• Головна
  • В Україну повернуться «листи щастя»: чи варто хвилюватися полтавським водіям?
14:00, 28 травня 2020 р.
Надійне джерело

В Україну повернуться «листи щастя»: чи варто хвилюватися полтавським водіям?

В Україну повернуться «листи щастя»: чи варто хвилюватися полтавським водіям?

20-го травня Кабінет Міністрів України затвердив термін запуску в Україні системи автоматичної фото- і відеофіксації порушень правил дорожнього руху. Встановлені на автошляхах комплекси автоматичної фіксації запрацюють з 1 червня.

Система мала запрацювати із 1 травня, проте у зв’язку із пандемією коронавірусу та продовженням карантину запуск відтермінували на місяць.

Всього у країні мають встановити на дорогах близько 700 комплексів, а до кінця року придбають 220. Проте із 1 червня запрацюють лише 40 комплексів автоматичної фіксації. З них 20 – у столиці, ще 5 встановлять у Львівській області.

Усі КАФи розташують у місцях, де найчастіше трапляються ДТП. У МВС пояснюють, що головне завдання впровадження системи автофіксації – не збір штрафів з водіїв, а зниження кількості аварій, передусім важких. Адже за статистикою патрульних, причиною кожної третьої ДТП із постраждалими є перевищення швидкості.

Перед місцями розташування камер обов’язково встановлять попереджувальні знаки про наближення до аварійно-небезпечної ділянки дороги чи місця підвищеної концентрації ДТП.

Як працюватиме система?

У разі фіксації перевищення швидкості за номерами встановлять власника автомобіля і йому відправлять лист, в якому буде вказано час, місце правопорушення і навіть код, за яким людина може зайти в інтернет і подивитися момент порушення. Якщо за кермом був власник автомобіля, він сплатить штраф 255 грн. Якщо за кермом був не власник, а ніше людина, то адмінпротокол складається на неї. За перевищення швидкості більш ніж на 50 км/год (+3 км/год на похибку) порушнику доведеться віддати 510 грн.

Нові системи відрізнятимуться від тих, які пропонували запровадити 10 років тому. Комплекс за допомогою лазерного «прицілу» виділятиме із потоку машин автомобіль, який рухатиметься швидше за інших, та робитиме кілька знімків спереду авто, фіксуючи і номерний знак, і особу, що знаходиться за кермом.

Яка швидкість є дозволеною?

За роз'ясненням Патрульної поліції, порушенням швидкісного режиму в містах вважатиметься їзда зі швидкістю понад 73 км/год. Це дозволені 50 км/год + 20 км/год + 3 км/год=73 км/год, де 3 км/год – спеціально закладена похибка в роботі приладу). А 20 км/год – це так звані водіями "бонусні" кілометри, після перевищення яких може бути накладено штраф.

Відповідно, для автодоріг це 113 км/год, при наявності на них розділової смуги – 133 км/год, на автомагістралях – 153 км/год.

Чи є такі камери у Полтаві?

У Полтаві поки що не встановлення комплекси автоматичної фіксації. Про це повідомив речник патрульної поліції Полтавської області Руслан Возниця. Проте у місті фіксують перевищення швидкості за допомогою приладів TruCAM. Нагадаємо водіям вулиці, де патрульні можуть фіксувати такі порушення за допомогою приладів: Європейська, Маршала Бірюзова, Великотирнівська, Сакко та Соборності.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#водії #камери #фіксація #порушення #перевищення #швидкість
Оголошення
live comments feed...