Із розширеного засідання Дорадчого комітету з ефективного врядування та розвитку, створеного для впровадження Проєкту ПРОМІС у м. Полтаві

Учора, 11 серпня, відбулося розширене засідання Дорадчого комітету з ефективного врядування та розвитку, створеного для впровадження Проєкту ПРОМІС у м. Полтаві з теми «Планування сталості результатів впровадження Проєкту ПРОМІС». Онлайн-зустріч з експертами Проєкту ПРОМІС проходила з використанням сучасних цифрових технологій.

На засіданні Дорадчого комітету були обговорені результати 17-ти ініціатив і проєктів, які впроваджуються в місті Полтаві за підтримки Проєкту ПРОМІС:

1. Громадський бюджет.

2. Місцеві електронні петиції.

3. Індекс прозорості місцевих бюджетів.

4. Покращення якості надання адміністративних послуг і діяльності ЦНАП.

5. Проєкт «Удосконалення діяльності ЦНАП Полтавської міської ради через підвищення якості обслуговування громадян та інтегрованості послуг».

6. Система стратегічного планування (Стратегія економічного розвитку міста Полтави на період до 2027 року) – розроблення, моніторинг впровадження.

7. Аналіз місцевого бізнес-клімату.

8. Програма посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва м. Полтава на 2018-2022 роки (розроблення, впровадження та моніторинг).

9. Проєкт «Розвиток соціального підприємництва в м. Полтава».

10. Проєкт «Створення та просування комплексного пакета послуг кластера «ПОЛТАВСЬКИЙ ОРГАНІЧНИЙ ХАБ» на ринку».

11. Проєкт «Стимулювання експортної спроможності підприємств міста Полтава».

12. Індекс демократичності міст.

13. Маркетингова стратегія та Комунікаційний план.

14. Система Prozorro.Sale.

15. Підтримка бізнес-асоціацій.

16. Інвестиційний паспорт міста.

17. Участь у Європейській Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.

Секретар міської ради Олександр Шамота, заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів Тетяна Юрченко разом із головним експертом – керівником з програмної діяльності Проєкту ПРОМІС Ігорем Лепьошкіним, консультантом Проєкту ПРОМІС Андрієм Залужним та регіональним координатором Проєкту ПРОМІС у Полтавській області Іриною Дудкою заслухали доповідачів щодо результатів виконання проєктів, які впроваджуються у місті Полтаві.

Директор КО «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко відзначив, що з метою більш ефективної реалізації проєкту «Громадський бюджет» було оновлено Положення (зокрема щодо авторства проєктів, деталізація обов’язків членів робочої групи), проведено низку навчань з підготовки проєктів мешканцями міста, розширено можливість голосування онлайн, а також організовано 4 вебінари щодо запровадження Шкільного бюджету участі.

У своїй доповіді про виконання проєкту «Місцеві електронні петиції» заступник директора Департаменту забезпечення діяльності виконавчого комітету Полтавської міської ради, начальник управління діловодства Ігор Верига акцентував увагу на тому, що було вдосконалено процедуру подання петицій, і з 10.06.2020 року розпочав роботу оновлений сервіс «Електронні петиції Полтавської міської ради» з використанням ідентифікації користувача через електронний підпис та BankID.

Про реалізацію проєкту «Індекс прозорості місцевих бюджетів» розповіла начальниця Бюджетно-фінансового управління виконавчого комітету Полтавської міської ради Тетяна Чумак. За її словами, прозорість міського бюджету обговорюється на постійних депутатських комісіях, всі нормативні документи стосовно бюджету оприлюднюються відповідно до чинного законодавства своєчасно та у повному обсязі.

