• Головна
  • Як розпочалося навчання у полтавських вищих навчальних закладах в умовах карантину?
15:00, 14 вересня 2020 р.
Надійне джерело

Як розпочалося навчання у полтавських вищих навчальних закладах в умовах карантину?

УМСА

УМСА

Початок занять в університетах завжди сповнений емоцій день для всіх учасників освітнього процесу. Розпочинається ще одна важлива нова сторінка у житті кожного із них. І те, якою вона буде, залежить від багатьох факторів. У нинішніх же умовах існування людства в умовах небаченої досі пандемії грізного захворювання «COVID-19», щоб домогтися успішного навчального процесу, конче необхідно дотримуватися Рекомендацій МОЗ України із профілактики коронавірусної інфекції в освітніх закладах. Тож ми дізналися як працюють полтавські вищі навчальні заклади в умовах карантину.

Українська медична стоматологічна академія

На офіційному сайті академії зазначено, що здобувачі освіти і викладачі в учбових корпусах (і в аудиторіях) зобов`язані користуватися засобами індивідуального захисту органів дихання (одноразовими або багаторазовими масками, респіраторами), обробляти руки за допомогою мила чи антисептику, дотримуватися соціальної дистанції. З підвищенням температури і ознаками ГРВІ потрібно залишатися вдома, повідомляти про це освітній заклад та викликати лікаря.

За необхідності у разі погіршення епідеміологічної ситуації у регіоні будуть реалізовуватися освітні програми із застосуванням електронного навчання і дистанційних освітніх технологій.

2-го вересня, дослухаючись до рекомендацій МОН України щодо старту 2020 навчального року з інформування школярів і студентів про нагальну потребу формування нової культури поведінки, навчання й перебування в освітніх закладах з урахуванням епідеміологічної ситуації, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-19, викладачі кафедри українознавства та гуманітарної підготовки УМСА розпочали практичні заняття з інформаційного вкраплення – інтерактивної бесіди «Обережно! Коронавірус!».

Завдання студентів і викладачів – переформатувати навчальні будні відповідно до вимог сьогодення. Саме тому замість звичних рукостискань і побажань успіхів у новому навчальному році розпочали з бесіди про те, як максимально захистити себе від невидимого оку вірусу, при цьому не втративши можливості отримувати нові знання й соціалізуватися. Студенти охоче сприймали інформацію, коментували ілюстрації, обговорювали слайди, ділилися враженнями про інфекцію, яка продовжує впевнено ширитися світом. Вони ще раз замислилися над важливістю дотримання норм поведінки під час пандемії, а ще – продемонстрували не лише глибоку обізнаність із теми, а й особисту відповідальність за себе й оточення.

УМСА

УМСА

Кафедра акушерства і гінекології №2: перше заняття

Традиційно 1 вересня 2020 року на кафедрі акушерства і гінекології №2 відбулося перше заняття з лікарями-інтернами акушер-гінекологами першого року навчання. Його провів професор Володимир Ліхачов. Зустріч розпочалася зі знайомства інтернів зі співробітниками кафедри. До відома інтернів був донесений наказ ректора академії №358 від 28.08.2020 року про організацію навчального процесу в осінньому семестрі 2020-2021 навчального року за змішаною (аудиторно-дистанційною) формою навчання в умовах адаптивного карантину. Традиційно цього дня, як і в попередні роки, очільник кафедри, професор Володимир Ліхачов розповів лікарям-інтернам про складну історію формування Української держави та здобуття нею незалежності.

Заняття в УМСА

Заняття в УМСА

Також розпочато навчання на кафедрі гістології, цитології та ембріології

Після тривалого карантину кафедра гістології, цитології та ембріології рада вітати своїх студентів у новому навчальному році. Для студентів 2-го курсу медичного факультету №1 та №2 він розпочався із ознайомлення з правилами поведінки та застосування засобів особистої безпеки під час пандемії COVID-19 (адаптивний карантин).

