• Головна
 • Україна продовжить адаптивний карантин до 31 липня - Шмигаль
15:08, 17 червня 2020 р.
Надійне джерело

Україна продовжить адаптивний карантин до 31 липня - Шмигаль

Україна продовжить адаптивний карантин до 31 липня - Шмигаль

Уряд України продовжить дію адаптивного карантину в країні до 31 липня. Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду у середу, 17 червня.

"Враховуючи зростання кількості коронахворих ми продовжимо дію адаптивного карантину до 31 липня цього року. Також сьогодні на засіданні уряду ми розглянемо запропонований міністерством охорони здоров’я оновлений підхід до адаптивного карантину, який передбачає можливість посилення карантину в окремих регіонах, наголошу, якщо цього вимагатиме ситуація", - заявив він.

Що передбачатиме подовження карантину?

Заборонятиметься перебування в громадських будинках, спорудах та транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту. А в транспорті заборонятиметься перевезення пасажирів в кількості більше, ніж передбачено місць для сидіння.

Водночас оновлені  механізми, за якими в регіонах зі значним поширенням COVID-19 може відбуватися посилення карантинних обмежень. Вони можуть встановлюватися щодо:

 •  проведення спортивних, культурних, релігійних та інших масових заходів;
 •  діяльності закладів, які надають послуги з розміщення;
 • роботи метрополітену;
 •  перевезення пасажирів у всіх видах сполучень;
 •  відвідування закладів дошкільної освіти;
 •  роботи культурних закладів, фітнес-центрів та спортзалів;
 •  діяльності закладів харчування.

Регіоном зі значним поширенням COVID-19 вважатиметься регіон, в якому наявна одна з наступних ознак:

 •  завантаженість ліжок становить понад 50%
 •  середня кількість ПЛР- та ІФА-тестувань становить менш ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів
 • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 понад 11%
 • показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 більш ніж 8 випадків 100 тис. населення.

Рішення про посилення чи послаблення обмежувальних заходів і надалі ухвалюватимуть регіональні комісії ТЕБ і НС на основі оцінки епідемічної ситуації.

Нагадаємо, 20 травня Кабінет міністрів України вирішив запровадити в країні так званий адаптивний карантин. Спочатку планувалося, що він триватиме з 22 травня до 22 червня.

Відповідно до постанови уряду про адаптивний карантин, рішення щодо пом'якшення обмежувальних заходів ухвалюються у регіонах з урахуванням епідемічної ситуації, а саме - її відповідності трьом критеірям МОЗ.

Так, середня кількість випадків COVID-19 за сім днів на 100 тисяч населення не має перевищувати 12 осіб, а завантаженість ліжок у лікарнях, що приймають пацієнтів, інфікованих коронавірусом, не повинна перевищувати 50 відсотків. Ще один критерій - кількість тестувань, яка має бути більшою за 12 на 100 тисяч людей.

Згідно з останніми даними, в Україні за останню добу зафіксували 758 нових інфікувань коронавірусом, 31 летальний випадок та 415 одужань. Це - рекордна кількість офіційно підтверджених заражень за добу в країні з початку епідемії. Раніше в уряді визнали, що Київ та ще щонайменше десять областей не готові до подальшого пом'якшення карантину. Через це Денис Шмигаль не виключив можливості повернення до суворого карантину.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Карантин #Шмигаль #продовження
Оголошення
live comments feed...