Під час доповіді начальниця управління адміністративних послуг Полтавської міської ради Олена Регеда звернула увагу на покращення якості надання адміністративних послуг і діяльності Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП). З 01.10.2018 по 12.06.2020 року перелік послуг, які надає ЦНАП, зріс із 95 до 166. У ЦНАП Полтавської міської ради відтепер можна скористатися ще однією послугою – «єМалятко». Крім того, вона наголосила на постійному удосконаленні діяльності ЦНАПу Полтавської міської ради через підвищення якості обслуговування громадян та інтегрованості послуг.

У доповіді заступниця директора Департаменту економіки і інвестицій – начальниця управління стратегічного розвитку Світлана Туль повідомила, що у Полтавській міській раді розроблена ефективна система стратегічного планування. Моніторинг реалізації Стратегії економічного розвитку міста Полтави на період до 2027 року відбувається на постійній основі. Також під час доповіді було зазначено, що вже розроблені Маркетингова стратегія та Інвестиційний паспорт міста Полтави. Нині ведеться робота над підготовкою технічного завдання на розробку дизайну бренду міста Полтави. На період карантину було призупинено процес підготовки до підписання Європейській Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад Полтавською міською радою. Проте з метою досягнення більшої рівності громадян владою та місцевою громадою міста Полтави реалізується низка заходів в рамках грантового проєкту «Підвищення впливу жінок у розбудові місцевого економічного розвитку як запорука успішної реалізації гендерної політики м. Полтави» за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади, Асоціації міст України (АМУ) та Проєкту ПРОМІС, який в Україні впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ). Виконання гендерних ініціатив та розробка гендерного паспорта міста Полтави в рамках проєкту дозволить пришвидшити підготовку до підписання Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.

Голова ГС «Об’єднання соціальних підприємств України» Анатолій Павленко подякував експертами Проєкту ПРОМІС за підтримку у реалізації проєкту «Розвиток соціального підприємництва в м. Полтава». Метою проєкту є посилення економічної спроможності жінок із числа соціально вразливих груп м. Полтави шляхом професійного навчання та працевлаштування на базі соціального підприємства «Навчально-виробничий центр».

Президент ГА «Аграрна наука та практика» Микола Безгін зазначив, що в рамках проєкту «Створення та просування комплексного пакета послуг кластера «ПОЛТАВСЬКИЙ ОРГАНІЧНИЙ ХАБ» на ринку» було проведено 5 тематичних тренінгів, видано навчально-методичний посібник «Органічна продукція: Виробництво. Переробка. Маркетинг.

Відповідно до результатів реалізації проєкту «Система Prozorro.Sale» заступник начальника управління майном комунальної власності міста Євген Яковлєв відмітив, що на авторизованому електронному майданчику «Prozorro.Sale» управління публікує інформацію про об’єкти малої приватизації згідно з рішеннями сесії Полтавської міської ради «Про затвердження переліку об’єктів комунальної власності м. Полтава, що підлягають приватизації шляхом продажу на аукціоні» та розміщує документацію необхідну для проведення аукціонної процедури.

За результатами засідання Дорадчого комітету секретар міської ради Олександр Шамота відзначив ефективність співпраці Полтавської міської ради з експертами Проєкту ПРОМІС в рамках реалізації ініціатив і проєктів, які впроваджуються в місті Полтаві. Заступниця міського голови Тетяна Юрченко подякувала експертами Проєкту ПРОМІС за всебічну підтримку у впровадженні надважливих проєктів щодо соціально-економічного розвитку міста. Головний експерт – керівник з програмної діяльності Проєкту ПРОМІС Ігор Лепьошкін наголосив: базис для розвитку проєктів у місті Полтаві створений, і він сподівається на підтримку Полтавської міської ради щодо їх подальшої реалізації.

