09:00, 15 серпня 2020 р.
Надійне джерело
Сьогодні - Всесвітній день бездомних тварин та День археолога
Проект «Я вартий порятунку»
Сьогодні - Всесвітній день бездомних тварин. В Україні відзначають День археолога, в Індії і Конго святкують День незалежності, в Кореї – День звільнення країни від японських загарбників. В Єгипті відзначають День розливу Нілу, в Канаді - Національний день, в Коста-Ріці - День матері, в Польщі - Свято Війська Польського, а в Китаї проходить Фестиваль голодних духів.
Всесвітній день бездомних тварин
Міжнародний день безпритульних тварин проходить щорічно у другій декаді серпня. Свято виникло в 1992 році за підтримки неурядової організації - Міжнародне товариство з прав тварин (ISAR). Відзначається в більш ніж 50 країнах, на 6 континентах. По суті, свято є закликом до власників тварин, покликаним пробудити у них свідоме ставлення до тварин, щоб запобігти їхньому неконтрольованому розмноженню.
Історія
З того часу, як людина зайнялася одомашненням тваринного світу, бездомні тварини стали з’являтися практично відразу і це було обумовлено цілком природними причинами. Десь вони втрачали своїх господарів, десь їх втрачали самі господарі, десь вони попросту були викинуті за непотрібністю, завжди залишаючись вірними цьому, вже зовсім не чуждому їм, людському середовищу. Коли це стало проблемою - вже ні хто і не пам’ятає, але людина, по більшості цілком з гуманних міркувань, намагалася вирішувати її протягом багатьох століть.
Звертаючись до нашої історії, за даними проекту DilovaMova.com, цю проблему в більшості випадків і найбільш ефективно вирішували, і до цих пір намагаються вирішувати на локальному рівні, знаходячи цим тваринам новий притулок або ж виробляючи достатньо лояльне ставлення громадськості до цих тварин, підтримуючи їх своєю добротою і елементарної турботою. Проблема безпритульних тварин може віроломно і беззастережно вторгнутися і в життя будь-якої, навіть самої далекої від цих питань людини. Це не дивно, адже тварини також жадають життя, вони можуть хворіти, вони можуть приносити з собою масу серйозних і страшних недуг.
Знайти баланс і практичне стимулювання уваги широкої громадськості до вирішення цих не менш важливих і насущних питань покликаний Всесвітній день бездомних тварин, який був заснованний ще на початку 1990-х років на підтримку ініціатив волонтерських організацій з захисту домашніх тварин, які залишилися без нагляду, і що відзначається по всьому світу як правило у третю суботу серпня. На відміну від «Всесвітнього дня тварин», що відзначається 4-го жовтня і що відноситься переважно до проблем захисту всіх тварин, особливо зникаючих видів, «День бездомних тварин» прямо стосується проблем, що виникають у наших колишніх улюблених вихованців. Нагадаємо, що для них вже давно існує в наших національних календарях «День домашніх тварин», котрий щорічно відзначається 30-го листопада. І він стосується нашої уваги саме до тих наших маленьких друзів, які живуть поруч з нами в наших будинках, квартирах і господарствах.
Ситуація на Полтавщині сьогодні
Нещодавно на Полтавщині кременчуцькі рятувальники долучились до соціального проекту «Я вартий порятунку». Про це повідомляє ГУ ДСНС України у Полтавській області.
Ідея проекту – звернути увагу до безпритульних тварин. Фотографуючи тварин з цікавими людьми Кременчука та виставляючи фото в соціальні мережі, привертається увага суспільства до тих тваринок, які шукають домівку.
Цього разу на заході приймали участь тваринки без власників, якими опікуються комунальне підприємство «Спецсервіс-Кременчук» та волонтери міста Кременчука. Перша фотосессія в рамках проекту відбулась з працівниками оперативних служб міста: рятувальниками, патрульною поліцією та медиками.
Які притулки та пункти перетримки тварин діють у Полтаві?
Пропонуємо підбірку притулків та пунктів перетримки, із яких полтавці можуть взяти тваринку; допомогти харчами чи ліками. Ми зібрали офіційні і неофіційні притулки у Полтаві.
1. Пункт перетримки собак. Адреса: вул. Нижньомлинська, 33. Тел: (0532) 571865, 066 160 1046. Створений на кілька сотень місць. Єдиний офіційний у місті притулок, однак, він не вирішує проблему із безпритульними тваринами.
2. Допомога безпритульним тваринам. Полтава. Група у соціальній мережі, де полтавці публікують фото тварин, які шукають домівку. За оголошенням можна обрати для себе чотирилапого товариша, або запропонувати тваринку комусь.
3. Центр захисту живої природи «Юний європеєць». Одна із найвідоміших зоозахисних організацій у Полтаві. Волонтери підкажуть, де і як можна взяти тваринку. Адреса: вул. Петра Юрченко, д.18. Тел: (0532) 65-54-43, (063) 262-75-59, (066) 679-37-89.
4. Пункт перетримки «Ліра і Ральф». Створений волонтерськими силами, утримання тварин також за рахунок волонтерів та благодійників. Тел: (095) 573 48 08.
5. ГО захисту безпритульних тварин «Барбоскіни». Де знаходяться тварини та як взяти чотириларого в свій дім, можна дізнатися у волонтерів. Частіше за все тварини знаходяться на перетримці у оселях тих, хто ними опікується. «Барбоскіни» мають пункт перетримки, де тварини проходять адаптацію, стерилізацію та вакцинацію, після чого готові переїхати у вашу оселю. Деталі: [email protected].
