• Головна
  • Завершено термомодернізацію Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру
14:31, 1 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

Завершено термомодернізацію Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру

Завершено термомодернізацію Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру

Будівля Полтавського онкодиспансеру повністю готова до зими. Днями там завершили утеплення приміщення, яке здійснювали в межах програми Президента «Велике будівництво».

«Сьогодні медицина - один з основних пріоритетів роботи. Цього року Полтавщині дійсно є чим пишатися: добудували новий корпус обласного кардіоцентру, відремонтували приймальне відділення обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського, оновили автопарк швидкої допомоги - 165 автівок і, завершили термомодернізацію онкологічного диспансеру", – говорить голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Онкодиспансер побудували в 1970-их роках. І відтоді капітальних ремонтів тут не проводили,  лише косметичні та поточні. А проблеми накопичувалися. Холодні палати та операційні, вологі стіни у кутових приміщеннях і дах, що протікає. Крім того гостро стояло питання енергозбереження в осінньо-зимовий період.

Роботи з термомодернізації приміщення тривали з 2018 року.

«Це був надзвичайно складний, поетапний процес з утеплення будівлі на площі 6120 м2 та капітальний ремонт покрівлі на 3150 м2, – говорить головний інженер онкодиспансеру Леонід Кошель. – Підрядна організація з Харкова використовувала мінеральну вату товщиною 10 см. На стінах сформувався так званий сандвіч – каркас, мінеральна вата, вітрозахист та вітробар’єр, а далі – металеві касети».

Результати термомодернізації будівлі лікарі та пацієнти відчули ще до завершення робіт.

«Минулої зими по теплу економія була 30 %. Якщо перевести це в гроші, то в опалювальний сезон заощадили 300 тисяч гривень. І це без урахування ремонту покрівлі на той час. Вона в свою чергу допоможе зекономити ще. Таким чином мета даного проєкту – це енергозаощадження щонайменше на 45%, яке ми сповна відчуємо через пару місяців», – говорить головний лікар Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру Орест Вовк.

Загальна вартість робіт – 18 мільйонів гривень. Крім того, минулого року в лікарні замінили 180 вікон на металопластикові.

Загалом в онкодиспансері вісім відділень. Два з них – хіміо- та променевої терапії – вже оновилися. Медики констатують: і зовнішні, і внутрішні перетворення – справа не одного дня, але сподіваються, що крок за кроком, але кожне відділення і вся територія матимуть взірцевий вигляд.

Публікація створена за матеріалами ОДА

Читайте також: Полтавські медики отримали 12 новеньких атвівок

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#велике будівництво #лікарня #реконструкція
Оголошення
live comments feed...