• Головна
  • Як перемогти гепатит: особистий досвід полтавця
17:00, 25 липня 2020 р.
Надійне джерело

Як перемогти гепатит: особистий досвід полтавця

Як перемогти гепатит: особистий досвід полтавця

Про те, що він інфікований гепатитом С, полтавець Владислав дізнався років 6 тому. Жодних симптомів хвороби на той момент не відчував. Проходив експрес-тестування у БО «Світло надії», яке й дало позитивний результат.

– Тоді я був приватним підприємцем, – розповідає худорлявий 45-річний чоловік. Спілкується з журналістами спокійно, невимушено, запитання вислуховує уважно, кожну відповідь зважує. – Ніяким шоком діагноз для мене не став. Адже колись у молодості вживав наркотики і розумів, що міг інфікуватися і гепатитом, і ВІЛ. Швидше за все захворів саме тоді. Бо пізніше якогось аморального життя собі не дозволяв, інфікуватися більше ніде не міг. Щодо ВІЛ мене Господь милував.

Чи доводилося відчути упереджене ставлення до себе з приводу хвороби?

– Ні. Жодного разу. Навпаки, коли перебував на обліку, як безробітний, фахівці центру зайнятості намагалися запропонувати мені роботу, легшу фізично. Лікарі також ставилися нормально.

Скільки тривало і як проходило кування? Скільки коштувало?

– Почав здавати аналізи в «Інвітро» – БО «Світло надії» надає скидку на обстеження в цій мережі. Оскільки фіброз (кінцева стадія хронічних запальних процесів) у мене був першої стадії, під програму безкоштовного лікуванняя не потрапив. Туди беруть складніші випадки – 2-3 стадії фіброзу. І в минулому році з’явилася гарна можливість завдяки БО «100% життя» (найбільша пацієнтська організація в Україні) пролікуватися платно, але з великими скидками. Оплата – помісячна, один із двох препаратів надавався безкоштовно. Загалом вишло 4 тисячі на місяць. Для моєї родини ця сума – «підйомна». Вже на першому місяці лікування вірусне навантаження знизилося практично до нульового. Ми з дружиною змогли навіть з’їздити на море. Але курс триває три місяці, пройти його треба до кінця.

Якісь побічні відчувалися під час прийому препаратів?

– Я пив багато води і переносив лікування добре. Вже в кінці літа, коли похолодало, прийом рідини зменшив і, думаю, через те відчував незначний біль у суглобах. Але пролікувався успішно, зараз усе добре.

Зі свого життєвого досвіду що хотів би сказати людям, які не усвідомлюють ризиків і поводяться надто безпечно?

– Поки є в Україні можливості і обстежуватися, й лікуватися – якщо не безкоштовно, то зі значними скидками – треба їх використовувати. Не «дотягувати» до критичного стану, коли печінка вражається фіброзом останніх стадій. Нічого страшного в лікуванні гепатиту С немає. Навіть якщо доведеться лікуватися платно – це значно доступніше, ніж іще кілька років тому. У Полтаві є програми державного фінансування, є підтримка донорських організацій. Але для цього якомога більше людей повинні обов’язково пройти експрес-тести.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #гепатит #полтавець #хвороба

Коментарі

Оголошення
live comments feed...