може бути все, що завгодно. І музей весілля і якесь цікаве містечко. Ми думаємо, що об’єктів буде понад 5 тисяч у майбутньому»

Справжньою родзинкою проєкту стали 3D моделі поховань різних епох – розповіла дизайнерка Юлія Деркач :

« Ми співпрацювали з київської компанією, які нам зробили відтворення 3Dпоховань у тому вигляді, у якому людину поховали. Тобто, ми брали наші реальні розкопки, дуже цікаві самі по собі. Бо одне – це родинне поховання, інше – дуже не звичне. Бо у чоловіка голова під рукою лежала. Ми його назвали «Вершник без голови». Ми їх відтворили з усіма артефактами поховального обряду і це тільки початок, ми плануємо зробити більше таких реконструкцій. Хочемо зробити віртуальний музей артефактів. Аби людина мала змогу подивитися на все. Ми намагалися відтворити своєрідну ниточку між нашими пращурами і нами»

Читайте також: У Полтаві презентували інформаційну систему "Е - Полтава"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#проєкт #віртуалні мандрівки #Полтавщина
Оголошення
live comments feed...