• Головна
  • Трансмісія авто: її склад та призначення
Новини компаній
18:11, 24 травня 2020 р.

Трансмісія авто: її склад та призначення

Новини компаній

Трансмісією називають сукупність систем автомобіля, які передають імпульс від двигуна до коліс. Виділяють 4 типи передачі імпульсу:

  • механічний;
  • електричний;
  • гідравлічний;
  • комбінований.

Яке головне завдання пристрою?

Трансмісія автомобіля володіє конструкційними особливостями, які залежать провідного типу коліс. Вирізняють задньопривідні (складаються з коробки передач, карданного валу і зчеплення), передньопривідні (характерна відсутність кардана) і повнопривідні (трансмісія володіє роздавальною коробкою) авто.Щоб визначити, чи потрібен ремонт для трансмісії, варто здійснити детальну діагностику всієї системи. Для цього власник авто регулярно проходить технічний огляд авто для перевірки всіх систем. Ознаками несправності трансмісії є довільне переключення передач, протікання масла і перегрів вузлів.

Які призначення автомобільної трансмісії?

Трансмісія виконує три функції:

1. передача моменту;

2. зміна величини крутного моменту;

3. перерозподілу тяги між колесами і провідними осями.

Найпоширенішим різновидом трансмісії є гідротрансформатор. Розрізняють ручну і автоматичну системи.

Механічна трансмісія відрізняється свою економічністю, надійністю і високим коефіцієнтом корисної дії. Такі авто володіють більшою стійкістю до низьких температур і легше заводяться на морозі. Якщо розглянути мінуси цієї системи, то можна сказати, що вона складніша під час руху. Автоматична трансмісія оснащена сервоприводами, які самостійно перемикають передачі і відключають зчеплення. Мінус в тому, що авто з такою системою коробки передач можуть буксирувати. Така система призначена для більш комфортного водіння, але вона відрізняється своєю високою ціною. Автоматична коробка передач передає крутний момент від двигуна. В залежності від деталі, що передає цей момент, виділяють ремінні, клиномірні і торові варіатори.

Щоб передати крутний момент, від мотора до коліс, використовуються такі деталі:

  • коробка перемикання передач;
  • головна передача;
  • зчеплення;
  • один або кілька диференціалів;
  • кардан і Шруси;

Зчеплення призводить до короткочасного відключення механічного зв'язку між двигуном і коробкою передач. Коробка передач впливає на зміну обертального моменту і призводить в рух колеса. Вона забезпечує довготривале відключення валу двигуна від трансмісії при буксируванні.

Задньопривідні авто використовують гіпоїдну передачу, яка об'єднана з диференціалом. У передньопривідних авто коробка передач об’єднана з головною передачею. Диференціал дозволяє колесам обертатися з різними швидкостями. Завдяки цьому, зменшується витрати палива і знос шин під час руху. Повнопривідні авто оснащені міжосьовими диференціалами і пристроями його блокування.

Як перевірити стан трансмісії?

Щоб перевірити трансмісію, приготуйтеся до тест-драйву автомобіля.

1. Заведіть авто. Перед початком руху натисніть на педаль щеплення. Обороти двигуна мають залишитися незмінними. При натиснутому зчеплені, сторонні звуки повинні бути відсутні. Машина не повинна рухатися вперед без натиску на педаль після переключення на першу передачу.

2. Рушайте кілька разів поспіль. Вперед-назад, різко набирайте швидкість. Стуки і удари означають, що наявні збільшені зазори в коробці передач. Після початку руху автомобіль із справною трансмісією, повинен рушати плавно.

3. Під час зростання швидкості в авто з “механікою” оберти двигуна повинні зростати одночасно.

4. Звук трансмісії повинен бути значно легший від загального фону. Зміна тону говорить про пошкодження кардана і редуктора головної передачі.

5. Спробуйте раптово відпустити акселератор під час активного розгону. Якщо перехід до накату викликає ривки або удари, то це досить поганий знак. При таких проблемах потрібно звернутися до спеціаліста.

Тепер Ви знаєте, як перевірити трансмісію Вашого авто самостійно. І якщо ви виявили, хоча б один пункт з перелічених – зверніться до спеціальної служби. Купити автозапчастини для трансмісії можна у нас https://klik.com.ua/475-pryvodna-systema і ми запропонуємо найкращі ціни. Саме завдяки нашому сервісі, Ви отримаєте потрібні деталі в найкоротші терміни і зможете відремонтувати своє авто швидше. Щоб зробити замовлення, зв’яжіться з нашим менеджером або зробіть це самостійно онлайн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#трансмісія #трансмісія_авто #автомобілі #автозапчастини #запчастини
Оголошення
live comments feed...