• Головна
 • У Полтаві на конференції педагоги обговорили освіту Полтавщини на шляху впровадження Нової української школи
15:00, 24 серпня 2020 р.
Надійне джерело

У Полтаві на конференції педагоги обговорили освіту Полтавщини на шляху впровадження Нової української школи

Освітня конференція у Полтаві

Освітня конференція у Полтаві

У Полтавській ОДА в онлайн-режимі пройшла обласна конференція педагогічних працівників - “Освіта Полтавщини на шляху впровадження Нової української школи: підсумки 2019/2020 навчального року та основні завдання на 2020/2021 рік”.

Виступи учасників конференції були присвячені вирішенню завдань, що стоять перед освітянами Полтавщини, суспільством та владою для успішної реалізації освітньої реформи в умовах протидії пандемії. На конференції обговорили досягнення і проблеми, що турбують педагогічних працівників та керівників закладів освіти Полтавщини в умовах реформування освітньої галузі. У ході роботи підбили підсумки другого року впровадження на Полтавщині Нової української школи та визначили стан та перспективи розвитку освітянської галузі Полтавщині. Також на конференції дали старт новому навчальному року.

Із доповіддю виступила директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Віта Ковальська. За її словами, на фінансування профтехосвіти на Полтавщині було виділено 4 млн. гривень, зокрема:

 • - державний – понад 3 млн. грн.;
 • - співфінансування з обласного – 678 тис. грн.;
 • - інші джерела – 458, 4 тис. грн.;
 • - кошти фонду розвитку територій – 250, 0 тис. грн.

На Полтавщині діють 113 закладів позашкільної освіти з розвитку спорту: зокрема, ДЮСШ – 46, приватні – 3. В закладах займаються 90 тисяч учнів. Було виділено 650 тисяч гривень на виготовлення предпроєктно-кошторисної документації для будівництва Палацу спорту у м. Полтава.

На Полтавщині навчається 29,8 тис. студентів. На Полтавщині діють 6 закладів вищої освіти: 4 університети і 2 академії. Освітній процес забезпечують 2 тис. викладачів, у тому числі: 384 докторів наук та 1413 кандидатів наук.

На Полтавщині також діють 26 закладів фахової передвищої освіти: серед них 22 коледжі, 2 училища та 2 технікума, де навчається 13, 5 тисяч студентів (274 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування та 851 дитина інших пільгових категорій).

За словами Віти Ковальської, на матеріально-технічне та фінансове забезпечення освітніх закладів на Полтавщині було виділено 137, 65 млн. грн., зокрема:

 • - 21, 1 млн. грн. на придбання шкільних автобусів;
 • - 18, 6 млн. грн. на придбання стем-лабораторій для опорних шкіл;
 • - 13, 3 млн. грн. на ремонт та придбання обладнання для їдалень (харчоблоків);
 • - 0, 65 млн. грн. на придбання обладнання для спеціальних та НРЦ, в яких навчаються сліпі, із зниженим зором, глухі діти;
 • - 20,0 млн. грн. на спроможну школу для кращих результатів;
 • - 37, 9 млн. грн. на Нову українську школу;
 • - 26, 1 млн. грн. на оснащення закладів ЗСО та професійної ( професійно-технічної освіти), що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, обладнанням для навчальних кабінетів та стем-лабораторій.

З доповіддю “На шляху впровадження Нової української школи” виступив доктор філологічних наук, ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка – Микола Степаненко.

Микола Степаненко

Микола Степаненко

На тему організації нового навчального року виступив ректор Національного університету “Полтавська політехніка” імені Юрія Кондратюка – Володимир Онищенко.

Володимир Онищенко

Володимир Онищенко

У Полтаві на конференції педагоги обговорили освіту Полтавщини на шляху впровадження Нової української школи , фото-17

Про модель дистанційного навчання та готовність до нового навчального року доповів начальник Управління Державної служби якості освіти у Полтавській області – Юрій Кращенко.

Юрій Кращенко

Юрій Кращенко

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#освіта #навчання #учні #пандемія #образование #школа #конференція
Останні новини
Оголошення
live comments feed...