• Головна
  • Блискавка влучила у двохсотлітній дуб на території Полтавського психоневрологічного диспансеру
13:30, 18 червня 2020 р.
Надійне джерело

Блискавка влучила у двохсотлітній дуб на території Полтавського психоневрологічного диспансеру

Блискавка влучила у двохсотлітній дуб на території Полтавського психоневрологічного диспансеру

П’ятого червня увечері під час сильної грози блискавка влучила у великий дуб, що знаходиться у дворі Полтавського обласного психоневрологічного диспансеру за адресою вул. Зигіна, 3. Сьогодні туди викликали фахівців, аби спиляти аварійні гілки.

Місцеві активісти зателефонували депутатам міської ради, аби вони дали оцінку правомірності дій. На місце події прибули "свободівець" Вадим Ямщиков та "батьківщинівець" Юрій Бойко. 

За оцінками екологів, дереву понад 200 років, воно має потужну крону, гілки дуже розгалужені, але від часу деякі з них протрухли , відтак становлять небезпеку.

« - Тому керівництво лікарні написало відповідні звернення в управління ЖКГ, та в МНС аби звідти прислали комісію, яка дасть оцінку – які гілки можна спиляти» - каже заступник головного лікаря Сергій Кузьменко.

Агроном – захисник рослин Ольга Іващенко дала оцінку стуації:

« - Те, що зараз треба прибрати частину гілок у мене не викликає жодних сумнівів. Оскільки гілки тут протягом багатьох років знаходяться над будівлею клініки, існує абсолютний ризик обвалу – чи внаслідок вітру, чи від того, що вони не витримають власну вагу. Тому так, цю частину потрібно спиляти. Хоча зауважу, що після цього дуб через деякий час зачахне. Однак , виходу немає. Однак, останнє слово, звісно, скаже комісія».

Загалом же, каже Ольга, комісію треба викликати кожні два роки, аби вона дала оцінку аварійності кожному дереву, яке знаходиться на території закладу.

« - Це важливо з огляду на те, що коли аварійному дереву не дати раду і воно травмує людей, то відповідальність лягає на заклад. Тому це дуже вадливе питання, яке вирішувати треба на постійний основі» - підсумувала Ольга Іващенко.

Загалом же у Полтаві росте кілька десятків дубів, яким понад кілька сот років.

 Читайте також: На Полтавщині встановили незвичайні дорожні знаки

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дуб #блискавка #аварійний стан
Оголошення
live comments feed...