6. «Право на життя». Зоозахисна організація, волонтери шукають тваринам перетримку, або відразу дім. Волонтери мають спеціальну групу у соціальній мережі, деталі можна дізнатися там, а то і відразу облюбували собі котика чи песика. Контакти: 066 915 1720.
День археолога - державне свято, що відзначається в Україні з 2008 року. Свято відзначають всі, хто має відношення до археології, серед них дослідники, академіки, вчені, учасники археологічних гуртків, викладачі, студенти, випускники профільних навчальних закладів.
Православне свято 15 серпня
У церкві 15 серпня вшановується пам’ять святого Стефана – першого мученика, який був прихильником християнського вчення і походив з єврейської діаспори. Згідно з переказами, разом з шістьма одновірцями саме Стефан був обраний у диякони апостолами і повинен був підтримувати порядок, справедливість серед населення. Однак потрібно сказати, що крім цього Стефан також проповідував віру в Христа у Єрусалимі.
Іменини
15 серпня День ангела імені відзначають: Василь, Іван, Кирило, Платон, Роман, Степан, Тарас, Федір.
Традиції та обряди на 15 серпня
У давнину в цей день плели «Степанов вінок». Вся родина збирала трави для нього. Готовий вінок був повішений у червоному кутку хати. Вважалося, що в ньому живе цілюща сила духу полів. І щоб розбудити її, треба було зробити відвар з декількох травинок вінка.
Також проводився обряд поведінки щодо коней. Викупану тварину господар приводив до джерела і, кинувши туди монетку, напував її. Після цього клали монету в шапку з водою, і кінь пив звідти. Ще її ховали під яслами. Після цього кінь ставав спокійнішим і не боявся нечисті.
Народні приказки і прикмети на 15 серпня:
- Перисті нерухомі хмари, що з’являються вранці – вірна ознака гарної погоди;
- Яка погода вдень, такою вона буде і в вересні;
- Павуки плетуть маленькі сіті – скоро буде вітряно;
- Жаби заквакали – буде дощ, різко замовкли – буде сильний вітер;
Що не можна робити сьогодні?
- У цей день не варто погано думати про інших.
- Не слід сьогодні відмовляти нужденним у помочі.
- Також не бажано сьогодні переїдати та зловживати спиртними напоями.
- Наші предки вірили в те, що у цей день не слід було виходити на поле, аби не накликати негоду.
- Не беріться сьогодні за будь-які питання, які стосуються грошей.
Події
- 1385 — Кревська унія Польського королівства і Великого князівства Литовського.
- 1498 — в ході свого третього плавання Христофор Колумб відкрив острів Гренада.
- 1519 — на місці індіанського рибальського села засновано місто Панама, назва якого в перекладі означає «багато-багато риби».
- 1534 — Ігнатій Лойола з шістьма своїми однодумцями заснував у Парижі орден єзуїтів (Товариство Христа).
- 1556 — у Свято-Троїцькому монастирі в Ізяславі почалися роботи з написання Пересопницького Євангелія[1].
- 1649 — під Зборовом козацька армія Богдана Хмельницького розбила військо Речі Посполитої Яна ІІ Казимира (Зборівська битва)
- 1795 — у Французькій республіці введена нова валюта — франк.
- 1810 — у Парижі побудована Вандомська колона на честь перемог Наполеона.
- 1832 — Папа Римський Григорій XVI видав буллу, яка засуджувала свободу друку.
- 1848 — американець Уолдо Хенчетт із міста Сірак’юс (штат Нью-Йорк) запатентував зуболікарське крісло.
- 1868 — Джеймс Крейг Вотсон відкрив астероїд 101 Єлена.
- 1873 — відкрито рух поїздів по всій залізничній лінії Київ—Берестя довжиною 560 км.
- 1914 — офіційно відкритий Панамський канал.
- 1919 — Армія УНР зайняла Старокостянтинів.
- 1920 — польська армія на чолі з маршалом Юзефом Пілсудським розгромила Червону Армію в битві під Варшавою. Ця битва вважається однією з 20 найважливіших битв світової історії.
- 1932 — при розкопках у Ватикані знайдена давньоримська «Тріумфальна дорога».
- 1936 — іспанськими лівими страчено 733 священики.
- 1943 — за наказом Мао Цзедуна в Компартії Китаю почалося чищення.
- 1947 — відповідно до прийнятого у червні британським парламентом закону «Про незалежність Індії» країна розділялася на дві держави: мусульманську — Пакистан і індуїстську — Індійський Союз.
- 1960 — Республіка Кіпр проголосила свою незалежність.
- 1963 — у Шотландії відбулася остання смертна кара
- 1997 — в Україні засновано орден княгині Ольги.
Хто народився 15 серпня
- 1771 – Вальтер Скотт, шотландський поет і письменник, який створив жанр історичного роману ("Айвенго", "Квентін Дорвард").
- 1972 – Бен Аффлек, американський кіноактор ("Розумниця Вілл Хантінг", "Армагеддон", "Перл-Харбор").
- 1978 – народилася Лілія Подкопаєва, українська спортсменка, гімнастка.
- 1983 – народився Тіматі (Тимур Юнусов), російський музикант, співак, репер.
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
11:54, 10 жовтня
14:50, 30 вересня
14:04, 9 жовтня
1
20:40, 28 вересня
2
live comments feed...