08:30, 17 липня 2020 р.
Надійне джерело
Шість років від катастрофи MH-17: кого судять за убивство 298 людей у небі над Донбасом?
17 липня 2014 року над містом Торез, що знаходиться на території, так званої, ДНР, був збитий літак «Boeing777», що здійснював регулярний рейс із Амстердаму до Куала-Лумпуру. Унаслідок катастрофи загинули усі, хто перебував на борту: 283 пасажири та 15 членів екіпажу. На "Боїнгу" летіли 189 громадян Нідерландів, 44 - Малайзії, 27 - Австралії, 12 - Індонезії, 9 - Великобританії, 4 - Бельгії, 4 -Німеччини, 3 - Філіпін, 1 - Канади та 1 - Нової Зеландії.
Читать полностью: https://news.tut.by/world/407609.htmlОдин із останніх знімків літака перед катастрофою.
Для розслідування причин катастрофи створили спільну слідчу групу (JIT), у складі представників Нідерландів, України, Бельгії, Австралії та Малайзії. У травні 2018 року JIT оприлюднила офіційний висновок. У ньому йшлося про те, що літак над Торезом збили із самохідного ракетного комплексу «Бук», який належав курській 53-1 бригаді протиповітряної оборони збройних сил Росії. Після того, як «Боїнг» був збитий, «Бук» повернули на територію Росії без однієї ракети.
У висновку також йшлося про те, що слідчі склали список із кількох десятків людей, яких підозрюють у причетності до транспортування «Буку» із Росії на Донбас та запуску ракети. Наразі обвинувачення висунули чотирьом – колишньому «міністру оборони», так званої, ДНР Ігорю Гіркіну, відставному офіцеру ГРУ армії Росії Сергію Дубінському, підполковнику запасу повітряно-десантних військ армії Росії Олегу Пулатову та громадянину України, командиру розвідувального підрозділу, так званої, ДНР Леоніду Харченку.
Усіх їх оголосили у міжнародний розшук. За інформацією слідства, троє із обвинувачених наразі перебувають у Росії.
Представники Нідерландів та Австралії офіційно звинуватили Росію у відповідальності за катастрофу малазійського пасажирського літака рейсу МН-17.
А СБУ оприлюднила перемовини бойовиків, записані у день катастрофи.
У березні 2020-го у окружному суді Гааги розпочалося слухання у справі катастрофи МН-17. Жоден із обвинувачених на суді не був присутнім, проте Олега Пулатова захищали два адвокати. У суді прокурори спростували версії щодо інших можливих причин падіння літака та навели документальні докази того, що він був збитий «Буком».
Фрагменти ракети, яку продемонстрували слідчі у справі МН17.
Наразі адвокати Пулатова запропонували провести альтернативне розслідування та залучити у якості експертів російських виробників установок «Бук».
Наступні слухання у справі розпочнуться 31 серпня 2020 року і триватимуть два місяці.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...