Колектив кафедри піклується про безпеку своїх студентів, виконуючи усі рекомендації щодо профілактики захворювання на COVID-19. Викладачі працюють у звичайному режимі, використовуючи засоби особистої безпеки. На кафедрі розміщені інформаційні плакати щодо шляхів інфікування та способів профілактики, направлених на попередження поширення вірусної інфекції. Після кожного заняття навчальні кімнати провітрюються та обробляються дезінфікуючими засобами.

У зв’язку з необхідністю деякі групи змушені тимчасово перейти на дистанційне навчання.

Кафедра ж фізіології вибрала одну із найбільш вдалих форм навчання. Ефект її у двосторонньому спілкуванні. Це успішно дозволяє проводити практичні заняття не відхиляючись від розкладу аудиторних занять. Таке навчання ефективне, мобільне, тактовне у двосторонньому спілкуванні, що дозволяє контролювати навчальний процес, обговорювати поставлені завдання, а також надавати знання студентам.

Викладачі кафедри внутрішніх хвороб та медицини невідкладних станів з радістю зустріли на кафедрі лікарів-інтернів та лікарів-курсантів. Приступили до навчання 33 лікарі-інтерни з фаху «Внутрішні хвороби» та 19 лікарів-курсантів.

Завідувач кафедри, професор Максим Потяженко ознайомив професорсько-викладацький склад, а також лікарів-інтернів та лікарів-курсантів з наказом ректора академії, професора Вячеслава Ждана про організацію навчального процесу в осінньому семестрі 2020-2021 навчального року за змішаною (аудиторно-дистанційною) формою навчання в умовах адаптивного карантину, про обов`язкове користування засобами індивідуального захисту органів дихання (масками, респіраторами), обробку рук за допомогою антисептику, необхідністю дотримання соціальної дистанції. При підвищенні температури залишатися вдома, повідомляти про це куратора та викликати лікаря. Викладачі кафедри провели виховні години із лікарями-інтернами, лікарями-курсантами.

Замість звичних аудиторій – подвір’я, парки, галявини чи спортивні майданчики – такі локації рекомендує обрати МОЗ України для навчання у 2020-2021 н.р. через загрозу коронавірусу. Виконуючи ці настанови, експериментують із «зеленими» класами й на кафедрі українознавства та гуманітарної підготовки УМСА. Нещодавно іноземні студенти-другокурсники засвоювали нові знання з предмета «Українська мова як іноземна базового рівня» просто неба, на калиновій алеї УМСА. Парт немає – лише лави в затінку розкішних калинових дерев. Із собою на заняття взяли книги, зошити й гарний настрій! Студенти охоче відповідали на запитання викладача, читали й перекладали слова, фрази й тексти. У такій невимушеній атмосфері навіть зазвичай дещо формальні діалоги перетворювалися на справжні комунікативні експромти.

Експерти зауважують, що навчання на свіжому повітрі сприяє розумовій активності, а студенти радіють такому нововведенню. Можливо, зовсім скоро в МОЗ розроблять спеціальні програми пізнавальних інтерактивів на свіжому повітрі. Місце для заняття також обрали не навмання. Калинова алея надзвичайної краси вже понад два десятиліття тішить око всіх, хто проходить повз академію, не лишає байдужими студентів. Стиглі калинові грона викликали шквал емоцій і запитань. Деякі іноземці вперше наживо побачили символ України, що втілює красу, кохання, материнство, безсмертність роду, національне відродження й безмежну любов до Батьківщини!

Заняття на свіжому повітрі

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

За інформацією медіа-центру Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», 10-го вересня 2020 року у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відзначили День першокурсника у форматі open-air.

Урочистості були заплановані у двох частинах, щоб захід відбувся у безпечних умовах, відповідно до вимог карантину. Деталі щодо графіку участі для кожного факультету – у кураторів груп та вказані в персональних запрошеннях.

Оpen-air свято відбулося на сцені нової сучасної аудиторії під відкритим небом, яка розташована справа від центрального корпусу університету.

