• Головна
  • Звільнені від ДПА випускники можуть вступати у вищі навчальні заклади – Міносвіти
11:00, 25 червня 2020 р.
Надійне джерело

Звільнені від ДПА випускники можуть вступати у вищі навчальні заклади – Міносвіти

Звільнені від ДПА випускники можуть вступати у вищі навчальні заклади – Міносвіти

Випускники мають право вступати у виш, незалежно від того, чи є в додатку до свідоцтва оцінки за державну підсумкову атестацію (ДПА), чи зроблений запис «звільнений/-на».

У 2020 році всіх, хто завершує здобуття повної загальної середньої освіти (незалежно від форми), звільнили від державної підсумкової атестації (ДПА). Це означає, що у додатку до свідоцтва буде написано «Звільнений (а)».

«Якщо ви не хочете, щоб у додатку до свідоцтва було написано „Звільнений (а)“, то вам треба написати заяву на ім’я директора, що ви хочете врахувати результати ЗНО як ДПА. Заяву у довільній формі треба подати до закладу освіти особисто або у відсканованому вигляді електронною поштою. Кінцевий термін і спосіб подання заяви визначає заклад освіти. Потім ви складаєте ЗНО 25.06-17.07. Результати ДПА у формі ЗНО будуть виставлені у додатку до свідоцтва», — наголосили у МОН.

Важливо! Якщо ви хочете вступати до закладу вищої освіти, то ви обов’язково повинні складати ЗНО. Якщо у додатку до свідоцтва про загальну середню освіту у графі ДПА буде написано «Звільнений (а)», це не є перешкодою для вступу до ЗВО. Середній бал розраховується як середнє арифметичне усіх оцінок, зазначених у додатку до свідоцтва. Якщо у графі буде записано «Звільнений (а)», це не буде враховано, – зауважили в Міністерстві.

Також, це детально пояснив очільник директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров:

«Насправді, закладам вищої освіти абсолютно байдуже наявність/відсутність запису про ДПА в додатку до атестату. Ця інформація використовується лише в розрахунку середнього бала, який враховує наявні оцінки і ігнорує відсутні оцінки. Для тих, хто хвилюється пропоную уривок з нормативного документа:

«Під час реєстрації електронної заяви, абітурієнт вказує серію та номер документа про повну загальну середню освіту, а також середній бал додатка, який обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала і розрахований як середнє арифметичне усіх зазначених в додатку до документа оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація).

Предмети, за якими зроблено запис «звільнений (а)”/”зараховано», а також факультативи у загальну кількість не враховуються».

Це пункт 3 розділ ІІ Порядку подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до закладів вищої (фахової передвищої) освіти України в 2020 році.

Наголошую, що якщо у свідоцтві про повну загальну середню освіту відсутні оцінки за ДПА, середній бал розраховується без них, вони не враховуються в загальну кількість.

Якщо, за бажанням здобувача освіти, оцінки ДПА будуть виставлені в додаток до свідоцтва, то вони мають бути враховані під час обчислення середнього балу».

Звільнені від ДПА випускники можуть вступати у вищі навчальні заклади – Міносвіти, фото-1

Окрім того це зауважив освітній омбудсмен Сергій Горбачов на своїй fb-сторінці.

Нагадаємо, 18 червня Верховна Рада ухвалила закон, який дозволяє випускникам шкіл не складати державну підсумкову атестацію у формі ЗНО. Водночас, для вступу у виші складати зовнішні тестування необхідно. 22 червня президент підписав закон.

Директори шкіл мають визначити, які випускники хочуть складати підсумкову атестацію у формі ЗНО.

В Українському центрі оцінювання якості освіти запевняють, що на рейтингові бали ЗНО не має суттєво вплинути те, що значна частина випускників не складатимуть підсумкову атестацію у формі ЗНО.

Нагадаємо, випускників 4, 9 та 11 класів звільнили в 2020 році від випускних іспитів через карантин. Учні можуть скласти ДПА, в тому числі у формі ЗНО, за бажанням. ЗНО розпочнеться завтра, 25 червня.

Що означає звільнення від ДПА у 2020 році детально розповідають на сайті МОН.

Раніше ми писали Золоту та срібну медалі можна отримати без ДПА – Міносвіти

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram  https://t.me/polltava0532ua

#освіта #навчання #ЗНО #ДПА #МОН

Коментарі

Оголошення
live comments feed...