Партнерський матеріал
09:50, 23 вересня 2020 р.
Надійне джерело
Олександр Удовіченко наздоганяє Олександра Мамая: остання соціологія
Партнерський матеріал
Соціологія
Якби вибори до міської ради відбувалися в середині вересня, основна боротьба за крісло мера точилася б між Олександром Мамаєм та Олександром Удовіченком. Серед партій на вершині рейтингу опинилися б «Слуга народу» й «Рідне місто».
Згідно з даними останнього соціологічного опитування агенції стратегічного аналізу «Муніципальні стратегії» уподобання полтавців розподілилися таким чином:
Кандидати на міського голову:
Олександр Мамай – 22,6%
Олександр Удовіченко – 18,5%
Сергій Каплін – 9,2%
Сергій Іващенко – 9,0 %
Андрій Матковський – 5,6%
Олександр Шамота – 5,1%
Юрій Бублик – 4,7%
Важко відповісти – 25,3%
Партії:
«Слуга народу» – 14,3%
«Рідне місто» – 10,1%
ОПЗЖ – 9,5%
«Європейська солідарність» – 7,3%
«За майбутнє» – 6,4%
«Партія простих людей» – 4,9%
«Батьківщина» – 4,4%
«Свобода» – 3,1%
СДП – 2,5%
«Довіра» – 1,2%
«Сила і честь» – 0,9%
Важко відповісти – 35,4%
Керівник соціологічного відділу агенції Максим Олійник прокоментував результати дослідження:
- Основні претенденти на посаду міського голови Полтави визначилися ще до офіційного старту виборчої кампанії. І не просто визначилися, а й почали вести більш чи менш ефективну агітацію. Саме її характер і дає підстави не тільки відслідкувати динаміку рейтингів, а й чітко пояснити її причини.
Перше місце утримує Олександр Мамай, який концертами й, скажемо так, подарунками привертає увагу людей. Це можна зрозуміти - люди стомлені від карантину, від економічної нестабільності й тому шукають емоційної розрядки. Але зверніть увагу - Мамай ні словом не говорить про житлово-комунальні проблеми, ніби їх не існує ще з часів його мерства і нічого не обіцяє в цьому напрямку. Обіцяний ним дельфінарій - це абсолютно фантастична, абсолютно нездійсненна ідея в умовах, коли в Полтаві не вистачає робочих місць і її вбита за попередні роки економіка досі перебуває не в найкращій формі. Партія «За майбутнє» ще належно не «розкручена», і з Мамаєм її пов’язує незначний відсоток полтавців.
Тому цілком логічно, що полтавці шукають реалістичної альтернативи «святковому» Мамаю. Існує чіткий запит на мера-професіонала, на мера-господарника, який би вирішив багаторічні проблеми Полтави і мав стратегію її подальшого розвитку. Таким для більшості є Олександр Удовіченко, який не тільки володіє великим управлінським досвідом, а й зі своєю партією «Рідне місто» вже почав наводити порядок у житлово-комунальному господарстві. Його рейтинги зростають не стільки завдяки активізації реклами, а тому, що вона підкріплює конкретні справи: освітлення Полтави, запровадження сортування сміття, закупівлю нових автобусів і тролейбусів тощо. Наявність в Удовіченка професійної команди теж вигідно вирізняє його серед інших, в яких добір до партійних списків суто ситуативний. Важлива й місцева прив'язка «Рідного міста» - своїм завжди довіряють більше, ніж тим, хто постійно змінює партійні київські прапори. Рейтинг Удовіченка тільки зростатиме і саме він має всі шанси вийти в другий тур з Мамаєм.
Щодо інших кандидатів. Позиціонування Сергієм Капліним себе як господаря - це зухвала, як усе, що робить колишній нардеп, спроба «стати не собою», змінити імідж. Але який з нього господар? Рубати двері сокирою в кабінет Мамая для цього, згодьтеся, замало.
Сергія Іващенка мав би підтримувати поки що досить солідний рейтинг партії «Слуга народу», але сам по собі він абсолютний новачок у політиці, незнайомий полтавцям. Та й його бізнес – він крупний забудовник - у людей може викликати цілком очевидні питання, адже в Полтаві достатньо вільних ділянок. Де гарантія, що вони випадково не опиняться в руках мера-бізнесмена?
Як і у Мамая, великий, причому щотижня зростаючий антирейтинг у ще одного колишнього мера - Андрія Матковського. І це незважаючи на, знову ж таки, адресні «подарунки». Але, на відміну від свого наступника, Матковський обіцяє все і всім, хапаючись за будь-який привід, щоб нагадати про своє існування. У нього немає чіткої стратегії - ні виборчої кампанії, ні розвитку Полтави. Незадоволення активу «Батьківщини» приходом Матковського до лав партії накинув свій негативний ефект і на саму політичну силу.
Це саме, тільки без згадки про продуктову допомогу, стосується й Олександра Шамоти. Він, кажучи коротко, не має чого пообіцяти взагалі, а його образ для електорату дуже розмитий. Щодо Юрія Бублика, то на його рейтинг негативно вплинули «мандри» від однієї політичної сили до іншої.
Звичайно, зараз розгортають свою агітацію інші кандидати. Але особливо картини вони не змінять. Уже зараз зрозуміло, що основна боротьба йде між двома - Мамаєм і Удовіченком, між святковими обіцянками й реальною роботою.
«Муніципальні стратегії» провели опитування з 14 до 17 вересня 2020 року методом телефонних інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення, починаючи з 18 років.
В ході опитування проведено 1600 інтерв'ю. Статистична похибка вибірки не перевищує: 2,3% для показників, близьких до 50%; 2,2% - для показників, близьких до 25%; 1,1% - для показників, близьких до 10%.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
09:29, 7 січня
42
16:37, 10 січня
1
09:28, 7 січня
live comments feed...