Студентів перших курсів вітали з успішним вступом до Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та початком нового навчального року. Традиційно, першокурсникам передали Ключ Знань і атрибути студентства.

У зв’язку із особливостями цьогорічної вступної кампанії та умовами протиепідемічних заходів, посвята в студенти відбудеться пізніше – у жовтні, стежте за анонсами.

Після урочистостей студенти вирушили на екскурсію університетом і знайомство з кураторами груп.

День першокурсника

День першокурсника

Реалізуючи протиепідемічні заходи із мінімізації ризиків поширення COVID-19, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» формує безпечне освітнє середовище. На період карантинних обмежень, для студентів денної форми навчання діятиме змішаний режим організації навчального процесу.

Аналізуючи статистику стрімкого поширення коронавірусної інфекції в регіонах України, адміністрація Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» пріоритетним завданням визначає створення максимально безпечних умов організації освітнього процесу, його неперервності та провадження на рівні високих навчально-методичних стандартів.

Починаючи з 15 вересня в університеті освітній процес здійснюватиметься у змішаній формі. На засіданні Вченої ради 11 вересня ухвалили відповідне рішення про зміни в організації навчального процесу у першому семестрі 2020-2021 навчального року.

Формат змішаного навчання буде зреалізований за допомогою поєднання очного навчання з різними формами електронних засобів, зокрема освітньої платформи Moodle. Це матиме додаткову перевагу – доступність навчальних матеріалів у будь-який час, а найголовніше – швидкий зворотний інформативний зв'язок між учасниками освітнього процесу.

Студенти першого та п’ятого курсу виходять на навчання в аудиторіях університету за розкладом (розклад занять на сайті університету та у чат-боті в Telegram).

Студенти 2-4 курсів на тиждень переходять до навчання із використанням дистанційних елементів за розкладом, використовуючи платформу дистанційної освіти університету: dist.nupp.edu.ua у поєднанні з різними засобами відеоконференцзв’язку (переважно Zoom). У кінці кожного тижня слідкуйте за інформацією на офіційному сайті університету.

Змішане навчання

Змішане навчання

«Вчена рада ухвалила зміни до графіку начального процесу. Це питання ми розглянули з огляду на умови карантинних обмежень, які безпосередньо впливають на організацію навчального процесу, та епідситуацію, яка складається на Полтавщині. Адміністрація університету завжди гнучко реагує на виклики, не боїться брати на себе відповідальність за прийняті рішення, особливо, коли це стосується збереження здоров'я студентів, викладачів і працівників університету», – наголошує ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професор Володимир Онищенко.

З питання «Про зміни в організації навчального процесу у першому семестрі 2020-2021 н.р.» члени Вченої ради університету заслухали директора Департаменту організації навчального процесу, акредитації та ліцензування Олега Максименка. Він наголосив, що високий рівень розвитку ІТ-інфраструктури університету, швидкодія комп'ютерних мереж, ґрунтовний рівень цифрових компетентностей викладачів та студентів Полтавської політехніки уможливить забезпечення впровадження ефективних та дієвих механізмів й інструментів для здійснення освітньої діяльності в розрізі карантинних обмежень. Такий механізм створить належні умови для розведення великих потоків студентів, щоб уникнути скупчення на всіх локаціях навчального закладу, а це насамперед сприятиме дотриманню рекомендацій МОН України щодо створення безпечних умов організації освітнього процесу.

«Перші два тижні для студентів 2, 3 та 4-го курсів навчальний процес пройшов успішно – ми змогли дотриматися усіх вимог Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України. Графік навчального процесу був складений таким чином, щоб студенти навчалися в одній аудиторії, переміщення корпусами було мінімізовано за визначеними оптимальними маршрутами, усі аудиторії були забезпечені антисептичними засобами. Ми пропонуємо оптимальний варіант навчального процесу – модель, при якій здобувачі вищої освіти будуть почергово навчатися: оффлайн і онлайн по два тижні. З 1-го вересня студенти 2, 3 та 4 курсів навчалися аудиторно, викладачі мали змогу дати основи навчальних дисциплін. Починаючи з 15 вересня вони перейдуть на дистанційну форму навчання на два тижні за умови, що не відбудеться критичних змін в епідеміологічній ситуації нашого регіону. Першокурсники ж з наступного тижня навчатимуться оффлайн», – прокоментував зміни Олег Максименко.

