14:00, 22 серпня 2020 р.
Надійне джерело
Смарагдова мережа, реконструкція Центрального ринку та сучасні громадські зони – що передбачає проєкт змін до Генерального плану Полтави?
У попередній публікації ми розповідали про презентацію проекту внесення змін до Генерального плану Полтави. Про основні акценти, на які звернули увагу розробники, розповіла головний архітектор проекту Тамара Шидловська:
« - Проєкт змін до генерального плану міста Полтави розроблявся в існуючих межах міста Полтави. Це обумовлено тим, що на сьогодні формується новий адміністративний устрій України. Створюються місцеві територіальні громади, які обмежують територіальний розвиток Полтави і містобудівне освоєння прилеглих територій, які були передбачені попередньою містобудівною документацією.
Розроблені генеральні плани прилеглих населених пунктів, і тому розширення міста, як це було передбачено містобудівною документацією до тринадцятитисяч гектарів, воно на сьогодні не можливе. Тому місто залишається в існуючих межах – це 10 тисяч 300 гектарів. Даним проєктом були вивчені прилеглі території і виявлені максимально ресурсні можливості міста для територіального розвитку і для містобудівного освоєння».
За словами Тамари Шидловської – головного архітектора проєктів, при внесенні змін до генплану були визначені території багатоквартирної житлової забудови – близько 90 гектарів, і близько 145 гектарів територій під садибнежитлове будівництво. Це ділянки, які передбаченіпереважно для учасників АТО, що складає лише п`ятдесят відсотків від нагальної потреби. Генеральні плани сіл, прилеглих до міста, вже затвердили межі. Тамара Шидловська коментує:
« -Винайти території для особистого житлового будівництва у Полтаві достатньо важко на сьогодні. Бо тисяча гектарів – товласність Міністерства оборони, близько двох тисяч гектарів – то землі сільськогосподарського призначення, сімсот двадцять гектарів територій – це земля заповідника «Поле Полтавської битви» і тому резерв для містобудівного освоєння в місті досить обмежений. Ми знайшли території, які можна освоїти під садибне житлове будівництво тільки на 50%» -каже Тамара Шидловська .
Але ресурс у міста є. На думку Тамари Шидловської, якщо буде реалізована концепція «Великої Полтави» зі створенням територіальної громади на базі обласного центру, в яку будуть входити місто Полтава ітериторії ще десяти прилеглих сільських рад, то можна буде поєднати інфраструктурний потенціал міста і територіальний ресурс сільських громад для розміщення на прилеглих територіях цих сільських рад земельних ділянок проектної садибної житлової забудови для забезпечення потреб учасників АТО:
« Також передбачені території резервної забудови, але всі ці ділянки потребують певної підготовчої роботи. Наприклад, скорочення санітарно -захисних зон чи передачі земель до комунальної власності міста» - розповідає Тамара Шидловська.
У проекті не забули і про єдину систему зелених насаджень загального користування. Під ці потреби визначено 630 гектарів.
« - Вони зарезервовані і зафіксовані. На перспективу передбачається у розробці ще 32 гектари територій, які будуть передбачені під зелені насадження загального користування. Тобто, створюється єдина система зелених насаджень із врахуванням Смарагдової мережі вздовж долини річки Ворскла. А також з урахуванням створення лісопаркових зон на базі існуючих зелених насаджень Держлісфонду».
Також проектом передбачається розширення загальноміського центру. Створення громадських зон вздовж вулиці Європейської та Маршала Бірюзова, Київського та Харківського шосе, локальногоцентру біля Південного залізничного вокзалу. Пішохідні зони на відрізках по вул. Соборності, в мікрорайоні Левада, вздовж річки Ворскла.
Читайте також: Архітектори та громадськість обговорили проєкт змін до Генерального плану Полтави.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:42
Вчора
Оголошення
11:54, 10 жовтня
21:32, Вчора
09:40, 29 вересня
09:40, 29 вересня
09:40, 29 вересня
live comments feed...