• Головна
  • У Полтаві офіцер поліції прийшов здати кров для незнайомої дівчини
18:00, 13 червня 2020 р.
Надійне джерело

У Полтаві офіцер поліції прийшов здати кров для незнайомої дівчини

У Полтаві офіцер поліції прийшов здати кров для незнайомої дівчини

14 червня у всьому світі відзначають міжнародний день донора. Це свято засноване на честь дня народження Карла Ланштейнера, австрійського лікаря, який відкрив групи крові. Цього дня особливу увагу приділяють питанню донорство та добровільної здачі крові. Приміром, у Полтаві цього року із 9 червня розпочали тиждень благодійної здачі крові

Проте у Полтавській станції переливання крові донорам раді не лише за тиждень перед святом. Тут щодня із радістю чекають людей, які готові поділитися своєю кров’ю.

Насправді, донори потрібно постійно. І вони на Полтавщині є. У області живе 3241 людина, яка має статус «Почесного донора», тобто здавала кров 40 та більше разів. Ще у Полтавській області проживають 2 «Заслужений донори», які здали кров більше 100 разів!

-Люди по-різному приходять до донорства. Один чоловік довго шукав людей, які б здали кров для його мами. А коли зрозумів, як це може бути складно, сам потім став донором. Часто люди відгукуються на прохання про допомогу. От, приміром, сьогодні 17 людей здали кров для однієї жінки, якій потрібне термінове переливання, - розповідає завідувач відділення комплектування донорських кадрів Наталія Цесля.

Всього за минули рік у Полтаві прийшли здати кров 3189 донорів. А цього року за перший квартал на станції переливання по кілька разів побували 170 активних донорів. Переважно, це люди, які здають тромбоцити.

Один із таких - заступник командира роти батальйону особливого призначення «Полтава» Микола Кінаш. У день нашого візиту до станції переливання він здає тромбоцити для незнайомої йому 25-річної жінки із Карлівки. Скромно пояснює, що здає кров, щоб допомогти.

-У людини – від 150 до 380 тисяч тромбоцитів. Беремо ми їх лише у тих, у кого більше 200. У нашого сьогоднішнього донора їх достатня кількість, після здачі ми залишимо йому 169 тисяч. І потім ця кількість знову збільшиться, – пояснює Ірина Рожок, завідуюча відділом заготівлі крові. Працює тут із 2009 року.

Вона ж формулює дуже просте, але обємне визначення того, чому донорство є таким важливим.

-Тому що штучну кров іще не вигадали. Можливо, коли це станеться, донорство перестане бути життєво важливим. Проте зараз донорська кров – надзвичайно потрібна і незамінна!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кров #донори #здача #благодійність #станція переливання
Оголошення
live comments feed...