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» активно реагує на виклики сьогодення, впроваджує заходи для якісних та безпечних умов організації освітнього процесу.

Полтавський юридичний інститут Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого

За інформацією офіційного сайту, для студентів 2, 3, 4, 6 курсів денної форми з 1 вересня 2020 року розпочалися навчальні заняття.

Початок навчальних занять відбувається згідно розкладу, котрий розміщений на порталі АСУ.

Студенту при собі необхідно мати засоби індивідуального захисту (захисну маску та антисептик для рук).

Навчальні заняття відбуваються у звичайному режимі.

Щодо студентів 1 курсу, то 8-го вересня, у вівторок, на 10.00 на території інституту (центральний вхід) відбулася урочиста посвята у першокурсники.

Для всіх заходів студентам потрібно було мати з собою засоби індивідуального захисту.

Полтавський університет економіки і торгівлі

У ПУЕТ посвята у студенти проводилася, сьогодні, 14-го вересня о 10:00 на стадіоні "Ворскла" ім. О. Бутовського (не центральний вхід).

Як повідомляють організатори, це особлива подія для абітурієнтів, тому вирішили відзначити її саме так - вирішили влаштувати студентам першокурсникам Полтавського університету економіки і торгівлі офіційну посвяту саме на стадіоні «Ворскла» імені Олексія Бутовского.

Обов`язковою умовою для участі є наявність захисної маски у студентів та дотримання безпечної відстані між усіма присутніми.

- Беріть із собою батьків та хороший настрій. Не забудьте свою маску та дотримуйтесь соціальної дистанції! – порадили студентам.

День першокурсника

День першокурсника

Після посвяти о 12:40 студентам пропонують спланувати свій перший навчальний день в університеті, знайшовши свою аудиторію відповідно до своєї спеціальності. Після урочистої частини студенти вирушили до своїх майбутніх аудиторій знайомитися зі своїми кураторами і викладачами. На студентів чекають зустрічі з директороми інститутів, завідуючими кафедр та гарантами освітніх програм.

Перший день навчання у ПУЕТ

Перший день навчання у ПУЕТ

Також з офіційного сайту відомо, що для студентів-бакалаврів 2-4 курсів, які формували свій індивідуальний план навчання, а саме 25%, через вибір дисциплін, вже сформували списки вибіркових дисциплін

Студентам надали список груп, сформованих відповідно до їх вибору. Студентам потрібно знайти своє прізвище, визначити групу та подивитися розклад. Навпроти прізвищ залишили шифр академічних груп минулого семестру (2 семестр 2019-2020 рр.).

Вибір дисциплін

Вибір дисциплін

Полтавський Національний Педагогічний Університет ім. В.Г. Короленка

Згідно інформації на офіційному сайті педагогічного університету, з 1 вересня розпочалося очне навчання з елементами дистанційних технологій для студентів 2-4 р.н. бакалаврату та 2 р.н. магістратури.

А вже з 15 вересня перші курси бакалаврських та магістерських програм навчатимуться очно.

Педагогічний університет

Педагогічний університет

Полтавська Державна Аграрна Академія

У ПДАА початок занять для старшокурсників – 2, 3, 4 курси бакалавр та 2 курс магістр - стартував 1 вересня о 8:00.  

Початок же занять для студентів 1 курсу, які зараховані в 2020 році, стартує завтра, 15 вересня, о 8:00. 

Заняття в ПДАА

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#освіта #навчання #студенти #пандемія #образование #институты #університети
Оголошення
live comments feed...