08:30, 12 червня 2020 р.
Надійне джерело
Сьогодні - «Зміїний день». Прикмети та заборони
У православній церкві 12 червня відзначається день пам’яті преподобного Ісаакія сповідника, відомого також як ігумен Долмацький.
Також у народі 12 червня називали зміїним, оскільки, згідно зі спостереженнями, проводилися “зміїні весілля”, і самі змії були дуже агресивними. Тому, люди з обережністю ходили 12 червня в поля і ліс. Небезпечно було вбивати змій, оскільки слов’яни вірили, що зміїні родичі обов’язково будуть мститися, і врятувати від зміїної отрути людини не зможе ні один знахар.
Народні прикмети на 12 червня
Якщо в цей день вкусить змія – не врятує жодна протиотрута. Вбивати плазунів в цей день – погана прикмета – до невдач і хвороб. Зміїне свято – сприятливий день для посадки бобів. Якщо павуки в цей день плетуть багато павутини – погода незабаром зміниться.
Іменини:
Православні: Василь, Ісаак
Католицькі: Антоніна, Ян.
12 червня 2019 року в світі відзначають кілька свят. Наймасштабнішим є Всесвітній день боротьби з дитячою працею, а також День працівника фондового ринку в Україні.
- Всесвітній день боротьби з дитячою працею.
Цей день встановила Міжнародна організація праці, після конференції з боротьби з найгіршими формами праці дітей. Вперше день провели в 2002 році, щоб привернути увагу і показати, що цю проблему необхідно ліквідувати. Кожен рік люди по всьому світу, роботодавці і працівники об'єднуються, щоб боротися з дитячою працею. Зараз діти від 5 до 17 років, які працюють, разом складають 218 мільйонів. З них 152 мільйони – жертви сучасного рабства, а 73 млн – зайняті небезпечною працею. У цих дітей немає часу для школи, не те, щоб хоча б пограти. Більше того, вони погано харчуються і не отримують необхідний догляд.
- День працівника фондового ринку в Україні.
Дата з'явилася в офіційному календарі професійних свят 11 березня 2008 році в указу президента Віктора Ющенка. У документі значиться, що дата вводиться, "враховуючи значний внесок працівників фондового ринку в прискорення економічних реформ і створення реальної ринкової економіки, роль фондового ринку в процесі залучення інвестицій в економіку України, поліпшення інвестиційного клімату".
Події
1665 — Королівство Англія встановило своє правління у нідерландському поселенні Новий Амстердам, яке було перейменоване на Нью-Йорк.
1815 — Внаслідок інтриг банкіра Натана Ротшильда лондонська газета «Морнінґ Кронікл» повідомила про перемогу Наполеона при Ватерлоо за кілька днів до битви (Ротшильд, зігравши на паніці, скуповував акції).
1824 — У Парижі вийшла перша і єдина наукова робота 28-річного французького військового інженера і фізика Саді Карно «Роздуми про рушійну силу вогню і про машини, здатні розвивати цю силу».
1848 — у Празі закінчився Слов’янський з’їзд
1849 — Л. П. Гаслет запатентував протигаз.
1864 — Ерцгерцог Максиміліан, брат найяснішого цісаря Франца Йосифа І прибув до Мексики, де став імператором.
1898 — В ході Іспансько-американської війни, повстанці під проводом 29-літнього Еміліо Агінальдо проголосили незалежність Філіппін після 300-літнього іспанського панування.
1920 — Офіційне відкриття Панамського каналу (перше судно пройшло через канал в серпні 1914 року).
1923 — Гаррі Гудіні вперше публічно продемонстрував трюк, звільнивши себе із гамівної сорочки, висячи над землею на висоті 40 футів (≈ 12 метрів).
1929 — Завершилися випробування першого багатомісного пасажирського літака «АНТ-9» конструкції Туполєва.
1929 — У Москві відкрили Всесоюзний з’їзд безбожників.
1931 — Гангстер Аль Капоне і 68 його соратників були засуджені за порушення «сухого» закону.
1935 — Парагвай і Болівія підписали перемир’я, яке закінчило війну за Чако.
1935 — На студії «Brunswick Records» 17-літня Елла Фіцджеральд записала свій перший сингл з піснями «Love and Kisses» і «I’ll Chase the Blues Away».
1937 — В ході сталінського терору оголошено вирок і розстріляно вісім вищих військових керівників СРСР (Тухачевського, Примакова, Якіра, Уборевича, Ейдемана та ін.), звинуваченим в участі у «військово-фашистській змові в Червоній Армії».
1946 — останній король Італії Умберто II зрікся престолу.
1963 — У Нью-Йорку відбулась прем’єра фільму «Клеопатра» з Елізабет Тейлор та Річардом Бартоном у головних ролях.
1964 — Рада міністрів УРСР заснувала 4 наукові премії імені учених України: М.Крилова — з математики, Є.Патона — з техніки, Л.Писаржевського — з хімії, В.Юр’єва — з біології.
1964 — Нельсон Мандела засуджений на довічне ув’язнення.
1965 — Королева Великої Британії оголосила, що учасники «The Beatles» будуть нагороджені Медаллю Британської імперії.
1966 — У Києві почалась експлуатація першого у світовій практиці тролейбусного поїзда винахідника Володимира Веклича.
1975 — Верховний суд Індії визнав прем’єр-міністра Індіру Ганді винною у корупції та фальсифікації результатів виборів 1971-го року і заборонив їй на 6 років займатись політичною діяльністю. У відповідь на рішення суду Ганді оголосила в країні надзвичайний стан і санкціонувала масові арешти політичних опонентів.
1975 — Створений Державний історико-архітектурний заповідник у Львові.
1981 — У Детройті 31-річний Ларрі Голмс захистив титул чемпіона світу з боксу серед боксерів-суперваговиків, вигравши технічним нокаутом (три нокаути підряд) у Леона Спінкса.
1987 — Під час візиту до Західного Берліна президент США Рональд Рейган закликав радянського лідера Михайла Горбачова розвалити «берлінську стіну».
1990 — У СРСР заборонили цензуру.
1991 — За підсумками референдуму серед мешканців Ленінграду місту повернули початкову назву — Санкт-Петербург.
1991 — На перших президентських виборах у Росії перемогу здобув Борис Єльцин, за котрого проголосувало 57,3 % виборців.
1994 — Австрія референдумом ухвалила рішення про вступ до Європейського Союзу.
1999 — У Приштину (столицю Косово) ввійшли миротворчі загони НАТО під командуванням британського генерала Майкла Джексона. В аеропорту «Слатина» у них виникла сутичка з 200 російськими десантниками, які самовільно зайняли його, здійснивши перехід із Болгарії.
Народилися
У 1944 році Томмі Сміт, американський легкоатлет; першим пробіг 200 метрів швидше 20 секунд в 1968 році.
У 1924 році Джордж Герберт Уокер Буш, 41-й президент США, батько президента Джорджа Буша-мол.
Раніше ми писали Синоптики розповіли, коли відступить спека
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:54, 10 жовтня
15:43, Вчора
live comments feed...