16:00, 9 серпня 2020 р.
Надійне джерело
Полтавцям розповіли, як правильно обирати кавуни
Пора кавунів розпочалася. Хоча слід зауважити, цьогоріч ми поки що не спостерігаємо такої великої кількості тимчасових локацій з їх продажу, як це було торік. Продавці стверджують – справжній бум почнеться за тиждень – два. Однак питання, як правильно вибирати солодку ягоду актуальне в будь – якому разі. Про це нам розповіла лікар – терапевт Олена Зоріна.
Як правильно обрати кавуни, Станіслав Таран
ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД - ВАЖЛИВИЙ
« - Є таке прислів’я: «Зустрічають по одежці». Так от для кавунів воно актуальне так само як і для людей. Адже перш за все – зверніть увагу на зовнішній вигляд кавунів. Перше і одна з головних ознак стиглості: місце, де кавун мав контакт із землею має бути або жовтого або оранжевого кольору. Якщо пляма біла – перед вами точно не стиглий плід» - так розпочала свою розповідь Олена Зоріна.
Крім того, Олена відкидає стереотип про те, що чим кавун більший, тим він кращий:
« - Чим більший кавун, тим він «старіший» може бути. Не забувайте про це. У результаті всередині кавун може бути перестиглим ( коли м’якоть його начебто сухувата) або мати пустоту всередині. Я б радила брати кавуни приблизно семикілограмові. Також дивіться на хвостик: він має бути підсохлий. Зелений вказує на те, що кавун не стиглий».
Деякі гурмани, за словами Олени Зоріної, перевіряють зрілість кавуна, занурюючи його у воду. Стиглий обов’язково спливе до гори. Але, звісно, проробити таку маніпуляцію не завжди можливо в умовах ринку.
А ЩО ВСЕРЕДИНІ?
« - Коли ви вже розрізали кавун, і бачите у ньому велику кількість жовтуватих прожилок, знайте: це продукт поганої якості. У високоякісних плодах м’якоть має бути однорідною» - каже Олена.
Лікарка застерігає: не забудьте помити кавун після того, як принесли його з ринку.
« - Іноді після споживання кавуна у багатьох людей трапляються випадки отруєння. Одразу грішать на «нітрати у кавуні». Хоча насправді йдеться про банальне інфікування кишковою паличкою. Декому з наших громадян і в голову не приходить помити кавун, перш ніж його їсти. Але ж перш ніж потрапити на ваш стіл він довгий час пролежав просто неба і на землі. Логічно ж подумати – на ньому безліч бруду. В жодному випадку не купуйте половинки кавунів - це справжнє джерело бактерій та бруду. Тому пам’ятайте про гігієну, знайте у всьому міру і будьте здорові» - підсумовує Олена Зоріна.
Читайте також: Як обрати заклад освіти?
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:54, Вчора
live comments feed...