• Головна
  • Для полтавських медиків провели тренінг, присвячений вакцинації
13:00, 19 липня 2020 р.
Надійне джерело

Для полтавських медиків провели тренінг, присвячений вакцинації

Для полтавських медиків провели тренінг, присвячений вакцинації

" Вакицнація - ефективний засіб профілактики" - цій темі був присвячений тренінг для медичних працівників закладів охорони здоров’я області, що днями відбувся у Полтаві. Поповнити свої знання і набути нового досвіду з’їхалися з найвіддаленіших куточків Полтавщини три десятки регіональних координаторів з імунізації. Географія представництва – від Гребінки, Пирятина, Лохвиці до Кременчука, Нових Санжар та Машівки.

Керівник Полтавського обласного центру громадського здоров’я Ніна Дурдикулиєва, як організатор тренінгу, привітала учасників зібрання і розповіла про становлення системи громадського здоров’я в області та роботу обласного центру громадського здоров’я в галузі імунопрофілактики. Ніна Дурдикулиєва побажала колегам плідної роботи. Адже карантинні заходи з COVID-19 не повинні вплинути на хід вакцинації. Вона представила національних тренерів ЮНІСЕФ з імунізації – Валентину Думенко, завідувача обласного Центру дитячої імунології КП «Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня Полтавської обласної ради», та лікаря-імунолога, заступника головного лікаря КП «Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня Полтавської обласної ради» Ольгу Бастаногову, а також викладача кафедри гігієни, екології та охорони праці в галузі Української медичної стоматологічної академії Оксану Четверикову.

Про хід самого тренінгу, подачу теоретичного матеріалу та відпрацювання практичних навичок у групах самі учасники при підбитті підсумків скажуть: «Формат – несподіваний, цікавий, усе – на одному подиху. До початку заняття мав багато питань, але в ході роботи всі вони відпали» (Андрій Мазур, фахівець із лікувальної роботи Кременчуцької міськради);

Для полтавських медиків провели тренінг, присвячений вакцинації, фото-1

«Вражаюче, активно, емоційно! Вже не вперше слухаю цих тренерів, але сьогодні для мене найважливішими моментами було планування загалом і складання індивідуальних планів щеплення. Спати точно не хотілося нікому!» (Олена Максимова, заступник головного лікаря Лохвицького Центру ПМСД);

«Багато де був на навчаннях, але на сьогоднішньому тренінгу вміст холодильника для зберігання вакцин вивчив напам’ять» (Вадим Шумейко, в.о. головного лікаря Лубенського Центру ПМСД).

Для полтавських медиків провели тренінг, присвячений вакцинації, фото-2

Із теоретичного матеріалу поновили знання про склад, механізм дії, типи вакцин, планування профілактичних щеплень, звітність, ефективність вакцинації, техніку введення вакцин, нормативно-правову базу з питань імунізації населення. Та спочатку кожен учасник озвучив свої питання – вони зайняли кілька аркушів фліпчарту.

Далеко не всі батьки знають, що відмова від вакцинації не є підставою не зарахувати дитину до школи – право на освіту гарантоване Конституцією. Але відсутність щеплень є підставою… заборонити відвідування закладу! Тобто навчання без щеплень гарантоване хіба онлайн – як цьогоріч при каранині. Прозвучало багато прикладів із досвіду учасників. Наприклад, в одному з районів «глибоко» віруюча родина, у якій ніхто не вакцинувався принципово, за сприяння своєї церкви отримала виклик на постійне проживання у США. А на додачу до запрошення – перелік обов’язкових щеплень, що на порядок довший від нашого Національного календаря. При цьому, знаючи рівень корупції в Україні, на підтвердження кожного щеплення американці запросили ще й аналізи про напруженість імунітету. Тож уся родина дружно побігла вакцинуватися – їхня віра на це одразу «закрила очі»…

Інших «залізних» аргументів на користь вакцинації було сформульовано чимало. Сформовані у групи фахівці виконували практичні завдання: складали індивідуальні графіки щеплень для дітей, які не вакцинувалися вчасно або мають певні проблеми зі здоров’ям, малювали схематично вміст холодильника для зберігання вакцини, аналізували правильність транспортування вакцин та вимоги до сумки-холодильника і холодових елементів, практикувалися у правильній фіксації малюка для введення різних вакцин. А також використовували власні аргументи для переконання цілої родини «відмовників» – мами, її подруги, ще й бабусі малюка. У ролі родини – тренери Ольга Бастаногова, Оксана Четверикова та Валентина Думенко.

Для полтавських медиків провели тренінг, присвячений вакцинації, фото-3

Учасники тренінгу отримали папки здоров’я від фонду ЮНІСЕФ, роздаткові матеріали щодо клінічних проявів побічних рекцій вакцинації, строків їх розвитку, схем вибору профілактичних засобів для екстреної профілактики правця, набори друкованої продукції щодо вакцинації та профілактики імунокерованих інфекцій – флаєри, євробуклети, плакати, виготовлені Полтавським обласним центром громадського здоров’я.

Перед підведенням підсумків провели вікторину, два переможці якої отримали книги про вакцинацію Федора Лапія. І зрештою на всі питання, озвучені на початку, учасники тренінгу відповіді отримали. А ще – сертифікати, флешки з презентаціями, новий досвід та купу позитивних емоцій.

Публікація за матеріалами КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я»

Читайте також: Як працює третя міська лікарня в умовах пандеміі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вакцинація #медицина #тренінг
Оголошення
live comments feed...