• Головна
  • Полтавські школярі обов’язково вивчатимуть другу іноземну чи російську
09:20, 19 березня 2013 р.

Полтавські школярі обов’язково вивчатимуть другу іноземну чи російську

Окрім цього предмет «Інформатика» вивчатиметься вже з 2-го класу

З наступного навчального року школярі молодших класів почнуть вивчати інформатику, а також вводиться обов’язкова друга іноземна мова

Згідно нового Державного стандарту початкової середньої освіти полтавські школярі будуть більше приділяти уваги знанням, які їм знадобляться у майбутньому.

Так, в 2013-2014 роках в українських школах розпочнуть обов’язкове вивчення другої іноземної чи російської мови. Якщо раніше другу іноземну чи російську мову школи брали за бажанням, то тепер це буде обов’язково. Окрім цього якщо раніше ці дисципліни були включені у варіативну частину навчального плану (тобто ту частину шкільної програми, яку керівництво навчального закладу могло обирати), то в новому навчального році це включено в інваріативну частину (тобто обов’язкову).

Тож відтепер другу іноземну чи російську мову обов’язково будуть вивчати з 5-го класу. Раніше це було обов’язково тільки у школах нового типу (ліцеї, гімназії тощо). Таких закладів у Полтаві — 14.

Уроки інформатики, у новому навчальному році, запровадять починаючи з 2-го та 5-го класів. Курс інформатики для другого класу називається «Сходинки до інформатики» й він покликаний розвивати навички роботи з комп’ютером ще в початковій школі. Курс інформатики, який розпочинається з 5-го класу, призначений навчити роботі з комп’ютером дітей, які зараз вже навчаються у 2-му та більш старших класах.

Як зазначила заступник начальника управління — начальник відділу загальної середньої, дошкільної та спеціальної освіти Полтавського міськвиконкому Людмила Акініна, для полтавських шкіл такі нововведення до особливих складностей не призведуть. Завдяки варіативності шкільної програми, школам Полтави буде не важко звикнути до таких нововведень.

Нагадаємо, що такі реформи планували ввести ще у 2012-2013 навчальному році. Також увагу школярів, відповідно до нового Держстандарту, хотіли більше акцентувати на природі, ніж на тому, що їх оточує. Останнє вони вивчали згідно з дисципліною «Навколишній світ». Починали з родини, двору, дороги від дому до школи. У 2012/2013 навчальному році МОНмолодьспорт вирішило повернутися до звичного та рідного для дорослих «Природознавства». На сьогодні близько 15 шкіл проводять заняття на природі, але, як зазначили в управлінні освіти Полтавського міськвиконкому, найпоказовіші тут школи — № 24 та № 11.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...