Новини компаній
12:24, 10 червня 2020 р.
Вся правда про твій імунітет
Новини компаній
Імунітет - це безліч клітин з сотнями різних рецепторів. За допомогою спеціальних речовин (цитокінів) вони виконують величезну кількість функцій - від захисту від інфекцій до боротьби з пухлинними клітинами.
Імунітет тісно пов'язаний і з іншими системами, наприклад, нервової та ендокринної, і може регулюватися самостійно. Тому його не можна просто так "зламати", зробити його сильнішим чи слабшим просто випивши якусь таблетку або вийти на вулицю в холодну погоду.
Причини "пошкодженого" імунітету можуть бути різними. Вчені та медики говорять про те, що люди зі слабкою імунною системою систематично не дотримуються здорового способу життя. Регулярне неправильне харчування, недосипання, постійні стреси - це ті чинники, які можуть підвищувати сприйнятливість організму до інфекцій і давати збій в роботі імунної системи.
Імунітет & харчові продукти
Кажуть, що багато харчові продукти здатні підвищити або підтримати. Однак наука не підтверджує таку концепцію. Експерти Гарвардської медичної школи говорять про те, що збільшення будь-яких клітин в людському організмі, в тому числі й «імунних», може зашкодити нашому здоров'ю. Наприклад, спортсмени, які вдаються для поліпшення результатів до допінгу крові (переливання крові для підвищення кількості кров'яних клітин в організмі) ризикують «заробити» інсульт.
Спроби стимулювати «імунні» клітини не можуть привести до підвищення захисних сил. Адже існує багато типів клітин, кожна з яких здатна протистояти певним мікробам. Тому вживаючи ті чи інші продукти, виникає резонне питання: які «імунні» клітини потрібно збільшити, а які залишити в тій же кількості. Але є і хороша новина, що науково доведено: організм сам генерує і контролює кількість таких клітин. Зайві - самоліквідуються, що називається апоптоз. Завдяки цьому процесу гинуть також клітини, які мутували або інфіковані.
У раціоні кожної людини повинні бути продукти, багаті пробіотиками, омега-3, вітамінами А, С, Е, а також селеном і цинком. Вони сприяють виробленню імуноглобулінів, що доброчинно впливає на роботу імунної та інших систем. Їжте цитрусові (лимон, апельсин, грейпфрут, манго), кисломолочні прості продукти (кефір, ряжанка), яловичину, індичку, рибу, гарбузове насіння, горіхи. Дотримуйтеся принципу різноманітного харчування для нормальної роботи не тільки імунітету, але й інших систем організму.
Фахівці Гарвардської медичної школи стверджують: щодня потрібно забезпечувати організм поживними мікроелементами. Якщо не любите овочі, вживайте полівітаміни та мінеральні добавки за погодженням з лікарем. А ще вчені приходять до думки, що не можна приймати великі дози одного і того ж вітаміну в цілях підвищення захисних сил. Це не дає бажаного результату, але може привести до проблем зі здоров'ям. Одночасно не існує доказів того, що препарати для імунітету здатні зміцнити його настільки, що після закінчення їх приймання осіб менше хворітиме.
Імунітет & вік
Чим більше людині років, тим нижче імунну відповідь, що пояснюється природним і поступовим процесом старіння організму. Це підвищує ризик зараження багатьма інфекційними та онкологічними захворюваннями. На жаль, вчені не визначили точні причини таких динамік. Однак деякі з них вважають: ризик залежить від кількості «імунних» клітин в організмі, які з віком природним чином зменшуються. Вироблення меншої кількості клітин призводить до нездатності організму боротися з інфекціями. Захистити людей похилого віку від сезонних інфекцій допомагає вакцинація. Наприклад, за результатами одного дослідження вакцина від грипу для людей старше 65 років захистила їх імунітет краще, ніж така ж вакцинація, проведена для дітей старше 2 років.
Про міфи
«Сильний імунітет захистить від всіх хвороб». У медицині немає поняття сильний чи слабкий імунітет. Але є діагноз імунодефіцит, при якому імунна система не здатна самостійно впоратися з захворюванням що розвивається. Хвороба - здорова реакція імунітету на інфекцію. Після одужання у людини формується імунологічна пам'ять на збудник і при наступній зустрічі з ним організм вживе заходів. Не можна на 100% захистити організм від хвороб. Якщо припустити, що це станеться, з медичної точки зору буде порушена нормальна робота імунної системи через відсутність небезпеки.
Якщо дбаєте про свій імунітет, робіть це з головою. Не панікуйте через спалахи різних інфекцій, але вживайте заходів захисту. Раджу розглядати термін «здоров'я», виходячи з комплексу базових заходів, які загартовують тіло і дух (харчування, спорт, сон, секс).
Головне пам’ятати кращий спосіб збереження свого здоров’я це профілактика та своєчасна діагностика. В медичному центрі «ОН Клінік Полтава» застосовуються сучасні методи діагностики та висококваліфіковані лікарі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:47
Вчора
12:15
Вчора
Оголошення
09:40, 29 вересня
09:40, 29 вересня
09:40, 29 вересня
09:40, 29 вересня
21:58, 26 вересня
live comments feed...