• Головна
  • В області збільшать кількість бригад екстреної медичної допомоги
15:41, 7 березня 2013 р.

В області збільшать кількість бригад екстреної медичної допомоги

Як на Полтавщині впроваджуються нові принципи роботи екстреної медичної допомоги розповів заступник голови Полтавської ОДА Олександр Коваль у програмі ток-шоу «Відверто про…» на ОДТРК «Лтава».

Він зазначив, що на даний час в області здійснюються послідовні виважені кроки по реалізації Закону України «Про екстрену медичну допомогу». Вже розроблено і затверджено головою Полтавської ОДА О.В.Удовіченком та подано до Міністерства охорони здоров’я України план дій по впровадженню нового законодавства України. Задля цього розроблено концепцію розвитку екстреної медичної допомоги, складено план розвитку підрозділів екстреної медичної допомоги для досягнення основної мети, визначеної законодавством України – забезпечення 10-хвилинного приїзду бригад до місця події в містах і до 20 – у сільській місцевості. Нещодавно рішенням сесії Полтавської обласної ради було прийнято рішення про виділення коштів на придбання 25 одиниць санітарного транспорту – автомобілів класу «В» і «С» та 1,2 мільйона гривень на проведення ремонтних робіт по створенню єдиної оперативно-диспетчерської служби.

Також Олександр Миколайович розповів, що відбулася зустріч з представниками Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України. А зараз триває активний процес передачі цілісних майнових комплексів станцій та відділень екстреної (швидкої) медичної допомоги із спільної власності територіальних громад районів у спільну власність територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області. Заступник голови Полтавської ОДА додав, що на засіданні облради розглядалось питання про включення Полтавської області до національного проекту «Вчасна допомога», ініційованого Президентом України В.Ф.Януковичем.

Директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак розповів, що в області створено комунальну установу «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» та проведено аудит всіх підрозділів системи екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Також затверджено перелік закладів охорони здоров’я, в яких створено 4 станції екстреної медичної допомоги, 24 підстанції та 28 тимчасових пунктів базування бригад. Оперативний штаб здійснює моніторинг стану реформування системи екстреної медичної допомоги. На сьогоднішній день мешканці області мають можливість звернутися на урядову та регіональну «гарячі» телефонні лінії з метою внесення пропозицій щодо реформування системи екстреної медичної допомоги. Але головне, що ми чітко знаємо, над чим ще треба працювати. Є чітка співпраця і порозуміння усіх гілок влади, закладів охорони здоров’я. Тому ми впевнені в тому, що екстрена медична допомога на Полтавщині завжди вчасно прийде на допомогу і нікого не залишить наодинці з хворобою чи нещасним випадком.

Олександр Лавренко, в.о. головного лікаря КУ «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», розкрив ряд позитивних змін і розповів про перспективи. У пріоритеті – створення єдиної диспетчерської служби, оснащеної сучасними технічними засобами. Також буде збільшена кількість бригад – зі 103, які нині працюють, до 117. Ще однією позитивною особливістю роботи служби у Полтавській області є збереження бригад спеціалізованої медичної допомоги: кардіологічної, неврологічної, психіатричної, дитячої та інтенсивної терапії.

ПРЕС-ЦЕНТР ДОЗ ОДА

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...