Студентський парламент запустив «калькулятор успіху» і підсумував досягнення студентів у різних сферах

На засіданні Вченої ради Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» заслухали про роботу студентського самоврядування і плани на цей рік.

Відповідно до чинного законодавства України, до складу Вченої ради університету входять семеро представників органів студентського самоврядування – президент та віце-президент студентського парламенту, голови студентських рад навчально-наукових інститутів та факультетів. Президент студентського парламенту університету Олександр Литвиненко прозвітував за роботу з моменту обрання наприкінці 2019 року.

«Студентський парламент – дієвий орган, що представляє інтереси студентів, бере участь в управлінні закладом вищої освіти, вирішенні питань організації навчального процесу, науково-дослідницької роботи, призначенні стипендій, організації дозвілля, оздоровлення, вирішенні різноманітних соціальних питань для студентів. До основних напрямків діяльності органів студентського самоврядування належать: проведення масових культурних та спортивних заходів, заняття науково-дослідницькою діяльністю, участь у благодійних та мистецьких акціях. Кошторис на фінансування діяльності органів студентського самоврядування на 2020 рік склав близько чверті мільйона гривень», – повідомив Олександр Литвиненко.

Самоврядування заохочує студентів університету до занять науковою творчістю – працювати у наукових гуртках, вести дослідження та презентувати результати на всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях, брати участь у всеукраїнських олімпіадах та конкурсах з навчальних дисциплін. В університеті створене та працює наукове студентське товариство, що сприяє популяризації науки серед обдарованої молоді. Завдяки активній підтримці керівництва Національного університету імені Юрія Кондратюка та ректора, професора Володимира Онищенка студенти беруть участь у провідних галузевих конференціях та програмах академічного обміну.

За цей навчальний рік студенти чотирьох навчально-наукових інститутів та двох факультетів вибороли 64 призових місця. Четверо студентів – Руслана Сіора, Анатолій Дерюга, Єлизавета Пінчук та Богдан Костенко стали абсолютними переможцями всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт з галузей знань.

«Навіть карантин не став на заваді участі студентів у 72-ій науковій конференції науково-педагогічних працівників, аспірантів та студентів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та конкурсі від навчальної платформи «IPL» на найкращу нафтогазову ідею», – додав голова студпарламенту.

Троє студентів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – Дмитро Ключка, Михайло Крендич та Анастасія Гаврилко стали експертами Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Студентське самоврядування університету активно співпрацює з ВГО «Спортивна студентська спілка України» та Українською федерацією учнівського спорту, розвиваючи молодіжний спортивний рух. На базі політехніки діють спортивні секції – під керівництвом досвідчених тренерів студенти тренуються у 27 видах спорту.

«Студенти політехніки є постійними переможцями численних обласних та всеукраїнських змагань з кіберспорту, тенісу, футболу, гандболу, волейболу, спортивного більярду. Цього року команда зі спортивного більярду дебютувала на Чемпіонаті України з більярдного спорту та посіла IIмісце. Це стало можливим завдяки роботі клубу спортивного більярду, який очолює чемпіонка світу з більярдного спорту Анастасія Ковальчук, та відмінній матеріально-технічній базі Національного університету«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», яка постійно оновлюється», – відзначив президент студентського парламентуОлександр Литвиненко.

Взимку цього року студенти факультету фізичної культури та спорту, члени студпарламенту і профкому пройшли зимову практику на базі спортивно-оздоровчого табору «Смерічка». Це стало можливим завдяки співпраці Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, а також за підтримки профспілкових організацій.

«Карантинні обмеження стали позитивною мотивацією для віднайдення нових способів комунікації. Студентське самоврядування провело різні челенджі і флешмоб, залучаючи студентство до занять спортом, наукою та цікавого дозвілля. А ще ми подбали про те, що захистити права студентів на стипендії і заохочення за досягнення», – відзначив Олександр Литвиненко.

Студентський парламент запустив так званий «калькулятор успіху» – форму розрахунків якісних показників навчальних успіхів, участі в житті інституту та університету, які реально впливають на встановлення розміру стипендії.

«Ми діємо згідно з правилами призначення академічних стипендій у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», погодженими Вченою радою та студентським парламентом університету. Розрахунок рейтингової оцінки відбувається наступним чином: до середнього балу за навчальні досягнення додаються оцінки за громадську, спортивну, наукову та науково-технічну діяльність. Щоб отримати рейтингову оцінку, бал за навчання ми перемножимо на коефіцієнт 0,9 та додаємо всі позанавчальні активності студента. Додаткові бали розраховуються у проміжку від 0-100, їх студент отримує від студентського самоврядування, при цьому основним аргументом для їхнього нарахування є спортивні нагороди, наявність дипломів та сертифікатів за участь у конференціях, презентації виступів, збірники наукових тез. Критерії участі студентів у громадському житті університету підтверджують голови студентських рад відповідних навчально-наукових інститутів і факультетів», – пояснив представник студентського самоврядування Дмитро Ключка.

Зазвичай заяви на нарахування додаткових балів до стипендії студенти подають до органів студентського самоврядування власноруч. Проте цього року, через запровадження карантинних обмежень та задля зручності студентів, студентський парламент ввів процедуру прийому електронних заяв.

