• Головна
  • Як на Полтавщині живуть патронатні сім’ї?
18:00, 9 липня 2020 р.
Надійне джерело

Як на Полтавщині живуть патронатні сім’ї?

Як на Полтавщині живуть патронатні сім’ї?

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко відвідала патронатну сім’ю Наталії та Юрія Кузуб, яка проживає в селі Андріївка Хорольського району.

Подружжя виховало двох дорослих дітей, які нині проживають окремо.

У 2018 році Наталія та Юрій успішно завершили навчання за Програмою підготовки патронатних вихователів. За період функціонування до патронатної родини було влаштовано 10 дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Нині в родині перебуває 3 дитини. В грудні 2019 року малюки були забрані у матері у зв’язку із загрозою їхньому життю та здоров’ю. Справа про позбавлення матері батьківських прав перебуває в суді.

Катерина Рижеченко оглянула умови проживання, поспілкувалася з батьками та дітьми й привітала сім’ю з Днем родини.

«Ви робите надзвичайні речі. Залишайтеся такими, як ви є, будьте здорові, поважайте один одного. Завжди пам’ятайте, що ви дуже важлива сім’я, без якої ці прекрасні дітки не були б такі щасливі та усміхнені, – сказала Катерина Рижеченко. – Якщо потрібна підтримка чи допомога, завжди звертайтеся. Обласна влада налаштована всіляко сприяти таким сім’ям. Ми налаштовані, щоб у кожному районі була така сім’я. А в умовах децентралізації – краще кілька, бо інтернати до 2026 року зникнуть зовсім.

Патронатна сім’я – тимчасова форма влаштування: термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя від трьох до шести місяців.

В області послуга патронату над дитиною активно розвивається з 2018 року. В чотири патронатні сім’ї Диканського, Козельщинського, Решетилівського та Хорольського районів влаштовано протягом двох років 28 дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Ще 7 сімей патронатних вихователів розпочнуть свою діяльність найближчим часом у м. Пирятин, Диканському, Пирятинському, Лохвицькому, Решетилівському, Котелевському та Машівському районах.

Державою за надання послуги патронатним вихователям гарантується щомісячна оплата праці (п’ять прожиткових мінімумів для працездатної особи) та соціальні виплати на влаштованих під патронат дітей (два з половиною прожиткові мінімуми на кожну дитину відповідного віку).

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram  https://t.me/polltava0532ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавщина #сім'ї #патронат
Оголошення
live comments feed...