• Головна
  • Будівництво ЦНАП у Полтаві вийшло на фінішну пряму
15:00, 6 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Будівництво ЦНАП у Полтаві вийшло на фінішну пряму

Будівництво ЦНАП у Полтаві вийшло на фінішну пряму

У Полтаві завершується на  будівництво центру надання адміністративних послуг на вулиці Соборності. Його планують здати в експлуатацію 23 вересня, на День міста. Об’єкт потрапив до переліку програми Президента «Велике будівництво» і зводиться коштом Державного фонду регіонального розвитку та місцевих бюджетів.

Почали будувати ЦНАП у Полтаві ще в 2018 році, але через затримки фінансування, зміну підрядної організації та коригування проєкту роботи були зупинені. Відновилося будівництво наприкінці листопада 2019 року.

В області йому немає аналогів за зовнішнім виглядом, дизайнерським рішенням, функціональним призначенням. Проєкт приміщення зі строгим поєднанням скла і металу розробляли в Одесі. Потім його адаптували до території та інфраструктурного ансамблю Полтави.

«По-перше, споруда абсолютно прозора – такий собі «mainstream» (домінуючий напрямок), який прийшов до нас із Європи, – розповідає заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури ОДА, головний архітектор області Ірина Особік. – Друга обов’язкова умова проєкту – безпосередня близькість до Полтавської облдержадміністрації та центру міста. Третя – внутрішнє розміщення за принципом «open air» – мінімум перегородок, максимальний простір для безперешкодної комунікації і працівників, і одержувачів послуг. Також важлива деталь – доступність і безбар’єрність для людей з інвалідністю. Що стосується зовнішніх підходів, то це забезпечення пандусами, спрямовуючими тактильними плитками, наліпками на всіх скляних поверхнях, поручнями».

Загалом будівля майбутнього центру надання послуг являє собою три поверхи загальною площею майже 2000 кв. м. Проєктом передбачено відхід від «коридорної системи», тут створено великий єдиний простір для функціонування підрозділів, зон для відпочинку відвідувачів та перебування дітей.

У ЦНАПі працюватимуть близько 90 осіб. На першому поверсі в перспективі будуть рецепція, вестибюль для відвідувачів, зона самообслуговування, фотокабіни, місце для сканування та копіювання документів, приміщення громадського призначення з обслуговування населення (прийняття та реєстрація запитів, видача довідок та документів, надання консультацій), банк.

Локація другого поверху передбачає приміщення громадського призначення з обслуговування, кафе швидкого харчування, зону рекреації, медичний кабінет. На третьому поверсі – кабінети, приміщення персоналу, кімнати для переговорів тощо.

«Нині займаємося оздоблювальними роботами, – говорить головний інженер підрядної організації Олександр Васін. – На третьому поверсі фактично все готове. Другий – на 90% готовності, перший – 70%. Також проводимо благоустрій. Це також ємкий процес, але не менш цікавий, з оригінальними дизайнерським та ландшафтними рішеннями».

Загальна кошторисна вартість проєкту – 75 мільйонів гривень. Будівництво здійснювалося у співфінансуванні ДФРР, місцевого та обласного бюджетів.

За матеріалами ОДА

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#цнап #будівництво #полтава
Оголошення
live comments feed...