«Заповнена форма опрацьовується студентським самоврядуванням. У зв’язку з карантинними обмеженнями маємо три тижні на подання заяв і тиждень на їх опрацювання. На вказаний е-мейл студенту надходить повідомлення про те, що заяву прийнято до розгляду. За відсутності такого повідомлення – негайно звертайтеся до органів студентського самоврядування», – наголошує Дмитро Ключка.

«Радіємо з того, що з кожним роком стає все більше молодих, завзятих, амбітних молодих людей, які презентують себе та університет у науковій, мистецькій та соціальній сфері. Надзвичайно приємно відзначити ефективність студентського самоврядування. Пишаємося тим, що студентський парламент та профспілковий комітет консолідують спільні зусилля в організації та проведенні масштабних студентських проєктів», – відзначив ректор, професор Володимир Онищенко.

Вчена рада університету затвердила звіт президента студентського парламенту і підтримала ініціативи, заплановані на осінь.

Медіацентр Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

Полтава Політехніка студенти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Учора о 18:00 у великій виставковій залі Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка пройшла презентація програмного комплексу «E-Poltava». Додаток є складовою екосистеми «Poltava Smart City». Представляли загалу новий сервіс ініціативна команда, розробники та представники влади. За словами розробників, «E-Poltava» - це додаток для швидких рішень. У кілька кліків можна з'ясувати те, на що раніше йшли години очікування в чергах. «E-Poltava» являє со...
Партнерський матеріал
Тільки професіонали здатні врятувати Полтаву з тієї руїни, в якій вона перебуває останнє десятиліття. «Рідне місто» - єдина партія, яка сформована винятково на фаховій основі й уже сьогодні вирішує багатолітні проблеми полтавців. Лідер «Рідного міста», кандидат на посаду міського голови Полтави Олександр Удовіченко говорить: - Я особисто завжди довіряв тим, хто робить, а не обіцяє. Тому й до своєї команди брав лише перевірених конкретними справами професіо...
Суспільство
Сьогодні останній день, коли в обігу залишаються монети номіналом 25 копійок і банкноти 1992 року випуску. Про це повідомили в прес-службі НБУ. Обміняти монети та старі банкноти в будь-якому відділенні банку можна до 30 вересня 2021 року. Потім потрібно буде звертатися в НБУ або уповноважені банки (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ). Крім того, з 1 жовтня НБУ буде активніше міняти банкноти номіналом 1 і 2 гривні та монети номіналом в 1 грив...
Пригоди
Дорожньо-транспортна пригода сталася 29 вересня у селі Савинці Миргородського району. ВАЗ-21099, яким керував 59-річний водій, наїхав на 6-річного велосипедиста. Хлопчика госпіталізували до лікарні для обстеження. Причини та обставини ДТП встановить слідчо-оперативна група. Про це повідомили у поліції Полтавської області. Раніше на Полтавщині автомобіль потрапив під потяг, загинув водій. Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйт...
Партнерський матеріал
У чому Полтава утримувала першість серед усіх обласних центрів? Як мінімум, за кількістю  незаконних кіосків на душу населення. За останні роки вони росли, наче гриби після дощу, захаращуючи й спотворюючи історичний центр. І ніхто з ними навіть і не думав боротися. Протягом 2013-2018 років Полтава переповнилася незаконними МАФами. Системно вирішувати проблему почала тільки наша команда. За 1,5 року активної роботи її член, начальник Інспекції по контролю з...
Суспільство
За попередню добу, 29 вересня, у Полтавській області виявили 125 нових випадків захворювання коронавірусною інфекцією COVID-19, 4 людини померли від ускладнень внаслідок хвороби. Про це повідомляють на сайті РНБО України. Найбільше випадків знову виявили у Полтаві – 80, Миргороді – 9, Лохвицькому районі – 8, Полтавському районі – 7, Кременчуці та Кременчуцькому та Пирятинському районах – по 3, Диканському, Миргородському та Котелевському районах  – по 2, У...
Суспільство
Всеукраїнський день бібліотек Сьогодні в Україні відзначають всеукраїнський день бібліотек, який був встановлений Указом Президента України від 14.05.1998 р. № 471/98, «враховуючи великий внесок бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність дальшого підвищення їх ролі у житті суспільства». Цього дня згадують працю бібліотекарів та популяризують книго читання. День усиновлення в Україні 30 вересня 2009 року в Україні заснув...
Суспільство
30-го вересня у більшості областей України йтимуть дощі, зумовлені приходом циклону. Переважно сухо буде лише на Сумщині, Харківщині та Луганщині. Вітер буде південно-східним швидкістю 5-12 метрів на секунду. А температура змінюватиметься у межах +14+18 градусів тепла за Цельсієм. Про це розповідає у черговому прогнозі погоди на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» народний синоптик Наталка Діденко. Також синоптик додає, що у середу до погодних кат...
Суспільство
У приміщенні обласної організації Національної спілки письменників України відбувся просвітницький захід «30-річчя підняття національного прапора у Полтаві:спогади учасників». Його організували Полтавська філія Суспільної служби України та ветерани Народного Руху України. До популяризації заходу долучився Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті (УІНП). Національні синьо-жовті прапори на Полтавщині розгортали ще в...