міська рада ПРОМІС Полтава
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Кримінал
Минулі вихідні виявилися неспокійними. Полтавським поліцейським довелося розшукувати аж шістьох дітей - 3 дівчат (11, 13 та 16 років) і 3 хлопців (11, 12 та 17). Пошукові заходи були реалізовані у Полтаві, Кременчуці та Кременчуцькому районі, а також у Глобинському та Решетилівському районах. « На щастя всі діти у безпеці! Практично всіх повернули додому протягом доби. Сьогодні знайшли ще одного підлітка, який зник на вихідних - 14-річного полтавця Кирила...
Суспільство
Інформаційний освітній ресурс “Освіта.ua” склав рейтинг загальноосвітніх шкіл Полтави, що посіли найвищі місця у рейтингу шкіл України за підсумками ЗНО 2020 року. У якості вихідних даних для укладання рейтингу загальноосвітніх навчальних закладів  використали результати зовнішнього незалежного оцінювання, отримані випускниками шкіл у 2020 році. Школи у таблиці послідовно наведені за рейтинговим балом, який розрахований на підставі середнього значення балі...
Суспільство
На сайті Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА з’явилося повідомлення щодо навчальних закладів та окремих груп, котрі перебувають на карантині через виявлений коронавірус. Зокрема, перебувають на дистанційному навчанні 6 груп Фахового коледжу управління, економіки і права Полтавської державної аграрної академії. Карантин у них триває з 26 вересня по 4 жовтня. Крім того, на карантин закриті окремі групи Кременчуцького національного університету імені...
Партнерський матеріал
Вперше в історії Полтави надзвичайно важливе рішення прийнято на місцевому , а не державному рівні. Це не разова акція - відтепер збільшені зарплати медики отримуватимуть на постійній основі! Коментар Вікторії Лози:
Суспільство
Із п’ятниці, 25 вересня, після майже двомісячного вимушеного переходу на 4-денний робочий тиждень, із додатковим неробочим днем у п’ятницю, абонентська служба «Полтаватеплоенерго» відновила звичний для споживачів 5-денний режим роботи. « І хоча фінансово-економічна скрута нікуди не поділася, наближення опалювального періоду 2020-2021 рр. дається взнаки — у споживачів послуг підприємства виникає чимало питань, вирішення яких відкладати не можна, а часу на...
Суспільство
У Полтаві о 10:00 пройшла апаратна нарада під керівництвом голови Полтавської ОДА - Олега Синєгубова. На порядку денному розглянули наступні питання: 1. Про моніторинг реалізації проєктів, які фінансуються в 2020 році за кошти ДФРР. 2. Про конкурсний відбір проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС. 3. Про стан підготовки лікувально-профілактичних закладів області до роботи в осінньо-з...
Культура
Новий сезон шоу «Танці з зірками» не минув без неприємностей. Вчора на паркет не змогли вийти улюбленці публіки – Олег Винник та Олена Шоптенко. У обох учасників діагностували коронавірус. Вони записали відеозвернення до вболівальників, у якому розказали про перебіг хвороби. Зокрема, Олег Винник зауважив, що відчуває слабкість, не може рухатися більше 10 хвилин, і це при тому що у нього легка форма захворювання « Друзі, дотримуйтеся правил безпеки та береж...
Суспільство
Вчора вранці  на Полтавському міському сміттєзвалищі твердих побутових відходів у селі Макухівка Полтавського району вчергове виникла пожежа.  Про це повідомили у ГУ ДСНС у Полтавській області. Вогнем знищено сміття на площі 0,005 га. Пожежа ліквідована одним відділеннями 4 ДПРЧ та двома одиницями допоміжної техніки. Причину  пожежі встановлюють. Нагадаємо, за останній місяць Макухівське сміттєзвалище горіло вже кілька разів. Перше повідомлення про пожежу...
Суспільство
З 28 вересня вступає в дію нове зонування адаптивного карантину, яке затвердила Державна комісія з питань ТЕБ і НС. У Полтавській області до “жовтої” зони потрапили міста Полтава та Миргород, а також окремі райони – Диканський, Котелевський, Миргородський, Новосанжарський, Полтавський, Решетилівський та Шишацький. Такий поділ на карантинні зони встановлюються на 14 днів. У Полтавській ОДА повідомили, які діятимуть обмеження: – діяльність хостелів; – роботу...