• Головна
  • Сьогодні – День Святої Трійці. Що можна та заборонено робити?
09:00, 7 червня 2020 р.
Надійне джерело

Сьогодні – День Святої Трійці. Що можна та заборонено робити?

Сьогодні – День Святої Трійці. Що можна та заборонено робити?

Зелені свята цього року відзначаємо на початку червня. Завдяки Трійці українці отримали додатковий вихідний. В Україні це церковне свято є офіційним вихідним днем. Оскільки святковий день припадає на неділю, то вихідний автоматично переноситься на наступний за ним понеділок. Таким чином, на Трійцю у 2020 році українці відпочивають три дні поспіль – з 6 до 8 червня.

Трійця – велике християнське свято, яке вшановує Пресвяту Трійцю: Отця, Сина і Святого Духа. У народі воно ще має назву Зелені свята. Трійця тісно пов’язана з Великоднем, і дата її святкування цілком залежить від дати свята Світлого Христового Воскресіння. Православна Трійця настає рівно через 50 днів після Великодня. Звідси й ще одна назва свята – П’ятидесятниця. Православний Великдень у 2020 році відзначали 19 квітня, тому свято Трійці у християн східного обряду припадає на неділю, 7 червня. Стосовно ж християн західного обряду, то день Святої Трійці цього року вони теж святкуватимуть 7 червня. Це один із рідкісних випадків, коли дати свят у католиків і православних збігаються.

Історія свята

Після вознесіння Ісуса Христа настав десятий день: це був п’ятдесятий день після Воскресіння Христового. У євреїв було велике свято П’ятидесятниці в пам’ять Синайського законодавства. Всі апостоли разом з іншими учнями Христовими та іншими віруючими одностайно перебували в одній світлиці в Єрусалимі.

Була третя година дня за єврейським рахунком годин, тобто, по-нашому - дев’ята година ранку. Раптом зчинився шум з неба, ніби буря раптова зірвалася, і переповнила ввесь той дім, де перебували учні Христові. І з’явилися вогненні язики і спочили (зупинилися) по одному на кожному з них. Всі сповнилися Духа Святого і стали славити Бога різними мовами, яких раніше не знали.

Так Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам; зійшов же у вигляді вогню на знак того, що має силу спалювати гріхи й очищати, освячувати й зігрівати душі.

В Єрусалимі в цей час було багато євреїв, які прийшли з різних країн на свято. Апостоли вийшли до них і стали проповідувати на їх рідних мовах воскреслого Христа. Проповідь так подіяла на тих, хто слухав її, що багато хто повірив і стали питати: «Що ж нам робити?» Петро відповів їм: «Покайтеся і хрестіться в ім’я Ісуса Христа на прощення ваших гріхів, тоді і ви отримаєте дар Святого Духа»

Таких, що увірували в Христа і охоче прийняли хрещення, виявилося того дня близько трьох тисяч чоловік. Таким чином, почало будуватися на землі Царство Боже, тобто Церква Христова.

Православні християни в цей день прикрашають будинки і храми зеленими гілочками, квітами.

Звичай цей йде ще від старозавітній Церкви, коли будинки і синагоги прикрашалися зеленню в П’ятидесятницю в пам’ять того, як при Сінайській горі все цвіло і зеленіло в день, коли Мойсей отримував скрижалі закону. Сіонська світлиця, де на апостолів зійшов Святий Дух, у той час, за загальним звичаєм, теж була прикрашена гілками дерев і квітами.

А ще квітучі гілки нагадують нам про те, що під дією благодаті Божої людські душі розцвітають плодами чеснот.

Традиції святкування Зелених свят

Трійця – свято відродження життя. З нагоди Зелених свят віряни прикрашають будинки зеленими гілками дерев і запашними травами, які символізують відродження всього живого на землі.

У день Святої Трійці, як і в інші православні свята, прийнято ходити до церкви на богослужіння. Самі храми також прикрашають квітами та рослинами, а на підлогу можуть класти свіжоскошену траву.

Сьогодні – День Святої Трійці. Що можна та заборонено робити?, фото-1

На Трійцю можна їсти що завгодно. Тому свято відзначали за обіднім столом, у колі сім’ї та близьких людей. Головним частуванням завжди був коровай.

У народі вірили, що якщо посвататися на Трійцю й одружитися на Покрову (14 жовтня), то сімейне життя буде довгим і щасливим.

Свята Трійця: що можна та заборонено робити

День Святої Трійці вважається дуже важливим і радісним, тому будь-яка робота – чи то прибирання по будинку, прання або шиття, забороняється. Прибирання зазвичай влаштовують за кілька днів до свята.

Не рекомендується на Зелені свята ходити на кладовище, оскільки для цього є спеціальний день – Троїцька Батьківська субота, який передує святу.

Знаменні події 7 червня

У 1998 році в Ешфорді (Великобританія) відбувся концерт найбільшого в світі оркестру з 2212 музикантів.

У 1991 році Верховна Рада України прийняла рішення про перепідпорядкування Україні союзних підприємств на території республіки.

У 1971 році вперше радянські космонавти прибули на орбітальну станцію «Салют».

У 1967 році Ізраїль взяв під свій контроль Стіну Плачу в Єрусалимі.

У 1963 році відбувся теледебют групи «Роллінг Стоунз».

У 1945 році всім німцям в зонах окупації союзників наказали дивитися фільми про злочини нацистів в Бухенвальді.

У 1943 році розпочато виведення італійських військ з Албанії.

У 1942 році німецькі війська почали наступ на Севастополь.

У 1941 році німці почали перекидати сотні військових літаків з Балкан на межі СРСР.

У 1939 році Третій Рейх уклав пакти про ненапад з Латвією та Естонією.

У 1938 році нацистський уряд Австрійської республіки оголосив, що всі охочі одружитися зобов'язані довести своє арійське походження.

У 1929 році згідно з Латеранською угодою, в центрі Риму утворено суверенну державу Ватикан.

У 1920 році уряд Української Народної Республіки переїхав з Вінниці до Жмеринки.

У 1919 році в Нью-Йорку вперше проведені письмові тести для отримання водійських прав.

У 1919 році почалася Чортківська офензива Української Галицької Армії.

У 1917 році партія есерів в Росії розкололася на правих і лівих.

У 1916 році в ході Брусилівського прориву російські війська на чолі з генералом Денікіним взяли Луцьк.

У 1905 році японські війська захопили Сахалін.

У 1903 році в Берліні французький учений Кюрі оголосив про відкриття нового хімічного елемента - полонію, названого в честь батьківщини його дружини-польки Марії Склодовської-Кюрі.

У 1775 році Сполучені Колонії змінили свою назву на Сполучені Штати Америки.

У 1498 році Колумб вирушив у свою третю подорож до Нового Світу, під час якої відкрив сучасний острів Гаїті.

У 1099 році війська хрестоносців під час їхнього першого походу почали облогу Єрусалиму.

Народилися у цей день

У 1958 році Прінс, американський рок-музикант.

У 1911 році Стівенс Брукс, інженер, творець мотоциклів «Harley-Davidson».

У 1887 році Сидір Ковпак, партизанський командир, двічі Герой Радянського Союзу, заступник голови Президії Верховної Ради Української РСР.

У 1868 році Чарльз Макінтош, шотландський архітектор і дизайнер.

У 1794 році Петро Чаадаєв, російський філософ, публіцист («Філософські листи», «Апологія божевільного»).

Раніше ми писали У Полтаві оголосили конкурс до Дня молоді на кращий лист-послання, який закладуть у “Капсулу часу”

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято #прикмети #традиції #звичаї
Оголошення
live comments feed...