16:00, 17 липня 2020 р.
Надійне джерело
Афіша Полтави. Куди піти на найближчих вихідних?
18 липня:
1. 18.07 на картодромі “Лтава” - Чемпіонат України з картингу «Rotax Max 2020».
2.18 липня о 07:30 "Скарбничка мандрів" запрошує шукати скарби на Диканщину.
«Диканські історії: монахи, козаки та кіно» – про важливі події, які відбулися у різні часи на хуторах біля Диканьки та про людей, яких на цих же хуторах згадують з особливою шаною.
«Диканські історії: монахи, козаки та кіно» – відпочинково-оздоровча подорож із присмаком історії.
Але про все по черзі.
Перша зупинка на маршруті – регіональний ландшафтний парк «Диканський». Разом із екскурсоводом прогуляємося заповідною територією і дізнаємося про вік Парасоцького лісу та причини відслонення пісковиків, хто такий Антуан Томас та чому лісову криницю місцеві називають Монастирською.
А головне – насолоджуватимемося краєвидами.
Бо вони тут – неймовірні.
Мабуть ці краєвиди і стали кінематографічними магнітами. На пагорбах та у балках Чернечого Яру було знято сцени фільмів «Соняшники» та «Вони йшли на захід»
Екологічні стежки Диканського ландшафтного парку приведуть нас до Великих Будищ та Писаревщини – давніх осередків монашества Полтавщини. Ми побуваємо у Свято-Троїцькій церкві та Велико-Будищанському Свято-Троїцькому монастирі у Писаревщині. Дізнаємося, які доленосні події періоду Північної війни пов’язані із Великими Будищами, якими ремеслами займалися монахи і як склалася їх доля у радянський період.
Буде багато цікавих історій хуторів біля Диканьки.
І все це – на фоні мальовничих пейзажів регіонального ландшафтного парку «Диканський».
А наша подорож продовжується.
Мандруємо у Міські Млини.
Село виникло з козацької слободи біля переправи через річку Ворскла. Свою назву воно отримало завдяки чималій кількості млинів у цій місцевості. Найшанованішими ремеслами були млинарство та гончарство. Млинів, на жаль, не побачимо, а от з гончарством нам повезло. У Міських Млинах знаходиться Меморіальний музей-садиба Леоніда Сморжа. Завітаємо до нього.
До диканських історій про монахів, козаків та кіно додали трішки опішнянських.
Але які ж історії без смачного обіду? Не будемо порушувати козацьких традицій: готуємо куліш. З шкварочками, з зеленою цибулькою, з димком.
І,звичайно, на березі Ворскли. Насолоджуємося духмяним ароматом різнотрав’я, лагідною водою і приємною компанією.
Можливо, народиться якась поворсклянська історія.
Кількість учасників туру – 18.
Вартість – 380 грн. (транспортне обслуговування, екскурсійний супровід по маршруту та на об’єктах, страхування на час подорожі, обід).
Для постійних учасників наших подорожей – 350 грн.
Реєстрація та питання за телефонами: 0503056049, 0972819598 або у гугл-формі.
3. 18-го липня о 8:00 екскурсія - Опішня (Музей Гончарства) – Гадяч (Підземелля) – Малі Будища (Десниця Щастя) – пляжний відпочинок на Пслі.
Щастя часто чекає нас ближче, ніж нам здається; тож чому б йому не бути у Малих Будищах? Тим більш новий оглядовий майданчик на місцеві краєвиди та річку Псел промовисто називається "Десниця Щастя".
Одна найвищих точок Гадяцького району – монастирська гора в селі Малі Будища.Звідси відкриваються неймовірної краси краєвиди. Ідея оглядового майданчику запозичена з Філіппін.
Опішня (Музей Гончарства). Тут Ви маєте можливість ознайомитися з найбільшою в Європі колекцією садово-паркової монументальної глиняної скульптури (понад 300 робіт), де можна побачити справжніх гігантів (вище 5 метрів). Авторами робіт є найкращі художники-керамісти України, близького й далекого зарубіжжя.
Гадяцькі підземелля – підземелля в м. Гадячі часів Гетьманщини.
Гадяцькі підземелля включають розширені ділянки – зали, а також підземні ходи. Один з ходів, загальновідомий у Гадячі, йшов під нинішнім приміщенням районного суду аж на Замкову Гору. Очевидно цей хід з'єднував палац Гетьмана і центр міста Гадяча. Під час Другої світової війни німці проклали цим ходом телефонний кабель.
В одному з підвалів – зображення знатної людини з булавою, імовірно – Б. Хмельницького.
І, нарешті, в другій половині дня матимемо можливість провести час на річці Псел, позасмагати під не злим вечірнім сонцем і скупатись в чистій воді дуже далеко ві міських пляжей.
Ціна 400 дорослий, 350 дитячий. У вартість включено: проїзд, квитки та екскурсія в Музеї Гончарства, екскурсія Гадацьке підземелля, супровід. Тел 0509354644, 0969680975.
19 липня:
1. У Полтаві на трасі Патлаївка відбудуться тренувальні збори з мотокросу. Запрошуються кросмени Полтави, Харкова, Запоріжжя та Києва.
2. Кожну неділю з 20:00 до 22:00 в ресторані «Галушка» запускають машину часу і разом з гостями поринають в 80-і під живу музику.
⠀21 липня:
1.О 19:00 біля ТРЦ “Екватор” пройде авто-концерт гурту “Без обмежень”.
“- Гурт “Без обмежень” разом з івент-агентством Tikhonov Agency вирішили порадувати своїх фанів незвичайним форматом безпечних концертів. Вперше в Україні музиканти дадуть ряд концертів під відкритим небом, де глядачі можуть слухати його в автомобілі, біля нього або на капоті.Таку ідею вирішили впровадити, щоб підтримати прихильників, які через карантин не можуть відвідати концерти улюбленої групи. Слухати концерт можна як відкривши вікна або вийшовши на вулицю, так через радіоприймач авто - він буде транслюватися на особливій частоті, - йдеться у повідомленні організаторів.”
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram https://t.me/polltava0532ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
06:50, 27 серпня
06:50, 27 серпня
00:08, 27 серпня
06:50, 27 серпня
06:50, 27 серпня
live comments feed...